Wojciechowska laureatką Złotego Anioła | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wojciechowska laureatką Złotego Anioła

Kultura, Miasto
Data publikacji: 18 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.

Wojciechowska przez 10 lat pełniła funkcję redaktorki naczelnej polskiej edycji magazynów „National Geographic” i „NG Traveler”. Podróżuje po świecie realizując autorski program podróżniczy „Kobieta na krańcu świata”, w którym pokazuje inspirujące historie kobiet, ale także podejmuje ważne społecznie tematy z obszaru praw człowieka. Do tej pory zrealizowała blisko 130 odcinków programu.

Reżyseruje filmy dokumentalne, które cieszą się międzynarodowym uznaniem. Film dokumentalny „Ludzie Duchy” zdobył nagrodę Złotej Nimfy na festiwalu w Monte Carlo, dokument „A jeśli jutro wojna się skończy” został nagrodzony na festiwalu Deauville Green Awards we Francji.

W programie tegorocznego festiwalu zaprezentujemy naszym widzom film dokumentalny „Hope”, który otrzymał nagrodę na World Media Film Festival w Hamburgu, a swoją światową premierę miał na początku czerwca na platformie Max. Po filmie, na który zapraszamy w sobotę 29 czerwca 2024 r. o godzinie 16.30, w Sali Kameralnej w CKK Jordanki w Toruniu, odbędzie się spotkanie z tegoroczną laureatką.

Dzień wcześniej, w piątek 28 czerwca, Martyna Wojciechowska weźmie również udział w spotkaniu po filmie „Nic nie czuję”, której to produkcji partnerował jej projekt „Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. W tym spotkaniu udział wezmą jego twórcy i bohaterowie Anita Bugajska, Janusz Schwertner, Jerzy Zawadzki, Rafał Szymański, Oliwia Stępień-Tomaszek i Magdalena Tomaszek. Projekcja rozpocznie się o godz. 19.50 w Cinema City.

Martyna Wojciechowska jest zdobywczynią Korony Ziemi, a prywatnie miłośniczką przygody i ciągłego odkrywania świata. Jest licencjonowanym skoczkiem spadochronowym oraz technicznym nurkiem głębinowym, z osobistym rekordem 125 metrów. Członkini The Explorers Club.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn w garniturach i dwóch lekarzy przecina wstęgę do nowego oddizału w szpitalu
  Miasto
  Specjalistyczny Szpital Miejski poszerza swoją ofertę medyczną – właśnie została otwarta Pracownia Elektrofizjologii i Radiologii Zabiegowej.
 • Na zdjeciu: kovieta w średnim wieku, sukience w kwiaty i dużych okularach przeciwsłonecznych stoi z psem na tle fontanny
  Miasto
  Zmarła Irena Kantorska-Schick – Sybiraczka, która starała się tę część polskiej historii ocalić od zapomnienia poprzez spotkania i rozmowy, szczególnie z młodzieżą.
 • Rondo
  Drogi, Miasto
  Na skrzyżowaniu ulic Rydygiera i Wschodniej powstało nowe rondo pinezkowe, które zwiększa bezpieczeństwo poprzez wymuszenie zmniejszenia prędkości.
 • Ulica Szczecińska - plakat
  Miasto
  Nowoczesne centrum osiedlowe, miejsce spotkań i aktywności dla seniorów, a może świetlica integracyjna dla dzieci i młodzieży? W najbliższą środę, 24 lipca 2024 r., będzie okazja, aby porozmawiać o przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: prezydent Paweł Gulewski i wiceminister Jacek Karnowski podają sobie ręce
  Miasto
  Rozwój Torunia i pozyskiwanie środków na najważniejsze zadania miasta były tematem spotkania prezydenta Pawła Gulewskiego z wiceministrem Jackiem Karnowskim.
 • Na zdjęciu: lampy na moście
  Drogi, Miasto
  Wymiana opraw na moście drogowym im. marsz. Józefa Piłsudskiego. Prace odbywają się na koszt producenta opraw, w ramach obowiązującej gwarancji.
 • - Od godz. 12:00 w niedzielę 21 lipca do godz. 23:00 w poniedziałek 22 lipca 2024 r. prognozowane są upały. Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie od 30°C do 32°C, w poniedziałek od 31°C do 33 °C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Z konieczności wymiany wody w obiegu zamkniętym, w poniedziałek 22 lipca 2024 r. w godzinach 7:00-15:00 Fontanna Cosmopolis będzie nieczynna. Po godzinie 15:00 zostanie ponownie uruchomiona.
 • O możliwościach współpracy podczas edycji 2024 wydarzenia Dronetech World Meeting przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu rozmawiali z organizatorami z Instytutu Wspierania Nowych Technologii. Najważniejsze spotkanie przedstawicieli branży lotniczej i pojazdów bezzałogowych odbędzie się w dniach 24-26 października 2024 na terenie Centrum...
 • W związku z zakończeniem zasadniczych prac drogowych na ulicy Leśnej w Rozgartach od poniedziałku, 22 lipca 2024 r., autobusy linii nr 131 wracają na stałą trasę. Przypomnijmy, że od 15 lipca br. autobusy linii nr 131 kursowały z pominięciem przystanków: „Kwiatowa”, „Stara Szkoła”, „Leśna”, „Wróblowa”, „Błotka” i „Szkoła”. Prace w Rozgartach już...
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.