Rośnie rynek powierzchni biurowych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Rośnie rynek powierzchni biurowych

Biznes, Miasto
Data publikacji: 10 kwietnia 2024
Autor: Paula Gałązka
Rośnie rynek powierzchni biurowych

O blisko 12 tysięcy metrów kwadratowych wzbogaci w tym roku toruński rynek powierzchni biurowych. Intensywne prace inwestycyjne trwają przy – Platinum Business Center, Szubińskiej 13 oraz Business Park Toruń.

Platinum Business Center to inwestycja firmy Pikseo. Kompleks dwóch budynków, o łącznej powierzchni użytkowej ponad 4500 m2, będzie mieścił się przy ul. Pod Dębową Górą, w pobliżu centrum miasta. Innowacyjny projekt kompleksu dwóch budynków został opracowany w odpowiedzi na wymagania najemców stawiających na nowoczesność, wygodę i użyteczność, z zachowaniem najwyższych standardów klasy A. Infrastruktura techniczna dostosowana będzie do potrzeb najbardziej wymagających firm. Jeden z budynków ma już pozwolenie na użytkowanie i kończy się proces jego komercjalizacji.

Spółka Polna 66 buduje dwa obiekty biurowo-usługowe – w lewobrzeżnej części Torunia oraz w rejonie Trasy Średnicowej.

Przy Szubińskiej 13 dostępne będą dwie kondygnacje z lokalami o powierzchni od 50 do 1500 m2. Atrakcyjnie położony i dobrze skomunikowany biurowiec będzie posiadał nowoczesne rozwiązania ekologiczne i technologiczne. Biurowiec o powierzchni 1500 m2 jest już w 80% skomercjalizowany.

Business Park Toruń powstaje u zbiegu Trasy im. Prezydenta W. Raczkiewicza i ulicy Legionów. Będzie to 3 kondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni ponad 5700 m2. Głównym najemcą nowoczesnego obiektu będzie lider branży odnawialnych źródeł energii – toruńska Grupa ONDE. Projekt architektoniczny, realizowany przez Bald Architektura Sp z o.o.- wyróżnia się nowoczesną estetyką, obejmującą dużą ilość przeszkleń fasadowych oraz wysokiej jakości materiały elewacyjne.

Właściciele firm współpracują z Centrum Wsparcia Biznesu, które pomaga przedsiębiorcom na każdym etapie procesu inwestycyjnego – od wskazówek dotyczących sposobów realizacji przedsięwzięć, znalezienia lokalizacji i źródeł finansowania, przeprowadzenie przez procedury administracyjne, aż po opiekę poinwestycjną.

fot. CWB

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Zastępca prezydenta Rafał Pietrucień na Zlocie Mercedesów
  Miasto, Sport
  Kilkuset fanów mercedesów odwiedziło Toruń 19 maja 2024 r. W MotoParku przy ul. Łukasiewicza 66 odbył się Ogólnopolski Zlot Mercedes-Benz.
 • Dziecko na rowerku na Motoarenie
  Sport
  246 uczestników stanęło 19 maja 2024 r. na starcie zawodów rowerkowych dla dzieci na Motoarenie.
 • Rondo Czadcy z tramwajem
  Drogi, Miasto
  Uwaga! Awaria sygnalizacji świetlnych w rejonie ronda Czadcy, spowodowana przez burzę. Prosimy o ostrożność!
 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Michał Gordon oprowadza zwiedzających po wystawie, fot. Sławomi Kowalski
  Kultura, MZK
  Atrakcją pierwszej w tym roku Toruńskiej Nocy Muzeów była wystawa pt. „Autobusem i tramwajem po dawnym Toruniu”, przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, Miejski Zakład Komunikacji i Toruński Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • 18 maja 2024 r. w hali w hali sportowej ZSPS i VIII LO przy ul. Grunwaldzkiej rozpoczął się III Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Złoty Piernik” w szpadzie dziewcząt i chłopców. Zawody potrwają do 19 maja.
 • 80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • W ramach podróży studyjnej attache wojskowi w Polsce odwiedzili Toruń. W kolacji wydanej przez Departament Wojskowych Spraw Zagranicznych MON udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • Dziesięć wyjątkowych monodramów na scenie Teatru Baj Pomorski – rozpoczęły się 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora.
 • W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.