Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA!

Kultura, Miasto
Data publikacji: 12 czerwca 2024
Autor: Paula Gałązka
Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA!

10. edycja festiwalu NADA przynosi duże zmiany. Od kilku dni znamy nową lokalizację i datę. Pierwsza plenerowa odsłona Nady odbędzie się w weekend 30-31 sierpnia na terenie Centrum Targowego Park przy szosie Bydgoskiej. Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!

Zgodnie z zapowiedzią organizatorów, do Torunia przyjadą w tym roku największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Do line-upu festiwalu jako pierwsza dołączyła Daria Zawiałow. Artystka promuje, wydany w 2023, album „Złamane serce jest OK” i będzie to jej pierwsza wizyta w Toruniu w tym roku! Daria to z pewnością jedna z najbardziej charyzmatycznych artystek w Polsce, której koncerty to zawsze ogromna dawka energii. Nie inaczej będzie tym razem.

Kolejnym ogłoszonym artystą jest Artur Rojek. Po świetnie przyjętej i wyprzedanej klubowej trasie „Odrobinę Więcej”, były wokalista Myslovitz i pomysłodawca OFF Festivalu zakończy sezon plenerowy w Toruniu.

Pierwsze ogłoszenie uzupełnia duet Matylda/Łukasiewicz, który uwielbienie słuchaczy zawdzięcza wyjątkowo emocjonalnym piosenkom, bogatym w charakterystyczne melodie i pełne celnych obserwacji rzeczywistości teksty. Debiutancki album Matyldy Damięckiej i Radka Łukasiewicza ma dopiero kilka miesięcy, ale już teraz wyrasta na silnego kandydata do płyty roku w muzyce alternatywnej.

Ostatnim ogłoszonym zespołem jest toruński zespół Nietrzask. Projekt ma na koncie występy na trasie Męskie Grania i dużej scenie festiwalu Pol’and’Rock przyszedł czas na reprezentowanie swojego miasta na największym koncertowym wydarzeniu w Toruniu.

Kolejne ogłoszenia artystów już wkrótce!

Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie www.goingapp.pl.

Osoby powyżej 65 roku życia wchodzą na teren festiwalu za darmo.

______________________________________________________

Festiwal NADA to od unikatowe wydarzenie w skali Torunia, za główny cel stawiające sobie prezentacje nowych nurtów muzycznych i ich popularyzacje poprzez dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Do tej pory, na zaproszenie Fundacji Nie.Art, na imprezie zagrali m.in. Lubomir Mielnik, Hania Rani, Skalpel czy Vito Bambino. Po 9. edycjach zorganizowanych w różnych toruńskich lokalizacjach, w 2024 NADA Festiwal idzie w plener! Tegoroczne wydarzenie odbędzie się na terenie Centrum Targowego PARK przy Szosie Bydgoskiej 3. Oprócz występów na scenie głównej zaplanowano specjalny koncert otwarcia w klubie NRD i dwudniowe afterparty w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni na terenie festiwalu.

fot. Festiwal NADA

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn w garniturach i dwóch lekarzy przecina wstęgę do nowego oddizału w szpitalu
  Miasto
  Specjalistyczny Szpital Miejski poszerza swoją ofertę medyczną – właśnie została otwarta Pracownia Elektrofizjologii i Radiologii Zabiegowej.
 • Na zdjeciu: kovieta w średnim wieku, sukience w kwiaty i dużych okularach przeciwsłonecznych stoi z psem na tle fontanny
  Miasto
  Zmarła Irena Kantorska-Schick – Sybiraczka, która starała się tę część polskiej historii ocalić od zapomnienia poprzez spotkania i rozmowy, szczególnie z młodzieżą.
 • Rondo
  Drogi, Miasto
  Na skrzyżowaniu ulic Rydygiera i Wschodniej powstało nowe rondo pinezkowe, które zwiększa bezpieczeństwo poprzez wymuszenie zmniejszenia prędkości.
 • Ulica Szczecińska - plakat
  Miasto
  Nowoczesne centrum osiedlowe, miejsce spotkań i aktywności dla seniorów, a może świetlica integracyjna dla dzieci i młodzieży? W najbliższą środę, 24 lipca 2024 r., będzie okazja, aby porozmawiać o przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: prezydent Paweł Gulewski i wiceminister Jacek Karnowski podają sobie ręce
  Miasto
  Rozwój Torunia i pozyskiwanie środków na najważniejsze zadania miasta były tematem spotkania prezydenta Pawła Gulewskiego z wiceministrem Jackiem Karnowskim.
 • Na zdjęciu: lampy na moście
  Drogi, Miasto
  Wymiana opraw na moście drogowym im. marsz. Józefa Piłsudskiego. Prace odbywają się na koszt producenta opraw, w ramach obowiązującej gwarancji.
 • - Od godz. 12:00 w niedzielę 21 lipca do godz. 23:00 w poniedziałek 22 lipca 2024 r. prognozowane są upały. Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie od 30°C do 32°C, w poniedziałek od 31°C do 33 °C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Z konieczności wymiany wody w obiegu zamkniętym, w poniedziałek 22 lipca 2024 r. w godzinach 7:00-15:00 Fontanna Cosmopolis będzie nieczynna. Po godzinie 15:00 zostanie ponownie uruchomiona.
 • O możliwościach współpracy podczas edycji 2024 wydarzenia Dronetech World Meeting przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu rozmawiali z organizatorami z Instytutu Wspierania Nowych Technologii. Najważniejsze spotkanie przedstawicieli branży lotniczej i pojazdów bezzałogowych odbędzie się w dniach 24-26 października 2024 na terenie Centrum...
 • W związku z zakończeniem zasadniczych prac drogowych na ulicy Leśnej w Rozgartach od poniedziałku, 22 lipca 2024 r., autobusy linii nr 131 wracają na stałą trasę. Przypomnijmy, że od 15 lipca br. autobusy linii nr 131 kursowały z pominięciem przystanków: „Kwiatowa”, „Stara Szkoła”, „Leśna”, „Wróblowa”, „Błotka” i „Szkoła”. Prace w Rozgartach już...
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.