Kolejne podwórka z dofinansowaniem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Kolejne podwórka z dofinansowaniem

Eko, Miasto
Data publikacji: 25 kwietnia 2024
Autor: Paula Gałązka
Kolejne podwórka z dofinansowaniem

Znamy wyniki tegorocznej edycji programu Moje Podwórko. Wsparcie finansowe na odmienienie swoich podwórek otrzymało 12 podmiotów.

Program „Moje Podwórko” od 2015 roku sprawia, że toruńskie podwórka stają się coraz piękniejsze. Co roku znajdują się chętni, którzy chcą mieć realny wpływ na swoje najbliższe otoczenie. W 2024 r., w ramach programu do Biura Toruńskiego Centrum Miasta wpłynęło 15 wniosków o dofinansowanie. Po weryfikacji złożonych wniosków, dofinansowanie przyznano 12 podmiotom, które realizować będą projekty przy następujących adresach:

 1. Wspólnota Mieszkaniowa Rybaki 45
 2. Wspólnota Mieszkaniowa Szymanowskiego 12
 3. Wspólnota Mieszkaniowa Mickiewicza 61
 4. Wspólnota Mieszkaniowa Bydgoska 10
 5. Wspólnota Mieszkaniowa Krasińskiego 96
 6. Właściciele terenu przy ul. Słowackiego 61
 7. Wspólnota Mieszkaniowa Fałata 104-112, 114-122
 8. Wspólnota Mieszkaniowa Broniewskiego 36-38
 9. Wspólnota Mieszkaniowa Fałata 62-64-66
 10. Właściciele terenu przy ul. Inowrocławskiej 34
 11. Wspólnota Mieszkaniowa Sukiennicza 10
 12. Właściciele terenu przy ul. Szczytnej 18

Wszystkie projekty zostaną zrealizowane do końca listopada 2024 r.

fot. BTCM

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W Toruniu ruszyły spotkania prezydenta Pawła Gulewskiego z Radami Okręgów.
 • Tereny zielone w Toruniu
  Eko, Miasto
  Miasto Toruń kontynuuje lokalne opryski przeciwko meszkom i komarom. Sytuacja na terenach zielonych jest na bieżąco monitorowana.
 • Na zdjęciu: ławeczki postawione na tarasie na pawilonie
  Miasto
  Zniszczenia nawierzchni tarasowej na pawilonach na Bulwarze Filadelfijskim zostały naprawione. Podjęte zostały również działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa odwiedzających to popularne miejsce nad Wisłą.
 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Inwestycje, Miasto
  To kolejny ważny etap rozwoju Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Powstały unikatowe nowoczesne budynki, w których będzie można prowadzić dydaktykę i badania na najwyższym światowym poziomie w kierunkach naukowych, które wprowadzają do gospodarki najwięcej innowacyjności.
 • Na zdjęciu: podczas pikniku dzieci malują farbami, w tle drzewa
  Kultura, Miasto, Sport
  Długi weekend czerwcowy stoi pod znakiem Dnia Dziecka. I ci najmłodsi, i młodzież na pewno nie będą się nudzić i uśmiech nie będzie schodzić z ich twarzy. A starszym przypominamy – rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt!
 • Od soboty 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Są one efektem konsultacji w sprawie kursowania miejskich autobusów na Podgórzu. Zmieniona zostanie trasa linii nr 21 – autobusy kursować będą ulicą Poznańską przez przystanek „Parkowa”, a częstotliwość zostanie zwiększona z 6 do 10 kursów Zwiększona...
 • Miejskie obchody Dnia Strażaka odbyły się w dniu 29 maja 2024 r. przy siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.
 • Zbliża się Boże Ciało. Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w czwartek (30 maja) nie wnosimy opłat. Z kolei w piątek (31 maja) i sobotę (1 czerwca) strefa działa bez zmian. Kierowców odwiedzających nasze miasto zachęcamy do korzystania z miejsc parkingowych, które są zlokalizowane w sąsiedztwie Starówki lub na parkingu...
 • W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
 • Dla Torunia obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wód.
 • 1-2 czerwca 2024 r. w Toruniu rozegrana zostanie II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach.
 • W środę 29 maja 2024 r. znów mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Apelujemy o ostrożność.
 • W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca 2024 r., osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie miasta Torunia będą mogły skorzystać z bezpłatnych przewozów do i z lokali wyborczych w godz. 7:00-21:00. Organizatorem transportu jest Urząd Miasta Torunia.