Pamiętajmy o zwierzętach | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Pamiętajmy o zwierzętach

Eko, Miasto
Data publikacji: 04 kwietnia 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: młoda kobieta trzyma czarnego psa i kuca przy klatce z trzema psami

4 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt – w Toruniu takie zwierzęta znajdują swój tymczasowy dom w schronisku przy ul. Przybyszewskiego.

Z okazji Światowego Dnia Bezdomnych Zwierząt zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane adopcją psa lub kota do odwiedzin w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, które znajduje się przy ul. Przybyszewskiego w Toruniu. Zwierzęta, które czekają na nowych właścicieli można także oglądać na stronie internetowej placówki

Przekazywane do adopcji zwierzęta z toruńskiego schroniska są oznakowane – posiadają czip, wysterylizowane i poddane wszystkim niezbędnym szczepieniom.

W najbliższą niedzielę 7 kwietnia 2024 r. istnieje możliwość wyjścia na spacer ze schroniskowymi psamiszczegóły wydarzenia.

Co roku na realizację zadań związanych z opieką nad bezdomnymi zwierzętami i zapobieganiem ich bezdomności miasto przeznacza kwotę 2 mln złotych. Tylko w 2023 roku toruńskie schronisko przyjęło 1679 zwierząt pochodzących z terenu naszego miasta i okolicznych gmin, z którymi zawarto stosowne umowy. Mimo że zdecydowana większość zwierząt znalazła już nowy dom, to nadal czekają tam machające radośnie ogonami i mruczące przymilnie czworonogi, szukające opiekunów - odwdzięczą się na pewno bezgraniczną miłością i przywiązaniem.

Istotne znaczenie w zapobieganiu bezdomności zwierząt ma ich elektroniczne oznakowanie przy pomocy wszczepianego pod skórę mikroczipa, jak i późniejsza rejestracja w bazie oznakowanych zwierząt. Jeszcze w kwietniu zorganizowana zostanie akcja skierowana do mieszkańców Torunia, w ramach której będą mogli bezpłatnie założyć mikroczip swoim psom i kotom oraz dokonać wpisu do rejestru oznakowanych wcześniej zwierząt. Koszt tych działań zostanie pokryty ze środków miasta. O szczegółach tego wydarzenia będziemy informować na stronie miasta.

Fot. Ekorum

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Zastępca prezydenta Rafał Pietrucień na Zlocie Mercedesów
  Miasto, Sport
  Kilkuset fanów mercedesów odwiedziło Toruń 19 maja 2024 r. W MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66 odbył się Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz.
 • Dziecko na rowerku na Motoarenie
  Sport
  246 uczestników stanęło 19 maja 2024 r. na starcie zawodów rowerkowych dla dzieci na Motoarenie.
 • Rondo Czadcy z tramwajem
  Drogi, Miasto
  Uwaga! Awaria sygnalizacji świetlnych w rejonie ronda Czadcy, spowodowana przez burzę. Prosimy o ostrożność!
 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Michał Gordon oprowadza zwiedzających po wystawie, fot. Sławomi Kowalski
  Kultura, MZK
  Atrakcją pierwszej w tym roku Toruńskiej Nocy Muzeów była wystawa pt. „Autobusem i tramwajem po dawnym Toruniu”, przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, Miejski Zakład Komunikacji i Toruński Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • 18 maja 2024 r. w hali w hali sportowej ZSPS i VIII LO przy ul. Grunwaldzkiej rozpoczął się III Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik” w szpadzie dziewcząt i chłopców. Zawody potrwają do 19 maja.
 • 80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • W ramach podróży studyjnej attache wojskowi w Polsce odwiedzili Toruń. W kolacji wydanej przez Departament Wojskowych Spraw Zagranicznych MON udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • Dziesięć wyjątkowych monodramów na scenie Teatru Baj Pomorski – rozpoczęły się 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora.
 • W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.