Dzieci z SP 31 u prezydenta Torunia | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Dzieci z SP 31 u prezydenta Torunia

Miasto
Data publikacji: 19 czerwca 2024
Autor: Małgorzata Litwin

19 czerwca 2024 r. u prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego gościła grupa dzieci z SP 31 wraz z panią dyrektor Anną Barwik.

Czy praca prezydenta jest trudna? Czym się dokładnie na co dzień zajmuje? Co robi w wolnym czasie i czy gra w gry komputerowe? Czy pan prezydent lubi i ma w domu zwierzęta? Takim gradem pytań zasypały Pawła Gulewskiego dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 31, które w środowy poranek 19 czerwca 2024 r. wraz z panią dyrektor Anną Barwik odwiedziły włodarza miasta.

Prezydent Gulewski nie dał się zbić z tropu ciekawskim myślicielom. Cierpliwie i z humorem udzielał wyczerpujących wyjaśnień na temat swoich obowiązków, ulubionych zajęć, gier i zwierząt, a następnie zaprosił młodych torunian do swojego gabinetu. Tam była obowiązkowa próba wygody prezydenckich foteli i zasiadania za jego biurkiem. Nie zabrakło okazji do wymiany pamiątek z wizyty - prezydent obdarował gości grami planszowymi i drobnymi gadżetami, a sam otrzymał w zamian skrzyneczkę pełną dobrych myśli wypisanych przez dzieci.      

Szkoła Podstawowa nr 31 przy ul. Dziewulskiego to placówka edukacyjna z oddziałami integracyjnymi, w której wspólnie z dziećmi pełnosprawnymi uczą się dzieci m.in. ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera. Szkoła jest wiodącym w Toruniu ośrodkiem terapii tego rodzaju zaburzeń. W kwietniu br. w SP 31 miała miejsce ogólnopolska konferencja oświatowa pn. "Projekt Autyzm", podczas której pedagodzy i specjaliści rozmawiali o zaburzeniach psychicznych u dzieci i młodzieży, ich edukacji i usamodzielnianiu w mieszkaniach treningowych.

„Każde dziecko jest inne. To bardzo szerokie spektrum zaburzeń. Jedno dziecko może unikać kontaktu wzrokowego, ale inne może nadmiernie do niego dążyć. Jedno może się nie porozumiewać, inne może mieć mowę jak mały profesor” - tak określiła wówczas dzieci z SP 31 pani dyrektor Anna Barwik. 

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Na zdjęciu: widok na ulicę, pośrodku której biegnie linia tramwajowa, w tle duży biały budynek urzędu marszałkowskiefo
  Drogi, Miasto
  W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Na zdjęciu: kolarki jadą na rowerach w wyścigu, obok mury gotyckie Torunia
  Drogi, Miasto, Sport
  25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn trzyma koszulkę hokeisty z numerem "Sto"
  Miasto, Sport
  Doktor Wiktor Cajsel został nowym prezesem Klubu Sportowego Toruń Hokejowa SA. Jak zapowiedział, pierwszym działaniem, jakie podejmie, będzie przeprowadzenie audytu w spółce.
 • Pracujemy nad Urban Labem
  Miasto
  Toruń uczestniczy w naborze miast do projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.
 • Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Toruń uczestniczy w naborze miast do projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.
 • Były góralskie pieśni, przysmaki i warsztaty. 12 lipca na Placu Dominikańskim odbył się piknik w góralskich rytmach.
 • W drugim kwartale 2025 roku pierwsi czytelnicy odwiedzą nowe wnętrza Książnicy Kopernikańskiej. Nowoczesny wielofunkcyjny budynek powstaje przy ul. Słowackiego w miejscu dawnej czytelni.
 • Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.