Plany Torunia na 2024 rok | www.torun.pl

Ludzie, zieleń, miasto. Napis: plany Torunia 2024 dla mieszkańców. Kolorystyka niebiesko - biało - zielona.

Plany Torunia na 2024 rok

Jesteś zainteresowany planami Torunia na rok 2024?

Na tej stronie są publikowane informacje dotyczące poszczególnych działań w różnych sferach życia miasta - inwestycyjne, remontowe i związane z zbieżącym utrzymaniem - zaplanowanych na rok 2024. Pakiet informacji jest systematycznie powiększany.

Podstawowe parametry budżetu Torunia na rok 2024:

 • dochody:  1 691 400 000 zł
 • wydatki:   1 815 400 000 zł
 • deficyt:        124 000 000 zł
 • inwestycje:  384 448 000 zł

Przyjazna prezentacja budżetu Torunia

Jeżeli natomiast szukasz podstawowych, syntetycznych informacji na temat budżetu Torunia na rok 2024 (dochody, wydatki bieżąca, wydatki inwestycyjne - z podziałem na sfery), skorzystaj z przyjaznej prezentacji internetowej przygotowanej przez Urząd Miasta Torunia we współpracy z serwisem Budżety JST. Dzięki tej prezentacji można łatwo i wygodnie zapoznać się z podstawowymi informacjami o wydatkach i dochodach miasta zaplanowanych na ten rok.

   


   

