Budżet partycypacyjny 2019 - wstępna weryfikacja | www.torun.pl

Toruń

Budżet partycypacyjny 2019 - wstępna weryfikacja

Tabela zawiera zestawienie 154 projektów złożonych do Budżetu partycypacyjnego Torunia na rok 2019, wraz z informacją o wyniku wstępnej weryfikacji wszystkich projektów.

Domyślnie projekty są uszeregowane według nazw puli, do których zostały złożone (rodzaj zadania - osiedla). Można szeregować tabelę według numeru oraz według rodzaju zadania, a także według kolumny "Wstępna weryfikacja".

Statusy projektów zawarte w kolumnie "Wstępna weryfikacja" to wstępna propozycja Zespołu, który w kwietniu i w maju analizował wszystkie zgłoszone wnioski pod względem formalnym, zgodności z prawem, zgodności z miejskimi planami i programami działania. W kolumnie Uzasadnienie / Uwagi zawarte są dodatkowe informacje i wyjaśnienia.

Poszczególne wnioski mają statusy:

 • Na listę do głosowania
 • Już realizowane lub zaplanowane
 • Wycofane przez wnioskodawcę
 • Odrzucone

Wykaz został opublikowany 21 maja 2018 r. Do 28 maja 2018 r. można zgłaszać odwołania od propozycji Zespołu Weryfikującego. Ostateczna lista projektów przeznaczonych do głosowania zostanie ogłoszona 5 czerwca br.


Odwołania, uwagi lub opinie do wstępnej listy można zgłaszać:

 • pisemnie, na adres:
  Urząd Miasta Torunia
  Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji
  ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń

Dodatkowe informacje można uzyskać telefonicznie: 56 611 86 73.


  

  

