II Zastępca Prezydenta Miasta Torunia - Dagmara Zielińska | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruń

II Zastępca Prezydenta Miasta Torunia - Dagmara Zielińska

Dagmara Zielińska
II Zastępca Prezydenta Miasta Torunia

Dagmara Zielińska

Rocznik 1987. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku europeistyka. Ukończyła studia podyplomowe kierunek Zarządzanie Projektami Unii Europejskiej, specjalizację Organizacja Pomocy Społecznej oraz kurs z zakresu Zarządzania i organizacji usług społecznych.

Na stanowisku II zastępcy Prezydenta Miasta Torunia pracuje od 8 maja 2024 r. Nadzoruje m.in. działania związane z polityka społeczną, zdrowiem, edukacją.

Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w pozyskiwaniu dotacji zarówno w programach europejskich, jak i krajowych, realizacji projektów dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym lub ubóstwem czy  prowadzeniu szkoleń dla kadry ośrodków pomocy społecznej. Realizowała również projekty rozwijające ideę ekonomii społecznej oraz działania na rzecz opieki długoterminowej świadczonej w warunkach domowych.

W swoich działaniach szuka nowych rozwiązań i innowacyjnego podejścia do problemu. Jest współautorką innowacyjnych modeli wdrażających rozwiązania dla osób z zespołem otępiennym oraz osób z zaburzeniami psychicznymi. 
Pracowała w stowarzyszeniu Centrum Samorządności i Regionalizmu, Lech Consulting, Fundacji Gospodarczej Pro Europa, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Toruniu. W 2022 r. została pełniącą obowiązki dyrektora, a od lutego 2023 r. dyrektorem Toruńskiego Centrum Usług Społecznych.

W roku 2022 została odznaczona Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Odznaczenie nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej honoruje osoby szczególnie zasłużone w obszarze tworzenia i prowadzenia innowacyjnych jednostek gminnych, jakimi są powołane centra usług społecznych.

Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą bardzo energicznych bliźniąt. Kocha zwierzęta, a Jej najwierniejszym przyjacielem jest 10-letni kundelek o wdzięcznym imieniu Baron.

Każdą wolną chwilę spędza na zabawie z dziećmi. Odpoczywa czytając książki.


Dane kontaktowe:
ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń
tel: 56 611 87 52 (sekretariat)
e-mail: d.zielinska@um.torun.pl

Przyjmowanie interesantów:
Informacja o przyjmowaniu interesantów zostanie uzupełniona wkrótce.

Najczęściej czytane aktualności

 • Tereny zielone w Toruniu
  Eko, Miasto
  Miasto Toruń kontynuuje lokalne opryski przeciwko meszkom i komarom. Sytuacja na terenach zielonych jest na bieżąco monitorowana.
 • Miasto
  W Toruniu ruszyły spotkania prezydenta Pawła Gulewskiego z Radami Okręgów.
 • Na zdjęciu: ławeczki postawione na tarasie na pawilonie
  Miasto
  Zniszczenia nawierzchni tarasowej na pawilonach na Bulwarze Filadelfijskim zostały naprawione. Podjęte zostały również działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa odwiedzających to popularne miejsce nad Wisłą.
 • Inwestycje, Miasto
  To kolejny ważny etap rozwoju Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Powstały unikatowe nowoczesne budynki, w których będzie można prowadzić dydaktykę i badania na najwyższym światowym poziomie w kierunkach naukowych, które wprowadzają do gospodarki najwięcej innowacyjności.
 • Na zdjęciu: podczas pikniku dzieci malują farbami, w tle drzewa
  Kultura, Miasto, Sport
  Długi weekend czerwcowy stoi pod znakiem Dnia Dziecka. I ci najmłodsi, i młodzież na pewno nie będą się nudzić i uśmiech nie będzie schodzić z ich twarzy. A starszym przypominamy – rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt!
 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Od soboty 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Są one efektem konsultacji w sprawie kursowania miejskich autobusów na Podgórzu. Zmieniona zostanie trasa linii nr 21 – autobusy kursować będą ulicą Poznańską przez przystanek „Parkowa”, a częstotliwość zostanie zwiększona z 6 do 10 kursów Zwiększona...
 • Miejskie obchody Dnia Strażaka odbyły się w dniu 29 maja 2024 r. przy siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.
 • Zbliża się Boże Ciało. Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w czwartek (30 maja) nie wnosimy opłat. Z kolei w piątek (31 maja) i sobotę (1 czerwca) strefa działa bez zmian. Kierowców odwiedzających nasze miasto zachęcamy do korzystania z miejsc parkingowych, które są zlokalizowane w sąsiedztwie Starówki lub na parkingu...
 • W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
 • Dla Torunia obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wód.
 • 1-2 czerwca 2024 r. w Toruniu rozegrana zostanie II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach.
 • W środę 29 maja 2024 r. znów mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Apelujemy o ostrożność.
 • W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca 2024 r., osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie miasta Torunia będą mogły skorzystać z bezpłatnych przewozów do i z lokali wyborczych w godz. 7:00-21:00. Organizatorem transportu jest Urząd Miasta Torunia.