ST0091 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

ST0091

Rodzaj zadania: 
Stawki(ST)
Numer projektu: 
ST0091
Tytuł projektu: 
Grill i ognisko na Stawkach!
Lokalizacja: 
Teren między ulicami Czapli i Tataraków, działka nr 879, obr. 74, teren C przeznaczony w Koncepcji Zagospodarowania Terenu z kwietnia 2015 na miejsce piknikowe
Opis projektu: 
Projekt zakłada stworzenie miejsca grillowego/ogniskowego dla mieszkańców Stawek. Na terenie wskazanym przez mieszkańców osiedla podczas konsultacji z kwietnia 2015 roku stanie kryta wiata o średnicy 6m, odpowiednio zabezpieczona przez szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych oraz przymocowana na stałe do gruntu. Wewnątrz wiaty znajdą się stoły i ławy, przy których będzie można piknikować, na stałe przymocowane do podłoża. Obok wiaty znajdzie się grill murowany lub z elementami betonowymi. Obok miejsca grillowego umiejscowione będzie osobne miejsce ogniskowe - zbudowane z kamieni, wokół którego ustawione zostaną proste ławki, zabezpieczone i przymocowane do gruntu. Całość oświetlą dwie dodatkowe latarnie, które umożliwią korzystanie z obiektu również wiosną i jesienią, kiedy wieczorami robi się już ciemno. Na terenie znajdą się kosze na odpady. Miejsce będzie ogólnodostępne - każdy z mieszkańców będzie mógł spędzić tam miłe sobotnie popołudnie. Obiekt będzie również służył integracji mieszkańców osiedla.

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Na zdjęciu: widok na ulicę, pośrodku której biegnie linia tramwajowa, w tle duży biały budynek urzędu marszałkowskiefo
  Drogi, Miasto
  W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Na zdjęciu: kolarki jadą na rowerach w wyścigu, obok mury gotyckie Torunia
  Drogi, Miasto, Sport
  25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn trzyma koszulkę hokeisty z numerem "Sto"
  Miasto, Sport
  Doktor Wiktor Cajsel został nowym prezesem Klubu Sportowego Toruń Hokejowa SA. Jak zapowiedział, pierwszym działaniem, jakie podejmie, będzie przeprowadzenie audytu w spółce.
 • Pracujemy nad Urban Labem
  Miasto
  Toruń uczestniczy w naborze miast do projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.
 • Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Toruń uczestniczy w naborze miast do projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.
 • Były góralskie pieśni, przysmaki i warsztaty. 12 lipca na Placu Dominikańskim odbył się piknik w góralskich rytmach.
 • W drugim kwartale 2025 roku pierwsi czytelnicy odwiedzą nowe wnętrza Książnicy Kopernikańskiej. Nowoczesny wielofunkcyjny budynek powstaje przy ul. Słowackiego w miejscu dawnej czytelni.
 • Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.