Numer projektu Rodzaj zadaniasortuj malejąco Tytuł projektu Wstępna weryfikacja Uzasadnienie / Uwagi
GB0073 Bielawy-Grębocin Jeszcze w zielone gramy! - drugi etap rewitalizacji parku Bielawy Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie wykonane: rewitalizacja istniejącego parku, nasadzenia drzew naokoło placu zabaw, wymiana oświetlenia, uzupełnienie placu zabaw o dodatkową  infrastrukturę.  Zakres rzeczowy zostanie dostosowany do limitu środków.
GB0071 Bielawy-Grębocin Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców osiedla poprzez montaż monitoringu Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie wykonany montaż monitoringu osiedlowego w ilości 16 szt. kamer montowanych na słupach oświetleniowych i elewacjach budynków.
GB0070 Bielawy-Grębocin Rewitalizacja terenu zielonego OM Olsztyńska 110a - 112c Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie wykonana rewitalizacja terenu zielonego przy wskazanych lokalizacjach poprzez uzupełnienie krzewów oraz dokonanie nowych nasadzeń w miejsach niezagospodarowanych. Zakres rzeczowy projektu zostanie dostosowany do limitu środków.
GB0069 Bielawy-Grębocin Super plac zabaw w szkole na Bielawach Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie przeprowadzona rozbudowa i modernizacja istniejącego placu zabaw,  montaż nowych urządzeń (huśtawki wahadłowe z bocianim gniazdem, tunel domek, leśna polana), wymiana nawierzchni na syntetyczną
GB0074 Bielawy-Grębocin Remont w blokach przy ul. Olsztyńskiej 116 Odrzucone Zadanie statutowe administratora nieruchomości.
GB0058 Bielawy-Grębocin(GB) Replika Celtyckiej Rzeźby Niedźwiedzia Na listę do głosowania
GB0066 Bielawy-Grębocin(GB) Montaż stojaków na rowery oraz pojemników na psie odchody na OM Olsztyńska 110A-112C w Toruniu. Na listę do głosowania Zmiana zakresu: 6 pojemników na śmieci, do których można wrzucać psie odchody, podajnik na torebki do zbierania psich odchodów, stojaki rowerowe w kształcie odwróconej litery U.
GB0067 Bielawy-Grębocin(GB) Plac zabaw i zieleni dla Osiedla Bielawy - do trzech razy sztuka! Na listę do głosowania Zakres: Plac zabaw i rekreacji, częściowe ogrodzenie, zieleń, gumowa nawierzchnia, dojście o nawierzchni poliuretanowej, oświetlenie, tor do gry w bule. Przykładowe wyposażenie placu: tablica regulaminowa, płaszczyzna z siatki linowej, zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią, równoważnia ruchoma, przejście linowe, trap z poręczami, trap ze skałkami, drabinka wejściowa, rura zjazdowa, zjeżdżalnia, huśtawka podwójna, dwie piaskownice, statek, poręcze, ławki, stoły metalowe.
GB0064 Bielawy-Grębocin(GB) Wzbogacenie siłowni i placu zabaw Osiedla Pancernych przy ul. Chrzanowskiego. Na listę do głosowania Zmiana zakresu: Drabinki, bezpieczna nawierzchnia, poręcze do pompek, drążki, drabinki olimpy, ławki, orbitrek, jeździec, ujeżdżacz, wioślarz,  karuzela, alpinista lub taternik, zamiana skate parku na powierzchnię betonową z podjazdami, nawierzchnia z kostki, kamera z funkcją podczerwieni. Bez oświetlenia placu zabaw.
GB0056 Bielawy-Grębocin(GB) Budowa ostatniego odcinka ulicy Krakowskiej od ul. Suwalskiej do ul. Częstochowskiej jako dojazd dla wielu mieszkańców rejonu ulic Krakowskiej i Częstochowskiej Na listę do głosowania Projekt zostanie przeniesiony na listę ogólnomiejską.
GB0062 Bielawy-Grębocin(GB) Aleja gwiazd. W blasku świateł i kamer - poczuj się bezpiecznie. Odrzucone Chodnik wskazany w projekcie jest w dobrym stanie technicznym. Wskazane lampy oświetlenia ulicznego nie należą do miasta, a ich właściciel (Energa SA) planuje wymienić wszystkie punkty świetlne na oprawy LED. Brak możliwości technicznych podłączenia monitoringu miejskiego.
GB0059 Bielawy-Grębocin(GB) Poprawa stanu bezpieczeństwa osiedla poprzez wykonanie miejskiego systemu monitoringu wizyjnego obsługiwanego przez U.M. Wydział Ochrony Ludności Odrzucone Odrzucono z przyczyn formalnych. Autor projektu zgłoszonego do puli lokalnej Bielawy-Grębocin nie jest mieszkańcem tego osiedla.
GB0063 Bielawy-Grębocin(GB) Raz, dwa, trzy - muzyczne Bielawy. Na listę do głosowania Zakres: 2 koncerty symfoniczne, 4 programy muzyczne dla dzieci i koncert zespołu "Raz, Dwa, Trzy" w aranżacji symfonicznej.
GB0055 Bielawy-Grębocin(GB) Dla dorosłych i dla dzieci Na listę do głosowania
B0542 Bydgoskie Wymiana zniszczonej nawierzchni chodnika ogólnodostępnego
B0541 Bydgoskie Monitoring
B0537 Bydgoskie Ogród sąsiedzki - przestrzeń integrująca społeczność dzielnicy (w pobliżu skrzyżowania Sienkiewicza/Krasińskiego)
B0540 Bydgoskie Rewitalizacja Miejsca Grillowego przy martówce
B0532 Bydgoskie uwalniamybydgoskie.pl
B0538 Bydgoskie Żywa, zielona altana
B0525 Bydgoskie Motyla noga. Budki dla motyli na Bydgoskim Przedmieściu Na listę do głosowania W ramach projektu zostaną  nasadzone rabaty kwiatowe (40 szt.), byliny (20 szt.) i krzewy (2 szt.)  oraz będą zamontowane budki dla motyli (40 szt.).
B0539 Bydgoskie Różany zakątek na rogu Krasińskiego i Matejki
B0524 Bydgoskie Joga w parku na Bydgoskim Przedmieściu Na listę do głosowania W ramach projektu będą realizowane cotygodniowe ćwiczenia jogi w okresie lipiec-sierpień 2021 r.
B0544 Bydgoskie Zielony przystanek na Kraszewskiego/Wita Stwosza
