Wizyta Klubu Radców Handlowych KIG | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wizyta Klubu Radców Handlowych KIG

Biznes, Miasto
Data publikacji: 13 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

W dniach 11-13 czerwca 2024 r. w Toruniu i całym regionie gościmy ponad 20 członków Klubu Radców Handlowych przy Krajowej Izbie Gospodarczej, reprezentujących kraje Europy i Azji. W trakcie trzydniowego pobytu goście zapoznają się z ofertą inwestycyjną oraz głównymi branżami eksportowymi regionu.

Dyplomaci uczestniczą w spotkaniach w wybranych największych przedsiębiorstwach regionu, tj. Toruńskich Zakładach Materiałów Opatrunkowych oraz w spółce PESA – największym polskim producencie pojazdów szynowych. Goście odwiedzą także Bydgoski Klaster Przemysłowy „Dolina Narzędziowa” i spotkają się z przedstawicielami zrzeszonych w nim firm. W siedzibie Izby Przemysłowo – Handlowej w Toruniu wezmą udział w spotkaniach B2B z przedsiębiorcami i odwiedzą firmy: Apator, Nova Metale oraz Mod21.

Krajowa Izba Gospodarcza od lat prowadzi swoje działania na rzecz promocji polskiej gospodarki na zagranicznych rynkach, jak również podejmuje liczne kroki mające na celu jej promocję wśród przedstawicieli dyplomacji gospodarczej, którzy są akredytowani w Polsce. Temu służy m.in. powołany w 2014 r. przy Krajowej Izbie Gospodarczej Klub Radców Handlowych, w ramach którego organizowane są cykliczne spotkania poświęcone ważnym tematom gospodarczym w naszym kraju oraz wyjazdowe spotkania dla radców z przedstawicielami władz regionalnych i lokalnego biznesu (tzw Study visit to the regions).

Od 2016 r. dzięki uprzejmości i zaangażowaniu urzędów marszałkowskich, członkowie Klubu, w ramach tzw. Study visits to the regions, mają okazję poznać możliwości i osiągnięcia dotyczące rozwoju gospodarczego, inwestycji czy walorów turystyczno – kulturalnych poszczególnych regionów naszego kraju. W opinii dyplomatów jest to najbardziej kompleksowa możliwość poznania danego województwa, nawiązania bezpośrednich kontaktów z lokalnymi władzami, odbycia spotkań z ciekawymi, prężnymi firmami, zdobycia najaktualniejszych informacji o warunkach inwestowania w specjalnych strefach ekonomicznych oraz parkach technologicznych, czy wreszcie poznania atrakcji turystycznych regionu.

Informacje pozyskanie podczas tych wizyt są dla nich bardzo cenne i pomocne, gdyż jednym z podstawowych zadań, jakie przed nimi stoją, jest przygotowywanie i przesyłanie do centrali w swoich krajach raportów o stanie polskiej gospodarki, natomiast pozyskane kontakty są szansą do nawiązania w przyszłości bezpośrednich relacji gospodarczych pomiędzy władzami regionu i lokalnymi firmami a przedstawicielami biznesu z krajów reprezentowanych przez członków Klubu.

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Na zdjęciu: widok na ulicę, pośrodku której biegnie linia tramwajowa, w tle duży biały budynek urzędu marszałkowskiefo
  Drogi, Miasto
  W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Na zdjęciu: kolarki jadą na rowerach w wyścigu, obok mury gotyckie Torunia
  Drogi, Miasto, Sport
  25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn trzyma koszulkę hokeisty z numerem "Sto"
  Miasto, Sport
  Doktor Wiktor Cajsel został nowym prezesem Klubu Sportowego Toruń Hokejowa SA. Jak zapowiedział, pierwszym działaniem, jakie podejmie, będzie przeprowadzenie audytu w spółce.
 • Pracujemy nad Urban Labem
  Miasto
  Toruń uczestniczy w naborze miast do projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.
 • Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Toruń uczestniczy w naborze miast do projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.
 • Były góralskie pieśni, przysmaki i warsztaty. 12 lipca na Placu Dominikańskim odbył się piknik w góralskich rytmach.
 • W drugim kwartale 2025 roku pierwsi czytelnicy odwiedzą nowe wnętrza Książnicy Kopernikańskiej. Nowoczesny wielofunkcyjny budynek powstaje przy ul. Słowackiego w miejscu dawnej czytelni.
 • Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.