www.torun.pl

Środowisko

Zielone aktualności

Zielone aktualności

 • Plakat informujący o spotkaniu online dla rolników, związanym z Powszechnym Spisem Rolnym
  Eko, Miasto
  Żeby przekazać potrzebne informacje dotyczące Powszechnego Spisu Rolnego, w dniu 20 października 2020 r. odbędzie się spotkanie online dla rolników.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski wręcza statuetkę laureatce
  Eko, Miasto
  15 października 2020 r. poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji „Toruń w kwiatach”. Statuetki Flisaka dla najpiękniej ukwieconych ogrodów, okien i balkonów wręczone zostały przez prezydenta Torunia Michała Zaleskiego.
 • Grafika w kolorze zielonym zachęcająca do skorzystania z wywiadów bezposrednich podczas Powszechnego Spisu Rolnego
  Eko, Miasto
  Od 10 października 2020 roku istnieje możliwość przeprowadzania spisu rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z respondentami.
 • Toruń z lotu ptaka, fot. Michał Kunicki
  Eko, Miasto
  Monitoring powietrza, termomodernizacja i dotacje na wymianę pieców i innych źródeł niskiej emisji na ogrzewanie proekologiczne - Toruń nie ustaje w działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza.
 • Na zdjęciu: tablica informacyjna i strefa wypoczynkowa w Leśnej Szkole na Barbarce
  Eko, Inwestycje, Miasto
  Gmina Miasta Toruń przystępuje do realizacji zadania pn. „Zagospodarowanie zieleni z elementami rekreacyjnymi Osady Leśnej Barbarka’’. W listopadzie w Osadzie Leśnej pojawi się nowa nawierzchnia, elementy małej architektury oraz nowe drzewa i krzewy.
 • Prezydent michał Zaleski i poseł Robert Kwiatkowski stoją oparci o łopaty przy posadzonych przez siebie bukach.
  Eko, Miasto
  Trzy buki pospolite odmiany Purple Fountain zostały posadzone na terenie Zielonej Bramy Gotyckiej Starówki z okazji Światowego Dnia Drzewa.
 • Plakat zachęcający do udziału w Powszechnym Spisie Rolnym
  Eko, Miasto
  Powszechny Spis Rolny trwa do 30 listopada 2020 r. Aby przypomnieć o tym obowiązku, Główny Urząd Statystyczny przygotował filmy promocyjne.
 • Plakat reklamujący konkurs fotograficzny „Dbam o przyrodę nie poruszam się samochodem”
  Eko, Miasto
  Do 23 października 2020 r. można nadsyłać zdjęcia w konkursie fotograficznym „Dbam o przyrodę nie poruszam się samochodem”. Celem konkursu jest promocja jazdy na rowerze, hulajnodze, deskorolce, itp.
 • Eko, Miasto
  Rozpoczęliśmy realizację zadania z Budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2020 pn.: „Porządek na osiedlu Jar - kreatywne rozwiązania”. Projekt został wybrany liczbą 146 głosów mieszkańców okręgu Wrzosy.
 • Park przy siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu przy ul. Fredry 8
  Eko, Miasto
  XVI Konferencja Naukowo-Techniczna „Zieleń miejska – naturalne bogactwo miasta", odbyła się 8 października 2020 r. Tematem spotkania była „Architektura krajobrazu wobec zmian klimatycznych”.
 • Barwne kwiaty porastają łąkę kwietną
  Eko, Miasto
  Choć jesień zagościła już na dobre, to w wielu lokalizacjach Torunia wciąż zachwycają barwne łąki kwietne.
 • plakat kiermaszu
  Eko, Miasto
  Dla miłośników sadzenia, podlewania i pielęgnowania roślin 10-11 października w Centrum Targowym Park odbędzie się Jesienny Kiermasz Ogrodniczy.
 • Na zdjęciu: siedziba WFOŚIGW przy ul. Fredry w Toruniu, fot. Wojtek Szabelski
  Eko, Miasto
  „Architektura krajobrazu wobec zmian klimatycznych” to temat XVI Konferencji Naukowo-Technicznej „Zieleń miejska – naturalne bogactwo miasta", która odbędzie się w Toruniu 8 października 2020 r.
 • Prace na wysokości - wycinanie jemioły z koron drzew
  Eko, Miasto
  Z 230 drzew w rejonie Bydgoskiego Przedmieścia i Rybaków usuwana jest jemioła - to kolejny etap działań, mających na celu ograniczenie jej występowania na terenie miasta.
 • Plakat informujący o konkursie fotograficznym „Dbam o przyrodę nie poruszam się samochodem”
  Eko, Miasto