B0523 Bydgoskie Bezpieczne Piekarskie Góry Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie wykonany montaż nowych lamp oświetlających teren 5 szt., stojaki na rowery. Zmiana zakresu: nawierzchnia przepuszczalna - mineralna lub ażurowa, bez monitoringu.
B0522 Bydgoskie Pomoc zwierzętom żyjącym w Parku Miejskim Na listę do głosowania W ramach projektu zostaną wykonane poidełka  i karmniki dla zwierząt.
B0521 Bydgoskie Zadbajmy o skwer przy ul. Gagarina 34 Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie wykonane uporządkowanie terenu, budowa chodników, ustawienie ławek, koszy na śmieci, urządzenie zieleni łąką kwietną z 2 domkami dla motyli, budowa placu zabaw przeznaczonego dla mieszkańców okolicznych bloków, budowa małego psiego parku, ustawienie słupów oświetlenia drogowego z oprawami typu LED.  Zakres rzeczowy zostanie dostosowany do limitu środków. W pierwszej kolejności zrealizowany będzie chodnik i zieleń.
B0520 Bydgoskie Ogrody Marysieńki Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie wykonane  nasadzenie drzew ozdobnych i krzewów: magnolie, wisterie, azalie, róże niepnące. Zmiana zakresu: ze względu na ograniczenia konserwatorskie bez metalowej konstrukcji pergoli.
B0543 Bydgoskie Rododendrony i azalie w Parku Miejskim
B0519 Bydgoskie Bezpieczne przejście przy SP 13 Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie wykonana budowa wyniesionego  przejścia dla pieszych,  montaż słupków blokujących, uniemożliwiających  parkowanie  przed przejściem dla pieszych.
B0518 Bydgoskie Różany zakątek na rogu Krasińskiego i Matejki Odrzucone Działka jest przeznaczona na sprzedaż pod zabudowę mieszkaniową.
B0529 Bydgoskie Smerfny plac w nowej odsłonie - wymiana urządzeń zabawowych.
B0517 Bydgoskie Bezpieczne wyniesione skrzyżowanie ulic Reymonta i Krasińskiego Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie wykonana budowa wyniesionej tarczy skrzyżowania, montaż słupków blokujących uniemożliwiających  parkowanie.  Zmiana zakresu - bez zwężenia jezdni.
B0530 Bydgoskie Zielona strefa wypoczynku na Moniuszki
B0516 Bydgoskie Bezpieczniej do domu. Remont chodników wzdłuż ul. Moniuszki od Gałczyńskiego do Kraszewskiego Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie wykonany: remont  chodników, wymiana nawierzchni,  nasadzenia zieleni, montaż ławek.
B0515 Bydgoskie Przejście do marketu bez przeszkód i suchą nogą Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie wykonana nowa nawierzchnia z kostki betonowej.
B0536 Bydgoskie Nowe życie fontanny przed Wydziałem Matematyki i Informatyki
B0534 Bydgoskie Renowacja zabytkowych ławek na osiedlu Zakładu Ubezpieczeń Pracowników Umysłowych
B0513 Bydgoskie Rewaloryzacja zniszczonej zieleni przyulicznej wzdłuż ul. Mickiewicza Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie wykonane: nowe nasadzenia, zabiegi pielęgnacyjne w obrębie drzew, rekonstrukcja  istniejących żywopłotów, ustawienie niskich płotków.
B0512 Bydgoskie Zaparkuj bezpiecznie przy Orliku Odrzucone Negatywna opinia Rady Okręgu Bydgoskie oraz grupy mieszkańców osiedla. Wydatek nieracjonalny ze względu na istniejące i niewykorzystane miejsca parkingowe znajdujące się w najbliższej okolicy.
B0511 Bydgoskie Rekultywacja zieleni - ul. Adama Mickiewicza (odcinek Reja - Sienkiewicza) Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie przeprowadzona rekultywacja zieleni w pasach po obu stronach jezdni - częściowa wymiana gleby, założenie trawników, uzupełnienie krzewów niskich pomiędzy ścieżką rowerową a pasem jezdni, uzupełnienie krzewów wyższych pomiędzy ścieżką rowerową a chodnikiem.
B0509 Bydgoskie Doposażenie placu zabaw przy ulicy Tuwima 14. Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie wykonany montaż dodatkowych elementów na placu zabaw (huśtawka typu superlina, lokomotywa wagonik, dwa sprężynowce zwierzaki), remont piaskownicy, chodnik od placu zabaw do piaskownicy, dwie ławki,  kosz na śmieci.
B0507 Bydgoskie Skatepark w parku Rudelka Odrzucone Teren nie jest własnością miasta. Brak zgody właściciela terenu. Brak możliwości wycinki drzew w tym obszarze.
B0506 Bydgoskie Plac zabaw - mój bezpieczny skrawek osiedla Na listę do głosowania W ramach  projektu zostanie wykonane ogrodzenie placu zabaw, montaż podwójnej huśtawki, karuzeli, zjeżdżalni, piaskownicy, ławki i kosza na śmieci.
B0535 Bydgoskie Razem: aktywnie i twórczo - doposażenie biblioteki w Klubie Kameleon
B0503 Bydgoskie Zielony zakątek na Osiedlu Młodych i remont chodnika. Na listę do głosowania
B0502 Bydgoskie Mała osiedlowa siłownia na Moniuszki. Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie wykonana siłownia zewnętrzna, trawa wokół urządzeń, wymiana dwóch ławek.
B0499 Bydgoskie Wymiana zniszczonej nawierzchni chodnika ogólnodostępnego Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie wykonana nowa nawierzchnia chodnikowa z kostki betonowej.
B0531 Bydgoskie Rekultywacja zieleni wzdłuż Bydgoskiej oraz Chopina
B0492 Bydgoskie(B) Różany zakątek na rogu Krasińskiego i Matejki. Odrzucone Teren wskazany w projekcie jest przeznaczony pod zabudowę.
B0483 Bydgoskie(B) Park Jest Nasz! Już realizowane lub zaplanowane Działania wskazane w projekcie są zaplanowane w ramach działań miasta: opiekun parku oraz tablice informacyjne w ramach zadań WŚiZ, zgłaszanie problemów w przestrzeni parku zostanie włączone do aplikacji Dbam o miasto.
