I Zastępca Prezydenta Miasta Torunia - Rafał Pietrucień | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruń

I Zastępca Prezydenta Miasta Torunia - Rafał Pietrucień

Rafał Pietrucień
I Zastępca Prezydenta Miasta Torunia

Rafał Pietrucień

Urodzony w Toruniu. Rocznik 1967. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, geograf. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu Organizacji i Zarządzania na Wydziale Ekonomii UMK oraz Urbanistykę i Gospodarkę Przestrzenną na Politechnice Gdańskiej.

Na stanowisku I zastępcy Prezydenta Miasta Torunia pracuje od 8 maja 2024 r. Nadzoruje m.in. działania związane z pozyskiwaniem środków unijnych i polityka przestrzenną miasta.

Zawodowo, w latach 1992-2012 związany z miastem: pracował w Wydziale Urbanistyki i Architektury gdzie między innymi zajmował się zmianami planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego; w Biurze Rozwoju Miasta współpracował nad pierwszą strategio rozwoju Torunia; był także Dyrektorem Wydziału Rozwoju i Projektów Europejskich, a w latach 2007-2010 Zastępcą Prezydenta Miasta. Od roku 2010 do 2012 był Pełnomocnikiem Prezydenta ds. rozwoju i planowania przestrzennego.

Od 2012 roku pracował w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego, gdzie odpowiadał za przygotowanie w 2013 roku strategii rozwoju województwa, a w perspektywach finansowych UE w latach 2014-2024 pełnił funkcję Dyrektora Departamentu zarządzającego programami regionalnymi tj. Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Kujawsko Pomorskiego na lata 2014-2020 i Funduszami Europejskimi dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. Od 2007 roku jest przewodniczącym Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej.

Jest żonaty, ma dorosłą córkę, zięcia i cudownego wnuka.

Jego hobby to podróże i muzyka, pasją jest czynne uprawianie motocyklizmu, a w sercu umiłowanie do geografii wyniesione z domu. Dwukrotnie w roku 1995 i 2002 był uczestnikiem wyprawy polarnej na Spitsbergen.


Dane kontaktowe:
ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń
tel: 56 611 87 34 (sekretariat)
e-mail: r.pietrucien@um.torun.pl

Przyjmowanie interesantów:
Informacja o przyjmowaniu interesantów zostanie uzupełniona wkrótce.

Najczęściej czytane aktualności

 • Tereny zielone w Toruniu
  Eko, Miasto
  Miasto Toruń kontynuuje lokalne opryski przeciwko meszkom i komarom. Sytuacja na terenach zielonych jest na bieżąco monitorowana.
 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Miasto
  Od 27 do 30 maja 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
 • Na zdjęciu widok na Rynek Staromiejski, na pierwszym planie ratusz
  Miasto
  Z okazji obchodzonego 27 maja Dnia Pracownika Samorządowego i Dnia Samorządu Terytorialnego życzenia urzędnikom składają prezydent Paweł Gulewski oraz przewodniczący Rady Miasta Łukasz Walkusz wraz z Radnymi.
 • Ambasador Finlandii w UMT
  Miasto
  Pani Päivi Maarit Laine, Ambasador Finlandii w Polsce odwiedziła Urząd Miasta Torunia. 27 maja 2024 r. spotkał się z nią Prezydent Paweł Gulewski. Była to pierwsza oficjalna wizyta Pani Ambasador w Toruniu. Towarzyszył jej Konsul Honorowy Finlandii w Toruniu, pan Tadeusz Pająk. Podczas rozmowy w Urzędzie Miasta Torunia Pan Prezydent wyraził...
 • Na zdjęciu: ławeczki postawione na tarasie na pawilonie
  Miasto
  Zniszczenia nawierzchni tarasowej na pawilonach na Bulwarze Filadelfijskim zostały naprawione. Podjęte zostały również działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa odwiedzających to popularne miejsce nad Wisłą.
 • Od soboty 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Są one efektem konsultacji w sprawie kursowania miejskich autobusów na Podgórzu. Zmieniona zostanie trasa linii nr 21 – autobusy kursować będą ulicą Poznańską przez przystanek „Parkowa”, a częstotliwość zostanie zwiększona z 6 do 10 kursów Zwiększona...
 • Miejskie obchody Dnia Strażaka odbyły się w dniu 29 maja 2024 r. przy siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.
 • Zbliża się Boże Ciało. Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w czwartek (30 maja) nie wnosimy opłat. Z kolei w piątek (31 maja) i sobotę (1 czerwca) strefa działa bez zmian. Kierowców odwiedzających nasze miasto zachęcamy do korzystania z miejsc parkingowych, które są zlokalizowane w sąsiedztwie Starówki lub na parkingu...
 • W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
 • Dla Torunia obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wód.
 • 1-2 czerwca 2024 r. w Toruniu rozegrana zostanie II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach.
 • W środę 29 maja 2024 r. znów mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Apelujemy o ostrożność.
 • W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca 2024 r., osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie miasta Torunia będą mogły skorzystać z bezpłatnych przewozów do i z lokali wyborczych w godz. 7:00-21:00. Organizatorem transportu jest Urząd Miasta Torunia.