Plany funkcjonowania Torunia 2024

 • Mapa przestawia objazd ulicami Podgórną i Wiązową
  Drogi, Miasto
  We wtorek 5 marca 2024 r. rozpocznie się przebudowa skrzyżowania Podgórnej z ul. Wiązową. Za dwa miesiące w tym miejscu powstanie wyniesione skrzyżowanie.
 • Na zdjeciu: prezydent Michał Zaleski z przedstawicielami organizacji pozarządowych, którzy trzymają teczki z umowami
  Miasto
  W Światowym Dniu Organizacji Pozarządowych, 27 lutego 2024 r. w Dworze Artusa reprezentanci 140 organizacji odebrali umowy na realizację swoich projektów.
 • Rower miejski ruszy na ulice
  Miasto
  Odliczamy dni do uruchomienia roweru miejskiego. Startujemy w najbliższy piątek, 1 marca!
 • Pomoc w Ośrodku Interwencji Kryzysowej
  Miasto
  W Toruniu funkcjonuje Ośrodek Interwencji Kryzysowej MOPR, w którym mieszkańcy Torunia znajdujący się w kryzysie z powodu doświadczania przemocy domowej lub z innych nagłych przyczyn, np. śmierć bliskiej osoby, rozpad związku itp., otrzymują interdyscyplinarną, specjalistyczną pomoc i wsparcie. Wsparcie jest udzielane bez względu na wiek, płeć,...
 • Kolejne firmy ze znakiem Made in Toruń
  Biznes, Miasto
  Oto kolejni laureaci znaku jakości Made in Toruń. Są wśród nich firmy zajmujące się produkcją płatków śniadaniowych, wytwarzaniem konstrukcji stalowych, działające w branżach: budowlanej, beauty, gastronomicznej, czy chemii kosmetycznej. Wręczenie certyfikatów zaplanowano 13 marca 2024 roku. Kapituła znaku wyróżniła 26 biznesowych przedsięwzięć,...
 • Rusza przetarg na kartę miejską
  Miasto, MZK
  Gmina Miasta Toruń wspólnie z Miejskim Zakładem Komunikacji 26 lutego 2024 r. ogłosiła przetarg na wdrożenie systemu karty miejskiej.
 • Drogi, Inwestycje
  W Toruniu powstanie kolejne rondo turbinowe. Jego budowa została zaplanowana na skrzyżowaniu ul. Strobanda i drogi krajowej nr 91.
 • Na zdjęciu: prace związane z nową nawierzchnią ulicy, widać żółtą koparkę
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Swój wygląd zmienia ulica Olęderska, położona w południowo-wschodniej części miasta, na obszarze szybko rozwijających się terenów inwestycyjnych.
 • Spotkania z mieszkańcami 2024 - Bielawy-Grębocin
  Miasto
  15 lutego 2024 r. prezydent Michał Zaleski spotkał się z mieszkańcami Osiedla Bielawy-Grębocin. Było to ósme z trzynastu zaplanowanych spotkań.
 • Drogi, Miasto
  Zmienia się kolejna ulica w lewobrzeżnej części Torunia. Mowa o ulicy Łącznej, która leży miedzy ważnymi ciągami komunikacyjnymi tj. Trasą Średnicową Podgórza (ul. Andersa) od strony północnej i trasą ekspresową S10 od strony południowej.
 • Program „Moje Podwórko” 2024 – można składać wnioski
  Inwestycje, Miasto
  Trwa nabór wniosków w ramach Programu „Moje Podwórko”. Wsparcie finansowe można otrzymać m.in. na nowe place zabaw, ławki, zieleń, dostosowanie przestrzeni do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami, w tym dla osób z niepełnosprawnościami oraz remont nawierzchni.
 • Miasto
  W poniedziałek 12 lutego 2024 r. prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się z mieszkańcami okręgu Rubinkowo. Było to siódme z trzynastu zaplanowanych spotkań.
 • Inwestycje, Miasto
  Rok 2024 to czas kolejnych inwestycji dla miasta.
 • Oko na most Piłsudskiego
  Drogi, Miasto
  Monitoring wizyjny naszego miasta zostanie rozbudowany o kolejne kamery. System zostanie zamontowany na moście drogowym imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Obejmie on swym zasięgiem nie tylko obiekt mostowy, ale także windy, które bardzo często są niszczone przez wandali. Monitoring ma być gotowy do końca czerwca br. W sumie zamontowanych...
 • Miasto
  Podczas czwartkowej (8 lutego 2024 r.) sesji Rady Miasta Torunia przyjęto Program działań miasta Torunia na rzecz osób z niepełnosprawnością na lata 2024 – 2030.
 • DPS i Całodobowy Ośrodek Wsparcia Samarytanin
  Miasto
  W Ośrodku Parafialnym „SAMARYTANIN” w Toruniu przy ul. Św.Faustyny 12  prowadzonym przez Parafię Miłosierdzia Bożego i świętej siostry Faustyny Kowalskiej w Toruniu kontynuowana jest działalność Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Nowa umowa nr DDPS.1.2024 z Prezydentem Miasta Torunia zawarta 2 stycznia 2024 r. obowiązuje do 31 grudnia 2024....
 • Spotkania z mieszkańcami 2024 - Skarpa
  Miasto
  7 lutego 2024 r. prezydent Michał Zaleski spotkał się z mieszkańcami Osiedla Na Skarpie. Było to szóste z trzynastu zaplanowanych spotkań.
 • Budujemy drogi na tzw. osiedlu JAR
  Drogi, Miasto
  Od ułożenia zasilania pod nowe oświetlenie drogowe i wybudowania kanału technologicznego rozpoczęła się budowa dróg na tzw. osiedlu Jar. Inwestycja, która kosztuje prawie 15,5 mln zł, zakłada budowę prawie 1800 metrów dróg na tym osiedlu.
 • Na zdjęciu: sala z ustawionymi krzesłami, na których siedzą uczestnicy spotkania z prezydentem
  Miasto
  5 lutego 2024 r. w Kaszczorku odbyło się piąte z trzynastu spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia.
 • Na zdjęciu: prezydent stoi ze stypendystami
  Kultura, Miasto
  Jedenaście osób zajmujących się działalnością artystyczną, twórców i animatorów kultury odebrało z rąk prezydenta Michała Zaleskiego Stypendia Miasta Torunia w dziedzinie kultury na rok 2024 i na I półrocze 2024 r. Za otrzymane od miasta pieniądze zrealizują swoje artystyczne projekty.
 • Przetarg na elektrobusy dla Torunia
  Miasto, MZK
  31 stycznia 2024 r., ruszyło postępowanie przetargowe na zakup 10 autobusów elektrycznych z opcją zakupu kolejnych 30 takich pojazdów.
 • Mieszkańcy Torunia wytwarzają mniej odpadów!
  Eko, Miasto
  W 2023 r. mieszkaniec Torunia wytworzył średnio 351 kg odpadów. To mniej niż rok wcześniej!
 • Na zdjęciu: widać dłonie trzymające ulotkę o spotkaniach z mieszkańcami
  Miasto
  Czerniewice były kolejnym przystankiem podczas spotkań osiedlowych prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia.
 • Dom dla niepełnosprawnych mieszkańców Torunia
  Miasto
  Z końcem 2023 roku rozstrzygnięto konkursy na dofinansowanie zadań, między innymi z zakresu pomocy społecznej. 16 stycznia 2024 roku Pan Prezydent Michał Zaleski wręczył umowę na dofinansowanie działalności Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Fundację im. Brata Alberta w roku 2024, a tym samym niepełnosprawni mieszkańcy mają zapewniony dom...
 • Stowarzyszenie MOFT ze Strategią
  Miasto
  Podczas styczniowego posiedzenia członków Stowarzyszenia MOF Torunia jednomyślnie przyjęta została Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia. Dokument jest ważnym elementem realizacji inwestycji ze wsparciem środków unijnych. Przyjęta 15 stycznia 2024 r. Strategia będzie narzędziem do wspólnego...
 • Szosa Okrężna zmienia się
  Drogi
  Ulica zmienia się na odcinku prawie 780 metrów. Po zakończeniu prac, które zgodnie z umową planowane jest na sierpień 2025 r., powstanie tu zupełnie nowy układ drogowy.
 • Wsparcie finansowe dla mieszkańców DPS
  Miasto
  Jedną z podstawową form pomocy dla osób wymagających całodobowej opieki i pielęgnacji jest zabezpieczenie miejsc w domach pomocy społecznej. Mieszkańcy Torunia w pierwszej kolejności kierowani są do Domu Pomocy Społecznej im. Leona Szumana przy ul. Szosa Chełmińska oraz do Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rydygiera, a w przypadku braku wolnych...
 • Widok ogólny na salę podczas spotkania na Rudaku
  Miasto
  Budowa nowej szkoły, drogi, czystość i komunikacja to tematy, które zdominowały poniedziałkową dyskusję prezydenta Torunia z mieszkańcami osiedla Rudak.
 • Razem bezpieczniej
  Miasto
  Stowarzyszenie Wolontariuszy Razem informuje, że w terminie 23.01-31.12.2023 r. realizowało projekt dofinansowany z Gminy Miasta Toruń pod nazwą „Razem bezpieczniej”, w ramach którego oferowaliśmy bezpłatne porady w ramach działającego Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego.
 • Spotkania z mieszkańcami 2024 - Podgórz
  Miasto
  25 stycznia 2024 r. odbyło się drugie, z trzynastu, spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia. Tym razem swoje pytania mogli zadać mieszkańcy Podgórza. Na Podgórzu prezydent Michał Zaleski wraz z przedstawicielami poszczególnych wydziałów magistratu gościł w Szkole Podstawowej nr 15. Spotkanie przebiegało w znanej już formule...