B0490 Bydgoskie(B) Dość stania w zatorze. Minirondo na skrzyżowaniu Gałczyńskiego i Matejki. Odrzucone Negatywna opinia Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Brak wystarczającej ilości miejsca na urządzenie minironda.
B0458 Bydgoskie(B) Remont pomieszczeń socjalnych w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Polskim Związku Niewidomych w Toruniu Odrzucone Brak zapewnienia ogólnodostępności.
B0465 Bydgoskie(B) Ekologiczne - ekonomiczne podziemne pojemniki na odpady przy ul. Fałata-Reja. Odrzucone Działanie wskazane w projekcie jest zadaniem obowiązkowym właściciela nieruchomości.
B0485 Bydgoskie(B) UMK zmienia się dla nas każdego dnia. Na listę do głosowania Zakres: Utwardzenie nawierzchni istniejącej drogi (wjazdu) obok Domu Studenckiego nr 12. Realizacja pod warunkiem trwałego zniesienia znaku ograniczającego wjazd na teren objęty projektem.
B0456 Bydgoskie(B) Umocnienie i reprofilacja brzegów oraz uszczelnienie Zbiornika Martówki Już realizowane lub zaplanowane Zadanie związane z realizacją statutowych zadań GMT. Miasto zleciło wykonanie dokumentacji projektowej, a realizacja nastąpi po 2018 r.
B0487 Bydgoskie(B) Altana dla aktywności społecznej na świeżym powietrzu - moja przystań. Odrzucone Zakres: Budowa drewnianej altany wyposażonej w ławy i stoły biwakowe, oświetlenie, kosze na śmieci. Teren realizacji: okolice Parku Miejskiego, Martówki, błoni nadwiślańskich - do uzgodnienia.
B0486 Bydgoskie(B) Chodnik częściowo pochłaniający smog na ul. Bolesława Prusa. Odrzucone Wskazany w projekcie chodnik jest w dobrym stanie technicznym. Efekt ekologiczny wątpliwy. Wydatek nieracjonalny.
B0463 Bydgoskie(B) Bydgoskie Przedmieście w kolorowej zieleni Na listę do głosowania Zmiana lokalizacji.
B0462 Bydgoskie(B) Zadbajmy o Park Miejski na Bydgoskim Przedmieściu Na listę do głosowania
B0461 Bydgoskie(B) Plac zabaw "Mały Mickiewicz" Na listę do głosowania
B0466 Bydgoskie(B) Skwer zieleni przy "Hali Olimpijczyk" Słowackiego 103 w Toruniu. Na listę do głosowania Zakres: Zielony skwer, wymiana krawężników i płytek chodnikowych, nawiezienie ziemi, wyrównanie terenu, nasadzenie niskiego żywopłotu okalającego trawnik, dwa kosze na psie odchody, kosz na śmieci, tabliczka informująca o obowiązku sprzątania odchodów po swoim psie, nowe przejście na skwerze.
B0488 Bydgoskie(B) Przebudowa ścieżki w Parku Miejskim przy kościele Michalitów. Na listę do głosowania Zakres: Przebudowa starej ścieżki asfaltowej: położenie odpowiedniej podbudowy pod nową ścieżkę, wykonanie nowej ścieżki o nawierzchni mineralnej.
B0460 Bydgoskie(B) Bezpieczna i ładna okolica Na listę do głosowania Zmiana zakresu projektu (bez budowy śmietnika, bramy wjazdowej i śmietników na psie odchody).
B0489 Bydgoskie(B) Magiczny świat podróży na Bydgoskim. Na listę do głosowania Zmiana zakresu: Przeprowadzenie spotkań, warsztatów, animacji o charakterze edukacyjnym, z udziałem podróżników, reportażystów, fotografów, prezentujących różnorodność kulturową świata. Z projektu wyłączono kurs języka egzotycznego, jako działanie nieefektywne.
B0475 Bydgoskie(B) Bezpieczne huśtawki na Gałczyńskiego. Na listę do głosowania Zmiana zakresu: Ze względu na konieczność zachowania minimalnych odległości placu zabaw od budynków oraz wiat śmietnikowych możliwy jest jedynie remont / wymiana istniejących urządzeń na nowe. Pozostały zakres opisany w projekcie (nowa huśtawka kombinowana potrójna z bocianim gniazdem oraz walec, nowa ławka oraz kosz na śmieci) jedynie w przypadku, kiedy będzie możliwa zmiana położenia lub kształtu placu zabaw i uzyskanie minimalnych odległości.
B0491 Bydgoskie(B) Ministrefa sportu dla dzieci na Osiedlu Młodych. Na listę do głosowania Zmiana zakresu: Remont istniejącego obiektu, do wysokości dostępnych środków, tj. do kwoty 150 000 zł.
B0481 Bydgoskie(B) Rekreacja na sportowo - Rewitalizacja placu zabaw dla starszych dzieci. Na listę do głosowania Zmiana zakresu: Ze względu na konieczność zachowania minimalnych odległości placu zabaw od budynków oraz wiat śmietnikowych możliwy jest jedynie remont / wymiana istniejących urządzeń na nowe. Zakres opisany w projekcie (pomost linowy, linowy ruchomy, tunelowy z lin, łukowy, przeplotnia łukowa, trap wspinaczkowy, ścianka wspinaczkowa, 3 zjeżdżalnie) jedynie w przypadku, kiedy będzie możliwa zmiana położenia lub kształtu placu zabaw i uzyskanie minimalnych odległości.
B0457 Bydgoskie(B) W zdrowym ciele zdrowy duch - budowa siłowni zewnętrznej - na świeżym powietrzu Na listę do głosowania
B0482 Bydgoskie(B) Frajda w nowej odsłonie - remont starego placu zabaw. Na listę do głosowania Zmiana zakresu: Ze względu na konieczność zachowania minimalnych odległości placu zabaw od budynków oraz wiat śmietnikowych możliwy jest jedynie remont / wymiana istniejących urządzeń na nowe. Pozostały zakres opisany w projekcie (wymiana huśtawek i karuzeli na nowe, zamontowanie w miejscu piaskownicy małego zestawu do zabawy w piasku, zamontowanie na trawie obok piaskownicy tzw. sprężynowca oraz małej lokomotywki) jedynie w przypadku, kiedy będzie możliwa zmiana położenia lub kształtu placu zabaw i uzyskanie minimalnych odległości.
B0459 Bydgoskie(B) Szkoła Liderów Na listę do głosowania