  „Dbam o przyrodę nie poruszam się samochodem” - to konkurs fotograficzny promujący jazdę m.in. na rowerze czy hulajnodze. Na autorów najlepszych zdjęć czekają atrakcyjne nagrody. Konkurs fotograficzny „Dbam o przyrodę nie poruszam się samochodem” trwa od 18 września do 9 października 2020 r. Organizowany jest w ramach Europejskiego Tygodnia...
 • Na zdjęciu drzwi wejściowe do pracowni wykrywania i identyfikacji GMO
  Eko, Miasto
  5 października 2020 r. uroczyście otwarto Centralne Laboratorium Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Toruniu po termomodernizacji. W spotkaniu wpisanym w jubileusz 30-lecia jego działalności udział wziął zastępca prezydenta Torunia Paweł Gulewski.
 • Na zdjęciu widać dłonie mężczyzny trzymające tablet, w tle pole
  Eko, Miasto
  Ruszyła loteria Powszechnego Spisu Rolnego 2020, który trwa do 30 listopada 2020 r.
 • Na zdjęciu autobus elektryczny, przed nim stoi uśmiechnięty kierowca
  Eko, Miasto, MZK
  Toruń wkracza w nową erę komunikacji miejskiej. 30 września 2020 r. miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji podpisało umowy na zakup sześciu autobusów elektrycznych i infrastruktury do ich ładowania.
 • Eko, Inwestycje, Miasto
  Kolejny fragment Torunia zostanie obsadzony kwiatami i ozdobnymi krzewami. Kolorowe rabaty pojawią się w ramach projektu "Zieleń ozdobna przy wjeździe do Czerniewic".
 • Most im. gen. Elżbiety Zawackiej, w dole płynie rzeka Wisła, w oddali widać zabudowania Torunia
  Eko, Miasto
  Co roku w czwartą niedzielę września obchodzimy Światowy Dzień Rzek. W roku 2020 ten dzień przypada 27 września.
 • Eko, Miasto
  Trwa realizacja projektu obywatelskiego, w ramach którego w Toruniu pojawią się tzw. zielone przystanki komunikacji miejskiej. Gotowa jest koncepcja projektowa.
 • grujeczniki japońskie z workami nawadniającymi
  Eko, Miasto
  Nadchodzi złota jesień i powoli parki, skwery i zieleńce stają się bardziej kolorowe – to znak, że drzewa przygotowują się do jesienno-zimowego odpoczynku. Przez ostatni rok posadzono ich w Toruniu blisko 400 i wszystkie są w dobrej kondycji.
 • Uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 prezentuje pracę promującą zbieranie makulatury
  Eko, Miasto
  W 3. edycji konkursu „Zbieramy makulaturę” w toruńskich szkołach i przedszkolach zebrano łącznie 354,6 ton papieru i tektury. Teraz przyszedł czas na wręczenie nagród zwycięskim placówkom.
 • rowerzyści na ścieżce, fot. GoSport
  Eko, Miasto
  Zamiast z auta skorzystajmy dziś z roweru, własnych nóg lub transportu publicznego. 22 września jest Europejskim Dniem Bez Samochodu.
 • Plakat informujący o możliwym telefonie od rachmistrza podczasPowszechnego Spisu Rolnego 2020
  Eko, Miasto
  Od 1 września do 30 listopada 2020 r. rolnicy spisują się w Powszechnym Spisie Rolnym.
 • Na zdjęciu: młodzież na Rynku Staromiejskim
  Eko, Miasto
  Zespół złożony z pracowników kilku działów Urzędu Miasta Torunia rozpoczyna działanie nad wkomponowaniem zieleni w obszar zespołu staromiejskiego.
 • Na zdjęciu: dzieci zbierające śmieci do worka
  Eko, Miasto
  Sprzątanie świata to coroczna międzynarodowa kampania odbywająca się zawsze w trzeci weekend września. W tym roku Wielki Finał będzie odbywać się od piątku 18 września do niedzieli 20 września 2020 r.
 • Plakat zapraszający do udziału w akcji sadzenia drzew - tata z synem sadzą wspólnie drzewko
  Eko, Miasto
  W piątek 18 września 2020 r. w ramach akcji #sadziMY 2020 przy siedzibie Nadleśnictwa Toruń będzie można odebrać sadzonkę drzewa.
 • alejka w parku osiedlowym Na Skarpie, fot. Sławomir Kowalski
  Eko, Miasto
  Oprócz infrastruktury mieszkaniowej niezwykle ważnym elementem toruńskich osiedli są tereny zielone i obszary służące rekreacji.
 • Kwietnik stojący z bujnie kwitnacymi pelargoniami i wilcem przy ul. Podmurnej
  Eko, Miasto
  Latem toruńską starówkę zdobi kilkadziesiąt mobilnych kwietników. Miasto stara się, by co roku oczy mieszkańców i turystów cieszyły inne kompozycje roślin. W tym roku w ciągu ulic Szerokiej i Królowej Jadwigi zostało rozstawionych i wypełnionych bujną roślinnością 30 donic na stelażach. Zieleń Rynku Staromiejskiego i ulicy Przedzamcze wzbogaca 20...

