III Zastępca Prezydenta Miasta Torunia - Adam Szponka | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruń

III Zastępca Prezydenta Miasta Torunia - Adam Szponka

Adam Szponka
III Zastępca Prezydenta Miasta Torunia

Adam Szponka

Rocznik 1978. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – studiował na Wydziale Nauk Ekonomicznych. Ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania projektami inwestycyjnymi samorządu terytorialnego, w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ma też uprawnienia dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.

W latach 2007-2014 był zastępcą dyrektora w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zajmował się zarządzaniem komórką odpowiedzialną za realizację komponentu regionalnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Był odpowiedzialny za prawidłowe stosowanie procedur, monitorowanie oraz adaptację do zmieniających się warunków gospodarczych i społecznych. Od 2015 roku był dyrektorem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu. Skutecznie i efektywnie zajmował się zarządzaniem jednostką organizacyjną samorządu Województwa. Budował liczne zespoły do podejmowania trudnych społecznych wyzwań. Wdrożył regionalny system teleopieki wraz z utworzeniem Kujawsko-Pomorskiego Telecentrum. Budował Regionalne Partnerstwo na rzecz rozwoju społecznego.

Ma doświadczenie jako członek rad nadzorczych spółek z udziałem kapitału samorządu województwa oraz samorządu gminy. Aktualnie przewodniczący Rady Nadzorczej Exea Data Center.

Od 2007 r. zaangażowany w pracę Komitetów Monitorujących Regionalne Programy Operacyjny dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz programy krajowe: Program Operacyjny Kapitał Ludzki oraz Program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.

Jako zastępca prezydenta Torunia odpowiadać będzie za kulturę, turystykę, promocję, informatyzację urzędu i gospodarkę nieruchomościami.


Dane kontaktowe:
ul. Wały gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń
tel.: zostanie uzupełnione (sekretariat)
e-mail: a.szponka@um.torun.pl

Przyjmowanie interesantów:
Informacja o przyjmowaniu interesantów zostanie uzupełniona.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Na zdjęciu: dzieci bawią się na boisku
  Miasto
  Tradycyjny festyn rodzinny na Rudaku przyciągnął 15 czerwca 2024 r. na teren Szkoły Podstawowej nr 17 rzesze mieszkańców tego osiedla.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: skrzypaczka
  Kultura, Miasto, Sport
  W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.
 • Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA!
  Kultura, Miasto
  Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
 • W związku z prognozowanymi opadami burzowymi w nocy z 15 na 16 czerwca 2024 r. może wystąpić zagrożenie hydrologiczne wraz z lokalnymi podtopieniami.
 • Z okazji 100-lecia maratonu w Polsce 15 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim rozegrano biegi sztafetowe, w których łącznie wystąpiły 93 drużyny.
 • Koncertem „Amerykański sen”zakończyła swój 45. jubileuszowy sezon artystyczny Toruńska Orkiestra Symfoniczna. 14 czerwca 2024 r. w CKK Jordanki po raz pierwszy także wręczono Muzy TOS-u – statuetki wyróżniające mecenasów i przyjaciół instytucji.
 • Z okazji 46-lecia partnerstwa miast Torunia i Getyngi w Teatrze Baj Pomorski wystawiony został spektakl „Weltmajstry” w reż. Roberta Talarczyka.
 • W sobotę 15 czerwca 2024 r. na drodze powiatowej nr 2036 od Świetlicy Wiejskiej w Młyńcu Drugim w kierunku Mierzynka do skrzyżowania z ulicą Farmerską na wysokości "figurki" w godz. 10:30-15:00 odbędzie się wyścig kolarski i droga będzie nieprzejezdna.
 • Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniane są wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym.
 • W Gdańsku trwa 44. Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Torunia.
 • W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.