CH0488 Chełmińskie Topolowy Ludzik – nawodnienie i pielęgnacja sposobem na dłuższe użytkowanie Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie wykonane: naprawa i konserwacja elementów małej architektury, właściwe utrzymanie zieleni, montaż systemu nawadniającego, nawożenie roślinności.  Zmiana zakresu - Bez kompostownika. Wymiana piasku i naprawy zgodnie z zasadami utrzymania placów zabaw w mieście.
CH0487 Chełmińskie Piękniejsza i bezpieczna Willowa Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie wykonane uzupełnienie nawierzchni chodnika.
CH0483 Chełmińskie Mini siłownia zewnętrzna na Cyplu (na końcu ul. Osiedlowej) Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie wykonany: montaż elementów siłowni, elementów małej architektuy wraz z zagospodarowaniem terenu oraz montaż siatek zabezpieczających.
CH0486 Chełmińskie Wierzbowy Zakątek perełką Chełmińskiego Przedmieścia - pielęgnacja skweru Na listę do głosowania W ramach projektu zostaną uzupełnione nasadzenia łąki kwietnej, przeprowadzona będzie pielęgnacja roślinności, konserwacja elementów małej architektury. Zmiana zakresu - Bez kompostownika.
CH0482 Chełmińskie Wybudowanie parkingu dla klientów i dostawców Poczty Polskiej na Szosie Chełmińskiej 140 Odrzucone Negatywna oipinia KBRD - lokalizacja zatoki zbyt blisko skrzyżowania. Realizacja stanowiłaby zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.
CH0485 Chełmińskie Cień, tlen i miód Odrzucone Teren jest przeznaczony pod budowę linii tramwajowej.
CH0481 Chełmińskie Plac zabaw "Mały Józio" Odrzucone Lokalizacja niezgodna z mpzp.
CH0484 Chełmińskie Osiedlowy plac manewrowy Odrzucone Niezgodne z mpzp dla wskazanego terenu.
CH0480 Chełmińskie Czwarte Święto Chełmińskiego Przedmieścia Na listę do głosowania W ramach projektu będzie zorganizowane Święto Chełmińskiego Przedmieścia (występ zespołu lub wokalisty, warsztaty, pokazy, konkursy).
CH0479 Chełmińskie Mini park kieszonkowy z elementami rehabilitacyjnymi dla seniorów Odrzucone Wskazana lokalizacja niezgodna z mpzp.
CH0477 Chełmińskie Minirampa - dla deskorolki, rolek i rowerów bmx Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie postawiona minirampa do jazdy na deskorolce, rolkach i rowerze.
CH0503 Chełmińskie Więcej Długosza na Długosza - mural ekologiczny
CH0476 Chełmińskie Remont ogrodzenia przy sp. nr 4 Odrzucone Zadanie statutowe jednostki.
CH0472 Chełmińskie "Majsterkownia" Odrzucone W ramach projektu zostanie wyposażone w urządzenia techniczne miejsce, w którym będzie można wykonać samodzielnie drobne prace stolarskie, tapicerskie, szwalnicze. Zorganizowany zostanie także cykl warsztatów w zakresie obróbki drewna, szycia, podstaw tapicerowania.
CH0469 Chełmińskie Dość hałasu i kurzu! Sadzimy drzewa Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie wykonane nasadzenie drzew w miejscach, gdzie pozwala na to infrastruktura podziemna.
CH0512 Chełmińskie Plac zabaw "Mały Józio"
CH0518 Chełmińskie Ścieżka przyrodnicza przy Szkole Podstawowej Nr4 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Toruniu
CH0513 Chełmińskie Zielone ławeczki przy SP5
CH0504 Chełmińskie Garbata ścieżka rowerowa także na Chełmińskim
CH0514 Chełmińskie Piąte Święto Chełmińskiego Przedmieścia
CH0505 Chełmińskie Bezpieczne przejście z Wrzosów na Koniuchy
CH0510 Chełmińskie Parking osiedlowy przy ul. Spółdzielczej
CH0516 Chełmińskie Wybudowanie zatoki parkingowej dla pojazdu dla inwalidów, klientów i dostawców Poczty Polskiej na Szosie Chełmińskiej 140
CH0511 Chełmińskie Plac zabaw "Józek"
CH0515 Chełmińskie Mini siłownia zewnętrzna na Cyplu (na końcu ulicy Osieldowej)
CH0517 Chełmińskie Zielona Chełmionka - pielęgnacja zieleni na Długiej, Topolowym Ludziku, Wierzbowym Zakątku
CH0506 Chełmińskie Park kieszonkowy przy ul. kpt. Jana Drzewieckiego 4A
CH0491 Chełmińskie Dość monotonii! Twórzmy roślinne dywany rozweselające betonowe otoczenie
CH0507 Chełmińskie Czas na Brzezinę - plac zabaw dla młodzieży
CH0508 Chełmińskie Czas na Brzezinę - remont boiska przy ul Nałkowskiej
CH0502 Chełmińskie Rowerowe stacje naprawcze dla Chełmińskiego
CH0509 Chełmińskie Pożycz grabki
CH0489 Chełmińskie Doposażenie placu zabaw w linarium i piaskownicę Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie zamontowana piaskownica oraz linarium ze zjeżdżalnią i mostkiem. Zmiana puli. Poprzednie oznaczenie: O0649.
CH0463 Chełmińskie(CH) Orzeźwienie dla Chełmionki. Zraszacze i woda na miejskich placach rekreacyjnych. Na listę do głosowania Zmiana zakresu: Doprowadzenie wody do trzech lokalizacji dla zraszaczy, montaż hydrantów oraz w pełni automatycznego systemu podlewania roślinności, montaż zraszaczy lub kurtyn (po jednym) na Topolowym ludziku oraz Skwerze Borowików, obsługa systemów podlewania.
CH0464 Chełmińskie(CH) Trzecie Święto Chełmińskiego Przedmieścia. Na listę do głosowania Zakres: Instalacja sceny, nagłośnienie, występy zespołów, wynajem krzeseł, namiotów, konkursy z nagrodami dla uczestników, urządzenia rekreacyjne typu trampoliny, zjeżdżalnie dmuchane itp., warsztaty, pokazy sił mundurowych, pokazy warsztaty fitness, atrakcje dla dzieci, konkurs wiedzy o Chełmińskim Przedmieściu z nagrodami, zapewnienie miejsca do relaksu. Możliwa korekta zakresu rzeczowego w celu dostosowania do limitu środków, w tym limit łączny na nagrody dla uczestników 2 000 zł.
CH0434 Chełmińskie(CH) Czas na Brzezinę - plac zabaw dla młodzieży Na listę do głosowania
CH0433 Chełmińskie(CH) Czas na Brzezinę - remont boiska przy ul Nałkowskiej Na listę do głosowania