Strony

Najczęściej czytane aktualności

 • Para seniorów w maskach wśród przechodniów na starówce
  Miasto
  Decyzją Wojewody Kujawsko-Pomorskiego od 21 października 2020 r. do odwołania zawieszona zostaje działalność niektórych placówek dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami.
 • Na zdjęciu autobus linii nr 40
  Miasto, MZK
  Od 21 i 22 października - dodatkowe kursy na linii nr 40. W związku z ograniczeniami w dopuszczalnej liczbie pasażerów podróżujących środkami transportu publicznego na jednym z bardziej obciążonych odcinków linii nr 40 wprowadzone zostaną dodatkowe kursy.
 • Drogi, Miasto
  Wyniki analizy przeprowadzonej przez Yanosik i Be-Mobile potwierdzają słuszność zaleceń Miejskiego Zarządu Dróg, który w związku z remontem mostu zaleca objazd mostem gen. Elżbiety Zawackiej.
 • Na zdjęciu pan Wierzbicki, który zajmuje się wytwarzaniem stempli
  Biznes, Miasto
  Legendarny lokalny zakład działający od ponad 60 lat. Prawdziwi mistrzowie w swoim fachu. W kolejnym odcinku cyklu „Starówka Mistrzów” odwiedziliśmy Toruńską Wytwórnię Stempli przy Placu Rapackiego.
 • Kultura, Miasto
  Toruńskie Centrum Nowoczesności przygotowało zestaw multimedialnych materiałów dydaktycznych, które mogą być wykorzystywane do nauki zdalnej przez nauczycieli w całej Polsce.
 • infografika - punkty pobrań w Toruniu
  Miasto
  W Toruniu działa kilka punktów pobrań, w których można wykonać test na obecność koronawirusa. Warto wiedzieć, że aby badanie było wiarygodne, pacjent musi się do niego odpowiednio przygotować.
 • W związku z wprowadzonymi ograniczeniami w dopuszczalnej liczbie pasażerów podróżujących środkami transportu publicznego do obsługi linii nr 32 skierowane zostaną autobusy „standardowe” o długości 12 metrów. Tym samym od 21 października 2020 r. wprowadzone zostaną korekty w rozkładzie jazdy i zmieniona zostanie trasa przejazdu tej linii.
 • KH Energa Toruń rozpoczął akcję, która pomoże "zapełnić" trybuny podczas nadchodzących meczów.
 • 19 października 2020 r. zakończyły się zapisy na pierwszą partię szczepień w ramach „Programu szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Torunia po 65. roku życia na lata 2015-2020”.
 • Miejski Zarząd Dróg informuje, że 22 października 2020 roku, od godz. 8:00 do 14:30 będzie wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul.Lubicka – Gazownia
 • Spektakle historyczne przygotowane przez Centrum Kultury Zamek Krzyżacki oglądać można na kanale YouTube placówki. W ciekawej formie przedstawione zostały średniowieczne dzieje Torunia związane z obecnością rycerzy zakonnych.
 • W Toruniu już 962 osoby są zakażone Covid-19 - z poniedziałku na wtorek tym samym przybyły 92 osoby.
 • 19 października 2020 r. minęła 36. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Prezydent Torunia i przewodniczący Rady Miasta złożyli z tej okazji kwiaty pod pomnikiem kapłana zamordowanego przez SB.
 • Przez cały okres trwania pandemii w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej przekazywane jest wsparcie dla przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i osób prawnych.