Koncertowo zakończyli zlot | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Koncertowo zakończyli zlot

Miasto
Data publikacji: 07 lipca 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: troje harcerzy w mundurach robią sobie selfie

Punktem kulminacyjnym Międzynarodowego Zlotu Harcerzy i Skautów „Wicek” 2024 było wydarzenie „Wicek bez granic” na terenie Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu.

Międzynarodowy Zlot Harcerzy i Skautów „Wicek” odbywał się w Toruniu od 3 do 7 lipca 2024 r. To największa impreza harcerskiego lata w województwie kujawsko-pomorskim. Przypada na rok wyjątkowych jubileuszy zarówno dla mieszkańców województwa, jak i wszystkich harcerzy, bo 25-lecia powstania Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz 25. rocznicy beatyfikacji patrona wszystkich harcerzy bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, czyli druha „Wicka”.

Podsumowanie zlotu miało miejsce w sobotę 6 lipca 2024 r. na terenie Aeroklubu Pomorskiego. W spotkaniu udział wziął także zastępca prezydenta Torunia Rafał Pietrucień. - Cieszę się, że tu jesteście i pokazujecie jak ważne w życiu są takie wartości, jak przyjaźń, lojalność, wierność ideałommówił Rafał Pietrucień, podkreślając, że bramy Torunia są dla harcerzy zawsze szeroko otwarte.

W ramach wydarzenia „Wicek bez granic” młodzi ludzie rozmawiali o swoim patronie, związanym z Toruniem bł. ks. Stefanie Frelichowskim, wzięli udział w panelu dyskusyjnym na temat wartości przekazywanych zarówno przez druha Wicka, jak i przez św. Jana Pawła II. Na terenie Aeroklubu Pomorskiego odprawiona została także msza św. w intencji rychłej kanonizacji bł. S.W. Frelichowskiego. Nie zabrakło także turnieju sportowego i innych zajęć integrujących zebranych w Toruniu harcerzy.

Zwieńczeniem wieczoru był koncert toruńskiego zespołu Kobranocka oraz pokaz laserowy „Opowieść o Wicku”.

Fot. © UMT 2024, autor: Agnieszka Bielecka, licencja: CC BY-NC 4.0

 
 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn w garniturach i dwóch lekarzy przecina wstęgę do nowego oddizału w szpitalu
  Miasto
  Specjalistyczny Szpital Miejski poszerza swoją ofertę medyczną – właśnie została otwarta Pracownia Elektrofizjologii i Radiologii Zabiegowej.
 • Na zdjeciu: kovieta w średnim wieku, sukience w kwiaty i dużych okularach przeciwsłonecznych stoi z psem na tle fontanny
  Miasto
  Zmarła Irena Kantorska-Schick – Sybiraczka, która starała się tę część polskiej historii ocalić od zapomnienia poprzez spotkania i rozmowy, szczególnie z młodzieżą.
 • Rondo
  Drogi, Miasto
  Na skrzyżowaniu ulic Rydygiera i Wschodniej powstało nowe rondo pinezkowe, które zwiększa bezpieczeństwo poprzez wymuszenie zmniejszenia prędkości.
 • Ulica Szczecińska - plakat
  Miasto
  Nowoczesne centrum osiedlowe, miejsce spotkań i aktywności dla seniorów, a może świetlica integracyjna dla dzieci i młodzieży? W najbliższą środę, 24 lipca 2024 r., będzie okazja, aby porozmawiać o przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: prezydent Paweł Gulewski i wiceminister Jacek Karnowski podają sobie ręce
  Miasto
  Rozwój Torunia i pozyskiwanie środków na najważniejsze zadania miasta były tematem spotkania prezydenta Pawła Gulewskiego z wiceministrem Jackiem Karnowskim.
 • Na zdjęciu: lampy na moście
  Drogi, Miasto
  Wymiana opraw na moście drogowym im. marsz. Józefa Piłsudskiego. Prace odbywają się na koszt producenta opraw, w ramach obowiązującej gwarancji.
 • - Od godz. 12:00 w niedzielę 21 lipca do godz. 23:00 w poniedziałek 22 lipca 2024 r. prognozowane są upały. Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie od 30°C do 32°C, w poniedziałek od 31°C do 33 °C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Z konieczności wymiany wody w obiegu zamkniętym, w poniedziałek 22 lipca 2024 r. w godzinach 7:00-15:00 Fontanna Cosmopolis będzie nieczynna. Po godzinie 15:00 zostanie ponownie uruchomiona.
 • O możliwościach współpracy podczas edycji 2024 wydarzenia Dronetech World Meeting przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu rozmawiali z organizatorami z Instytutu Wspierania Nowych Technologii. Najważniejsze spotkanie przedstawicieli branży lotniczej i pojazdów bezzałogowych odbędzie się w dniach 24-26 października 2024 na terenie Centrum...
 • W związku z zakończeniem zasadniczych prac drogowych na ulicy Leśnej w Rozgartach od poniedziałku, 22 lipca 2024 r., autobusy linii nr 131 wracają na stałą trasę. Przypomnijmy, że od 15 lipca br. autobusy linii nr 131 kursowały z pominięciem przystanków: „Kwiatowa”, „Stara Szkoła”, „Leśna”, „Wróblowa”, „Błotka” i „Szkoła”. Prace w Rozgartach już...
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.