CH0440 Chełmińskie(CH) Rewitalizacja skweru przy ul. Św. Józefa. Projekt i realizacja Na listę do głosowania
CH0444 Chełmińskie(CH) Aktywny wypoczynek "Przy lesie" Odrzucone Opinia negatywna ze względu na uwarunkowania dot. bezpieczeństwa ruchu drogowego.
CH0438 Chełmińskie(CH) Minirampa - dla deskorolki, rolek i rowerów bmx Na listę do głosowania
CH0448 Chełmińskie(CH) Nowy chodnik przy ul. Grunwaldzkiej 8 Na listę do głosowania
CH0468 Chełmińskie(CH) Trampolinowy plac zabaw dla małych i dużych. Na listę do głosowania Zakres: 4 trampoliny naziemne typu koło, huśtawki typu bocianie gniazdo, huśtawka deska, huśtawka typu kubełek, huśtawka typu ważka, 2 zjeżdżalnie mała i duża, liczydło, gra w kółko i krzyżyk, ściana wspinaczkowa, piramida linowa typu pająk, piaskownica, tablica do pisania kredą, ogrodzenie, bezpieczna powierzchnia (drewno rozdrobnione, grunt, ew. sztuczna), 3 ławki, kosze na śmieci.
CH0443 Chełmińskie(CH) Ping pong na Brzezinach dla dużych i małych. Na listę do głosowania
CH0465 Chełmińskie(CH) Rekreacja Przy Lesie. Na listę do głosowania Zmiana lokalizacji: Działka nr 5/2, obręb 33, ul. Polna 12. Zmiana zakresu: Siłownia zewnętrzna, plac zabaw, stoły do ping-ponga, ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, 3 lampy (projekt połączony z projektem W0432).
CH0466 Chełmińskie(CH) Och! Jak Zielono! Dbamy o nasze otoczenie. Na listę do głosowania Zakres: Wymiana zieleni, obsianie trawą, uzupełnienie krzewów, ułożenie opaski betonowej wzdłuż drogi dojazdowej, wymiana ziemi, nasadzenie roślin w gazonach (11 szt.), zasiew trawy lub roślin tworzących darń, obsadzenie krzewami zielonych skwerków przy lampach, rozbiórka istniejącego chodnika, naprawa istniejącego krawężnika, naprawa schodów, ułożenie opaski betonowej, nasadzenie roślin w gazonach (10 szt.), zazielenienie rabatami kwiatowymi.
CH0467 Chełmińskie(CH) Obsadzenie żywopłotem terenu gminnego przy Sz. Chełmińskiej, dom 155 A, B, C. Na listę do głosowania Zakres: Szerszy żywopłot z krzewów z Berberysą Smaragd, na każdym skwerku japońskie akcenty Tawuły Golden Princes, obsianie pustych miejsc trawą. Realizacja po zakończeniu inwestycji na ul. Długiej.
CH0451 Chełmińskie(CH) Zakup Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego oraz defibrylatora treningowego dla szkół w okręgu Chełmińskim - wzrost bezpieczeństwa i świadomości udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży. Odrzucone Projekt nie spełnia warunku ogólnodostępności. Działanie może byc realizowane w ramach środków budżetowych dostępnych dla jednostek oświatowych GMT.
CH0447 Chełmińskie(CH) Chodniki przy Hurynowicz Na listę do głosowania
CH0437 Chełmińskie(CH) Rowerowe miasteczko Na listę do głosowania
CH0446 Chełmińskie(CH) Nowy chodnik i parking Na listę do głosowania
CH0450 Chełmińskie(CH) Trzymaj się rowerzysto - montaż przy wybranych skrzyżowaniach okręgu "Chełmińskie" 25 podpór dla rowerzystów Na listę do głosowania Zmiana zakresu. Podpory w 16 miejscach, wszystkie wzdłuż Szosy Chełmińskiej.
CH0445 Chełmińskie(CH) Fiku Miku na Skwerze Borowików Na listę do głosowania
CH0449 Chełmińskie(CH) Budowa parkingu dla samochodów osobowych na 35 miejsc postojowych Na listę do głosowania Zmiana zakresu. Liczba miejsc zostanie określona na etapie przygotowania dokumentacji (w przypadku wyboru projektu).
CH0460 Chełmińskie(CH) Zielona ulica Mohna. Odrzucone Zmiana zakresu zadania: posadzenie krzewów na wybranych fragmentach ul. Mohna (między ulicą Długą a ul. Bartkiewiczówny).
CH0441 Chełmińskie(CH) Siłownia zewnętrzna "Krasnal Dominik" Na listę do głosowania
CZ0090 Czerniewice Rewitalizacja i modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy ul. Zdrojowa/Włocławska
CZ0089 Czerniewice Festyn parafialny "Tu są moje Czerniewice"
CZ0088 Czerniewice Zadaszanie nad ławkami na placu zabaw przy ul. Zdrojowej/Włocławskiej w Toruniu-Czerniewicach
CZ0087 Czerniewice Plenerowa estrada na terenie rekreacyjno-kulturalnym w Toruniu - Czerniewicach
CZ0091 Czerniewice Tyrolka na placu rekracyjno-sportowym przy ul. Solankowej
CZ0086 Czerniewice Ławki parkowe przy ścieżkach pieszo-rowerowych na ul. Włocławskiej i Łódzkiej Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie zamontowanych 6 szt. ławek parkowych ustawionych wzdłuż ścieżek pieszo-rowerowych wraz z koszami na śmieci.
CZ0085 Czerniewice Trampoliny ziemne na placu rekreacyjno-sportowym przy ul. Zdrojowej/Włocławskiej Na listę do głosowania W ramach projektu zostaną zainstalowane trampoliny ziemne wraz z montażem elementów małej architektury (ławki, kosze), utwardzenie terenu.
CZ0084 Czerniewice Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych Na listę do głosowania Zakres: Wynajęcie zespołu muzycznego, zaproszenie grupy rekonstrukcyjnej, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
CZ0083 Czerniewice Monitoring wjazdu do Czerniewic przy ul. Włocławskiej od strony Brzozy toruńskiej Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie wykonany montaż  kamery obrotowej na słupie.
CZ0082 Czerniewice Amatorski turniej tenisa stołowego Czerniewice cup 2021 Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie zorganizowany turniej tenisa stołowego dla mieszkańców osiedla Czerniewice, drobny poczęstunek, dyplomy dla uczestników. Zakres realizacji projektu będzie dostosowany do puli środków.
