Rajd „Idziemy na Księżyc” | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Rajd „Idziemy na Księżyc”

Miasto, Sport
Data publikacji: 20 czerwca 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Rajd Idziemy na Księżyc - plakat

„Idziemy na Księżyc” – pod tym hasłem 22 czerwca 2024 r. odbędzie się rajd nordic walking. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Rajd odbędzie się w Gospodarstwie Szkółkarskim Bielawy w Toruniu w godz. 10:00-22:00 (biuro rajdu czynne od 8:30). Uczestnicy pokonają 3,3-kilometrową pętlę na terenie kompleksu leśnego Bielawy - raz lub dowolną liczbę razy.

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Wytrwam jest organizatorem czterech bezpłatnych rajdów nordic walking, zamkniętych w całorocznym cyklu: wiosna, lato, jesień i zima. „Idziemy na Księżyc” to drugie z wydarzeń, kolejne odbędą się 21 września 2024 r. i 15 grudnia 2024 r.
Rajdy nordic walking odbywają się na terenach leśnych dwóch nadleśnictw: Toruń i Dobrzejewice. Uczestnicy mogą zapisywać na rajdy przez platformę do zapisów oraz na miejscu w dniu imprezy. W pakiecie otrzymują numer startowy, gadżet od organizatora oraz informator o cyklu rajdów. Jest możliwość zapisywania się uczestników indywidualnie lub pod szyldem drużyny. Zachęcamy w tren sposób do aktywności całe rodziny i grupy koleżeńskie.

Dla uczestników przygotowane są miękkie, krótkie oznakowane leśne trasy długości około 3 km. Taki dystans pozwala na udział w rajdach osób niedoświadczonych w technice nordic walking oraz bez względu na wiek czy kondycję fizyczną.

Podczas wszystkich rajdów uczestnicy będą pod opieką wykwalifikowanych instruktorów nordic walking, którzy nie tylko nauczą podstaw techniki, ale zadbają o bezpieczeństwo podczas marszu. Uczestnicy rajdów będą mogli skorzystać z wypożyczalni kijów, otrzymają dostęp do wody, posiłku regeneracyjnego oraz do miejsca odpoczynku. Każdy rajd oferuje także dodatkową atrakcję dla uczestników, np. w postaci loterii z nagrodami dla wszystkich.

Osoby, które wezmą udział w czterech wydarzeniach SKF WYTRWAM w 2024 roku, zostaną dodatkowo nagrodzeni koszulkami cyklu podczas grudniowego rajdu.

Ideą rajdu jest dążenie do pokonania techniką nordic walking odległości z Ziemi do Księżyca (tj. 384 400 km). W ciągu trzech poprzednich edycji uczestnikom udało się pokonać łącznie 4474 kilometrów.1112 km (I edycja) i 1329 km (II edycja) i 2033 km (III edycja).
W 2024 r. organizatorzy proponują pętlę długości 3,3 km - do przejścia co najmniej raz lub dowolną liczbę razy w ciągu 12 godzin. W tym rajdzie możliwy jest udział wirtualny, czyli zarejestrowany uczestnik może przysłać zapis swojego sobotniego marszu i zostanie zaliczony on do wspólnej puli kilometrów.

Nadleśnictwo Dobrzejewice w dniu rajdu zorganizuje pokaz edukacyjny o kosmosie. Mobilne Planetarium Syriusz rozstawi swój namiot i będzie prezentować filmy w trzech powtórzeniach. Wejście do planetarium będzie darmowe i dostępne dla wszystkich chętnych. Ponadto w myśl zasady „Działając lokalnie - myślmy globalnie” – przedstawiciel Nadleśnictwo Dobrzejewice w trakcie projekcji będzie nawiązywał do aktualnych problemów naszej planety takich, jak ocieplenie klimatu, kryzys surowcowy.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn w garniturach i dwóch lekarzy przecina wstęgę do nowego oddizału w szpitalu
  Miasto
  Specjalistyczny Szpital Miejski poszerza swoją ofertę medyczną – właśnie została otwarta Pracownia Elektrofizjologii i Radiologii Zabiegowej.
 • Na zdjeciu: kovieta w średnim wieku, sukience w kwiaty i dużych okularach przeciwsłonecznych stoi z psem na tle fontanny
  Miasto
  Zmarła Irena Kantorska-Schick – Sybiraczka, która starała się tę część polskiej historii ocalić od zapomnienia poprzez spotkania i rozmowy, szczególnie z młodzieżą.
 • Rondo
  Drogi, Miasto
  Na skrzyżowaniu ulic Rydygiera i Wschodniej powstało nowe rondo pinezkowe, które zwiększa bezpieczeństwo poprzez wymuszenie zmniejszenia prędkości.
 • Ulica Szczecińska - plakat
  Miasto
  Nowoczesne centrum osiedlowe, miejsce spotkań i aktywności dla seniorów, a może świetlica integracyjna dla dzieci i młodzieży? W najbliższą środę, 24 lipca 2024 r., będzie okazja, aby porozmawiać o przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: prezydent Paweł Gulewski i wiceminister Jacek Karnowski podają sobie ręce
  Miasto
  Rozwój Torunia i pozyskiwanie środków na najważniejsze zadania miasta były tematem spotkania prezydenta Pawła Gulewskiego z wiceministrem Jackiem Karnowskim.
 • Na zdjęciu: lampy na moście
  Drogi, Miasto
  Wymiana opraw na moście drogowym im. marsz. Józefa Piłsudskiego. Prace odbywają się na koszt producenta opraw, w ramach obowiązującej gwarancji.
 • - Od godz. 12:00 w niedzielę 21 lipca do godz. 23:00 w poniedziałek 22 lipca 2024 r. prognozowane są upały. Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie od 30°C do 32°C, w poniedziałek od 31°C do 33 °C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Z konieczności wymiany wody w obiegu zamkniętym, w poniedziałek 22 lipca 2024 r. w godzinach 7:00-15:00 Fontanna Cosmopolis będzie nieczynna. Po godzinie 15:00 zostanie ponownie uruchomiona.
 • O możliwościach współpracy podczas edycji 2024 wydarzenia Dronetech World Meeting przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu rozmawiali z organizatorami z Instytutu Wspierania Nowych Technologii. Najważniejsze spotkanie przedstawicieli branży lotniczej i pojazdów bezzałogowych odbędzie się w dniach 24-26 października 2024 na terenie Centrum...
 • W związku z zakończeniem zasadniczych prac drogowych na ulicy Leśnej w Rozgartach od poniedziałku, 22 lipca 2024 r., autobusy linii nr 131 wracają na stałą trasę. Przypomnijmy, że od 15 lipca br. autobusy linii nr 131 kursowały z pominięciem przystanków: „Kwiatowa”, „Stara Szkoła”, „Leśna”, „Wróblowa”, „Błotka” i „Szkoła”. Prace w Rozgartach już...
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.