Przewodniczący Rady Miasta Torunia - Łukasz Walkusz | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruń

Przewodniczący Rady Miasta Torunia - Łukasz Walkusz

Łukasz Walkusz
Przewodniczący Rady Miasta Torunia IX kadencji (2024-2029)

Łukasz Walkusz

Mieszkaniec Torunia, rocznik 1981. Przewodniczący Rady Miasta Torunia.

Reprezentuje osiedle Rubinkowo, Mokre, Jakubskie Przedmieście, Winnicę, Bielawy i Grębocin.

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, studiów podyplomowych z Wiedzy o Unii Europejskiej i Pozyskiwania Funduszy Europejskich oraz Prawa i Finansów Samorządowych. Społecznie pracuje w Radzie Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia i Radzie Społecznej ds. Konsultacji Społecznych. Działa w Radzie Społecznej Specjalistycznego Szpitala Miejskiego oraz w Radzie Społecznej Miejskiej Przychodni Specjalistycznej.

Współtwórca idei budżetu obywatelskiego (budżetu mieszkańców) w Toruniu.

Zawodowo pracuje jako Dyrektor Departamentu Organizacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

W czasach studenckich przez kilka lat Przewodniczący Niezależnego Zrzeszenia Studentów UMK w Toruniu. Z zamiłowania wolontariusz, zaangażowany w działalność społeczną i charytatywną. Aktywnie uprawia sport, lubi piłkę nożną i pływanie, jest fanem żużla, koszykówki i hokeja.

Jako wieloletni radny skutecznie zabiegał o rozwój miasta. Sukcesem radnego Łukasza Walkusza jest m.in. wsparcie seniorów ze strony miasta, obniżenie o 30% podatków za garaże, wprowadzenie toruńskiego bonu żłobkowego, budowa terenów rekreacyjnych dla rodzin, nowe nasadzenia i powstanie nowych parków kieszonkowych, budowa infrastruktury, ulic osiedlowych oraz  nowych miejsc parkingowych.

Przewodniczący Łukasz Walkusz w obecnej kadencji będzie kontynuować działania w zakresie pomocy seniorom, rodzinom oraz osobom 
z niepełnosprawnościami. Ponadto jego priorytety na najbliższe lata, to bezpieczeństwo mieszkańców, budowa nowych miejsc parkingowych, lepsza pielęgnacja zieleni miejskiej, bardziej aktywna walka z tzw. smogiem, przebudowa ulicy Olsztyńskiej oraz dokończenie budowy dróg osiedlowych. Dodatkowo proponuje mieszkańcom tworzenie nowych terenów do rekreacji i sportu, a także dalszy rozwój ścieżek rowerowych. Ważnym elementem z programu radnego jest również konsekwentna poprawa jakości usług komunikacji publicznej.

Wolne chwile uwielbia spędzać z rodziną, jest szczęśliwym mężem Klaudii oraz tatą Nikodema, Radka i Zofii.


Adres do korespondencji:

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
  • Krystian Pesta w Piernikowej Alei Gwiazd
    Kultura, Miasto
    Znany aktor teatralny i filmowy, Krystian Pesta, 22 czerwca 2024 r. odsłonił swoją „katarzynkę” w Piernikowej Alei Gwiazd.
  • Kultura, Miasto, Sport
    W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
  • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
    Inwestycje, Miasto
    Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
  • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
    Kultura, Miasto
    Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
  • Tłumy ludzi na zamkniętym dla ruchu kołowego bulwarze
    Drogi, Miasto
    I stało się! Od piątku 21 czerwca Bulwar Filadelfijski został wyłączony z ruchu kołowego na cały weekend aż do niedzielnego wieczora.
  • Rzeźby Augusta Zamoyskiego, najwybitniejszego – obok Xawerego Dunikowskiego – polskiego rzeźbiarza pierwszej połowy XX wieku, można od piątku 21 czerwca 2024 r. oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.
  • Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
  • W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
  • Prowadzisz firmę w Toruniu? Oferujesz produkty lub usługi najwyższej jakości? Dodaj swoją firmę do Mapy Toruńskiego Biznesu
  • Koncertem z cyklu "Z gitarą na leżakach" w czwartkowy wieczór 20 czerwca rozpoczęliśmy obchody Dni Torunia 2024, przypadające wokół dnia patrona miasta Św. Jana.
  • Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
  • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
  • - W nocy z 21 na 22 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.