CZ0081 Czerniewice Monitoring na terenie rekreacyjno-sportowym przy ul. Solankowej w Toruniu - Czerniewicach Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie  wykonany montaż kamery wraz z wysięgnikiem.
CZ0080 Czerniewice Festyn parafialny "Tu są moje Czerniewice" Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie zoragnizowany festyn pn. "Tu są moje Czerniewice" (występ zespołu muzycznego, gry, konkursy, atrakcje dla dzieci).
CZ0079 Czerniewice Doświetlenie terenu rekreacyjno-sportowego u zbiegu ulic Włocławska/Solankowa w Czerniewicach Na listę do głosowania W ramach projektu zostanie wykonany montaż  oświetlenia (4 słupów z oprawą energooszczędną typu LED).
CZ0078 Czerniewice Zieleń ozdobna przy ul. Zdrojowej Na listę do głosowania W ramach projektu zostaną wykonane nowe  nasadzenia ozdobnych traw,  kwiatów, krzewów, częściowa wymiana gruntu.
CZ0070 Czerniewice(CZ) Skwer osiedlowy w Czerniewicach. Odrzucone Powód formalny - wykonanie jedynie dokumentacji projektowej jest niezgodne z regulaminem Budżetu Obywatelskiego w Toruniu.
CZ0071 Czerniewice(CZ) Modernizacja i dyslokacja obiektów sportowo-rekreacyjnych na terenie przy ul. Włocławskiej 220-222 w Czerniewicach. Na listę do głosowania Zakres: Utwardzenie kostką podłoża pod stołem do pig-ponga, montaż 2 ławek z oparciem, pojemnik na śmieci,  przeniesienie dwóch stanowisk do grillowania wraz z altankami w nowe miejsce, utwardzenie podłoża (kostka) pod altankami, nasadzenie gęstej i wysokiej zieleni.
CZ0072 Czerniewice(CZ) Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Na listę do głosowania Zakres: Wynajęcie zespołu muzycznego, zaproszenie grupy rekonstrukcyjnej, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
CZ0065 Czerniewice(CZ) Zdrowe Czerniewice. Na listę do głosowania Zakres: Cykl 50 treningów ogólnorozwojowych na świeżym powietrzu, z instruktorem, od wiosny do jesieni, dla dzieci, dorosłych i seniorów.
CZ0057 Czerniewice(CZ) Stojaki rowerowe Na listę do głosowania Stojaki w kształcie odwróconej litery U.
CZ0056 Czerniewice(CZ) Amatorski Turniej Tenisa Stołowego Czerniewice Cup 2019 Na listę do głosowania Zmiana zakresu. Stoły do tenisa zostaną wynajęte na czas turnieju.
CZ0055 Czerniewice(CZ) Modernizacja boiska do koszykówki Na listę do głosowania
CZ0073 Czerniewice(CZ) Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców osiedla mieszkaniowego Solanki poprzez montaż monitoringu. Na listę do głosowania Zmiana zakresu: Zakup 15 kamer do monitoringu wizyjnego i przkazanie ich administratorowi w celu zamontowania i użytkowania we własnym zakresie.
CZ0054 Czerniewice(CZ) Piłkochwyt do ścianki treningowej tenisa ziemnego w Toruniu - Czerniewice Na listę do głosowania
CZ0074 Czerniewice(CZ) Rewitalizacja terenu zielonego oraz montaż stojaków na rowery i pojemników na psie odchody. Na listę do głosowania Zmiana zakresu: Stojaki na rowery w kształcie litery U (min. 4), kosze na śmieci - 12 sztuk (do których można także wrzucać odchody po psach), uzupełnienie krzewów.
CZ0053 Czerniewice(CZ) Rozbudowa siłowni zewnętrznej Na listę do głosowania
CZ0052 Czerniewice(CZ) Letnie orzeźwienie /zamgławiacze/ Na listę do głosowania
CZ0058 Czerniewice(CZ) Boisko do siatki plażowej, piłki ręcznej, boule, badmintona, tenisa plażowego Na listę do głosowania Zmiana zakresu (bez toru do gry boulle).
CZ0066 Czerniewice(CZ) Zieleń ozdobna przy wjeździe do Czerniewic. Na listę do głosowania Zakres: Nasadzenie zieleni ozdobnej, wyeliminowanie traw i nasadzenie w ich miejsce roślinności, która nie będzie kłopotliwa w utrzymaniu. Zastosowanie różnorodnej zieleni: niska, kwitnąca, drzewka i krzewy niskopienne, sucholubne. Wykorzystanie kory drzewnej i kamienia ozdobnego.
CZ0059 Czerniewice(CZ) Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych Na listę do głosowania
CZ0067 Czerniewice(CZ) Modernizacja obiektu typu New Age Fit przy ul. Włocławskiej 220-222 w Czerniewicach. Na listę do głosowania Zakres: Modernizacja obiektu do ćwiczeń ogólnorozwojowych typu New Age Fit, nawierzchnia bezpieczna z płyt poliuretanowych w kolorze czerwonym.
CZ0068 Czerniewice(CZ) Amatorski turniej tenisa stołowego Czerniewice Cup 2020. Na listę do głosowania Zakres: Turniej tenisa stołowego dla mieszkańców osiedla Czerniewice, drobny poczęstunek, medale i dyplomy dla uczestników.
CZ0063 Czerniewice(CZ) XX festyn parafialny Tu są moje Czerniewice. Na listę do głosowania Zakres: Festyn, występ zespołu muzycznego, konkurencje sportowe, konkursy, pokazy artystyczne, atrakcje typu zjeżdżalnie, trampoliny, kule wodne, malowanie twarzy, przejażdżki na kucykach i quadach, nagrody za udziały w konkursach, zaplecze techniczne, nagłośnienie, oświetlenie, animatorzy, opłaty ZAiKS, artykuły spożywcze, ubezpieczenie, zaplecze sanitarne, itp. Możliwa korekta zakresu rzeczowego w celu dostosowania do limitu środków, w tym limit łączny na nagrody dla uczestników 2 000 zł.
CZ0051 Czerniewice(CZ) XIX Festyn Parafialny - "Tu są moje Czerniewice" Na listę do głosowania
CZ0069 Czerniewice(CZ) Modernizacja oświetlenia zewnętrznego na placu rekreacyjno-sportowym u zbiegu ulic: Zdrojowa / Włocławska w Czerniewicach. Na listę do głosowania Zakres: Demontaż 4 słupów starego typu, wykonanie nowej instalacji podziemnej i montaż ok. 7 słupów z oświetleniem led.