Strony

Najczęściej czytane aktualności

 • Protest rolników - będą problemy z komunikacją miejską
  Miasto, MZK
  Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • 25 lat Polski w NATO - koncert
  Kultura, Miasto
  Od 1 marca 2024 r. będzie można odebrać bezpłatne wejściówki na koncert muzyki filmowej, musicalowej i popularnej „25 lat Polski w NATO”.
 • Spotkanie z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim
  Miasto
  28 lutego 2024 r. Urząd Miasta Torunia odwiedził nowy Wojewoda Kujawsko-Pomorski – Michał Sztybel. Towarzyszył mu pełnomocnik ds. samorządowych Rafał Rospenda. Spotkał się z nimi Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Mapa przestawia objazd ulicami Podgórną i Wiązową
  Drogi, Miasto
  We wtorek 5 marca 2024 r. rozpocznie się przebudowa skrzyżowania Podgórnej z ul. Wiązową. Za dwa miesiące w tym miejscu powstanie wyniesione skrzyżowanie.
 • Na zdjęciu: jezdnia, a na niej jedzie samochód
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy remontu ulicy Grudziądzkiej. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 14 marca 2024 r.
 • Konsul Generalny Chin odwiedził Toruń
  Miasto
  Fan Xiaodong – Konsul Generalny Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku, wicekonsul Jianfu Xiao oraz Changlin Mar, inicjator toruńskich kontaktów z chińskim miastem Guilin gościli w Urzędzie Miasta Torunia. Spotkał się z nimi Prezydent Torunia Michał Zaleski. Przypomnijmy, że od 2010 roku Toruń ma podpisaną umowę partnerską z chińskim miastem Guilin...
 • 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe, w których wybieramy radnych do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
 • Ruszyła nowa edycja programu grantowego "Zielona Ławeczka". Akcja skierowana jest do grup sąsiedzkich z miast powyżej 10 tysięcy mieszkańców.
 • Siedemnaście medali zdobyli sportowcy z Torunia w 33. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń z udziałem ponad 500 zawodniczek i zawodników.
 • Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • W Światowym Dniu Organizacji Pozarządowych, 27 lutego 2024 r. w Dworze Artusa reprezentanci 140 organizacji odebrali umowy na realizację swoich projektów.
 • Odliczamy dni do uruchomienia roweru miejskiego. Startujemy w najbliższy piątek, 1 marca!
 • 1 marca 2024 r. o godz. 12:00 przy pomniku w al. Solidarności odbędą się uroczystości patriotyczne upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.
 • „Bezpieczeństwo osób starszych” – konferencja pod tym tytułem odbyła się 26 lutego 2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.