Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Rozwój

Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych

Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych

Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. (TFPK) - działa od 2002 roku jako instytucja aktywnie przeciwdziałająca bezrobociu i promująca aktywność gospodarczą. Jest niekomercyjną instytucją otoczenia biznesu i pierwszym funduszem poręczeniowym w województwie kujawsko-pomorskim.

Został powołany przez Radę Miasta Torunia uchwałą nr 1091/2002 RMT z dnia 6 czerwca 2002 r.

Celem działania spółki jest wspieranie rozwoju lokalnego poprzez udzielanie poręczeń kredytowych mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP) oraz organizacjom pożytku publicznego (OPP) mającym siedzibę i prowadzącym działalność gospodarczą na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego. O poręczenie TFPK mogą ubiegać się również nowo powstające firmy, tzw. Start Upy, które z uwagi na brak historii kredytowej oraz stosownych zabezpieczeń oczekiwanych przez banki, wymagają wsparcia w sposób szczególny.

Poza działalnością poręczeniową, Fundusz prowadzi doradztwo finansowe w zakresie działalności gospodarczej oraz jest organizatorem bezpłatnych szkoleń dla przedsiębiorców z Torunia i regionu.

TFPK ułatwia dostęp do zewnętrznych źródeł finansowania takich, jak kredyty, pożyczki oraz leasing, z uwzględnieniem różnorodności tych instrumentów. Tak więc poręczeniem Funduszu mogą zostać objęte kredyty i pożyczki inwestycyjne oraz obrotowe, a także leasing operacyjny, finansowy i zwrotny.

Poręczenia Funduszu udzielane są w wysokości do 80% wartości kredytu, pożyczki, leasingu, nie więcej jednak niż 800 tys. zł. Poręczenie ma charakter terminowy i przyznawane jest na czas trwania zobowiązania, nie dłuższy niż 63 miesiące. Wniosek o poręczenie rozpatrywany jest bezpłatnie, a decyzja o zaangażowaniu TFPK w dane przedsięwzięcie zapada w ciągu 7 dni roboczych.

Poręczenia TFPK mogą być udzielane w przedmiocie finansowania przeznaczonego na, np.:

  • zakup, leasing środków trwałych lub wyposażenia,
  • zakup materiałów, surowców do produkcji lub usług,
  • wydatki inwestycyjne obejmujących koszty budowy i remontów,
  • bieżącej działalności, w tym również wynagrodzenia pracowników zatrudnionych
  • w związku z utworzeniem nowego miejsca pracy.

Kierując się zasadą kreowania postaw przedsiębiorczych, Toruński Fundusz wspiera rozwój lokalnych firm niezależnie od branży, w której działają. Wniosek o poręczenie TFPK mogą złożyć wszyscy przedsiębiorcy (MŚP) poszukujący skutecznych zabezpieczeń zaciąganych zobowiązań. Projekty proekologiczne oraz generujące nowe miejsca pracy mogą liczyć na dodatkowe preferencje. Usługi Funduszu charakteryzuje wysoka jakość, szybkość realizacji oraz największa dostępność na rynku. TFPK współpracuje z 18 instytucjami finansowymi, bankami oraz funduszami pożyczkowymi. Pełna ich lista znajduje się na: www.tfpk.pl.

Głównymi udziałowcami Funduszu są Gmina Miasta Toruń oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. Pozostali udziałowcy to lokalne samorządy - powiaty i gminy z obszaru województwa, które współpracują z TFPK w zakresie rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.


Kontakt:
Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o.
ul. Kopernika 27; 87-100 Toruń
tel. 56 654 71 70; fax: 56 655 08 48
e-mail: fundusz@tfpk.pl

>>> Strona internetowa: www.tfpk.pl


Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. czynny jest od poniedziałku do piątku,
w godzinach: 7.30-15.30.


Zobacz film o TFPK na YouTube:


Najczęściej czytane aktualności

  • Zawodniczka Centurii Toruń, Gabriela Wrzeszcz, wywalczyła złoty medal podczas turnieju taekwondo olimpijskiego w belgijskim Lommel.
  • 14. Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce Masters w 2024 roku rozgrywane są w Toruniu. Uroczysta inauguracja wydarzenia odbyła się 16 marca 2024 r. w Arenie Toruń.
  • Międzynarodowy Turniej Minihokeja „Sponsors Cup” rozpoczął się 16 marca 2024 r. na toruńskim lodowisku Tor-Tor.
  • Tomasz Dalasiński, poeta związany z Toruniem, znalazł się w gronie twórców literackich, których utwory zostały zakwalifikowane do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.
  • Spółki miejskie Urbitor i Miejski Zarząd Dróg wydały wspólny komunikat odnoszący się do pojawiających się w przestrzeni publicznej informacji dotyczących budowy Trasy Staromostowej na odcinku od pl. Niepodległości do ul. Dekerta i związanych z tym nieprawdziwymi stwierdzeniami o rzekomym zagrożeniu tej inwestycji dla funkcjonowania targowiska...
  • W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 10 toruńskich par odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość odbyła się 15 marca 2024 r.
  • Toruńskie Centrum Usług Społecznych rozpoczyna nabór do Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024.
  • „100 przeszczepień w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika w Toruniu” – konferencja pod takim tytułem odbyła się w tej toruńskiej placówce.