Strony

Najczęściej czytane aktualności

 • Prezydent Michał Zaleski wręcza list gratulacyjny odchodzącemu komendantowi Centrum szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej płk. Krzysztofowi Leszczyńskiemu
  Miasto
  W dniu 29 lipca 2021 roku prezydent Michał Zaleski pożegnał odchodzącego ze stanowiska Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu płk Krzysztofa Leszczyńskiego.
 • Na zdjęciu żółto-niebieski tramwaj stoi na przystanku
  Miasto, MZK
  Od niedzieli 1 sierpnia 2021 r. na Szosę Lubicką wracają tramwaje linii nr 1 i 1N. W związku z tym, zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku od al. Solidarności do pętli „Olimpijska” (autobusy linii nr 51 i 51N) oraz tramwajowa na odcinku od Alei Solidarności do pętli „Uniwersytet” (tramwaj linii nr 8 i 8N) zostaje zawieszona. Komunikacja...
 • fontanna flisaka, w tle Dwór Artusa
  Kultura, Miasto
  Wydarzenia związane z 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, kolejne imprezy Artus Festivalu, nowy seans w Planetarium, a dla miłośników sportu Wielka Koszykarska Feta u Kopernika – tak zapowiada się toruński weekend wyznaczający połowę wakacji.
 • Na zdjęciu żółta kamienica - siedziba Centrum Wsparcia Biznesu
  Biznes, Miasto
  Od 2 do 31 sierpnia 2021 r. zawieszone zostają konsultacje związane z zakładaniem działalności gospodarczej.
 • Prezydent Zaleski węcza list gratulacyjny i kwiaty Jolancie Swinarskiej
  Miasto
  Na emeryturę odchodzi z Urzędu Miasta Torunia duża grupa długoletnich pracowników. 29 lipca 2021 r. pożegnał ich prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • baner koncertu chopinowskiego
  Kultura, Miasto
  Muzyka Chopina zabrzmi 1 sierpnia 2021 r. z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. To nie jedyny przygotowany przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną na ten weekend akcent trwającego całe lato Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura”.
 • Odurzeni sukcesem Kasi Zillmann na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio gotowi jesteśmy na kolejne wyzwania! 28 sierpnia 2021 r. zapraszamy na bicie Rekordu Guinnessa w 24-godzinnej jeździe na ergometrze wioślarskim.
 • Dla upamiętnienia 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia 2021 r. o godz. 17.00 w Toruniu zabrzmią syreny.
 • Siedmiokrotni Mistrzowie Polski seniorów w tańcu na lodzie, Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev oraz popularny aktor Piotr Głowacki zachęcają do korzystania z toruńskiej komunikacji miejskiej. To druga edycja kampanii społecznej „Podróżuj razem z nami”.
 • Przypominamy, że do 30 listopada 2021 r. złożyć można wniosek o 300+ na wyprawkę szkolną dla ucznia. Zrobić to można wyłącznie elektronicznie.
 • Od 9 sierpnia do 12 października 2021 r. zostanie przeprowadzona na terenie miasta Torunia kwalifikacja wojskowa zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 7 stycznia 2021 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2021 r.
 • Prawie stu zawodników i zawodniczek wzięło udział w 18. edycji Mistrzostw Polski w Rzutach Nietypowych, które odbyły się 24 czerwca 2021 r. na toruńskim Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego. Imponująca była nie tylko frekwencja, ale i wyniki.
 • To będzie już V edycja wielkiego koszykarskiego święta, które od 2017 roku gości na toruńskich Błoniach Nadwiślańskich. 31 lipca i 1 sierpnia Toruń będzie miastem koszykówki.
 • Polskie wioślarki zdobyły pierwszy medal dla Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W składzie czwórki podwójnej jest torunianka Kasia Zillmann.