Poznaliśmy Najlepszą Klasę 2024 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Poznaliśmy Najlepszą Klasę 2024

Miasto
Data publikacji: 21 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu. Średnia ocen IV B to 5,51.

Zwycięzców poznaliśmy 21 czerwca 2024 r. podczas uroczystości na Rynku Staromiejskim. Klasa IV B SP im. Romualda Traugutta w Toruniu liczy 27 osób - 14 dziewcząt i 13 chłopców. Wychowawcą klasy jest Paweł Wiśniewski, a dyrektorką szkoły Katarzyna Matjanowska. 

Uczniowie najlepszej klasy w mieście, oprócz świadectw i dyplomów, otrzymali prezenty od Urzędu Miasta Torunia, w tym bon do Empiku na 100 zł na wspaniałe książki i gry edukacyjne. Ponadto, po uroczystości udali się na cyfrowo-wirtualną wycieczkę ze specjalnymi okularami po ruinach Zamku Krzyżackiego oraz smaczne lody.

Nagrody wręczali: prezydent Torunia Paweł Gulewski, zastępca prezydenta Dagmara Zielińska i poseł na Sejm RP, wiceminister sprawiedliwości Arkadiusz Myrcha.

Gratuluję wszystkim uczniom, którzy przez cały rok, dzień w dzień, pracowali na tą bardzo wysoką średnią. Konkurencja była naprawdę wysoka i do końca nie wiedzieliśmy, kto ostatecznie tę nagrodę odbierze. Gratuluję wszystkim nauczycielom, pedagogom i wychowawcom, którzy przyczynili się do tego, że uczniowie kl. IV B otrzymali nagrody rzeczowe i podziękowania, ale będą mieli też wewnętrzną satysfakcję, że warto się uczyć, warto być systematycznym. Gratuluję wszystkim rodzicom uczniów, którzy też włożyli dużo serca w to, żeby uczniowie odrabiali lekcje, przygotowywali się do zajęć, do kartkówek, do sprawdzianów. Efekty widać. Dziękujemy wszystkim za to, że dzisiaj z nami jest elita młodzieży. Z czystym sumieniem już od jutra możecie ruszyć w Wasze wakacyjne i urlopowe przygody. Życząc Wam wszystkiego, co najlepsze i dobrego spotkania we wrześniu, odpoczywajcie, zasłużyliście na to. Wszystkiego najlepszego! - powiedział w trakcie uroczystości prezydent Torunia Paweł Gulewski.

– Zazdroszczę wszystkim rodzicom, którzy teraz mają ogromną dumę ze swoich dzieci, bo patrzę na dzisiejszą uroczystość z perspektywy rodzica trójki jeszcze małych dzieciaczków przedszkolno-żłobkowych, ale sam wiem, jak ogromną radość daje każdy najmniejszy sukces dziecka i zakładam, że w Państwa sercach jest dzisiaj ogromna duma z sukcesów własnych pociech. Z rozmów z rodzicami wiem, że klasa IV B jest niezwykle zintegrowana, zabawna, ale też nastawiona na naukę. Życzę Wam wszystkim odpoczynku, dużo wytchnienia, zgromadzenia energii na nowy rok szkolny. Nauczycielom i dyrekcji najlepsze gratulacje, bo to jest też zawsze ogromny wyraz uznania dla wysiłku grona pedagogicznego, pracowników szkoły, którzy codziennie w życiu szkoły uczestniczą. Wielkie wyrazy uznania dla tych uczennic i uczniów: odwaliliście kawał wspaniałej roboty, teraz czas na zasłużony odpoczynek. Dobrych wakacji, dobrej pogody, szaleństwa, zabawy i żebyście w dobrych nastrojach wrócili do szkoły 1 września. Wszystkiego dobrego! - życzył obecny na uroczystości poseł Arkadiusz Myrcha, absolwent toruńskich szkół.

Fot. Sławomir Kowalski


Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn w garniturach i dwóch lekarzy przecina wstęgę do nowego oddizału w szpitalu
  Miasto
  Specjalistyczny Szpital Miejski poszerza swoją ofertę medyczną – właśnie została otwarta Pracownia Elektrofizjologii i Radiologii Zabiegowej.
 • Na zdjeciu: kovieta w średnim wieku, sukience w kwiaty i dużych okularach przeciwsłonecznych stoi z psem na tle fontanny
  Miasto
  Zmarła Irena Kantorska-Schick – Sybiraczka, która starała się tę część polskiej historii ocalić od zapomnienia poprzez spotkania i rozmowy, szczególnie z młodzieżą.
 • Rondo
  Drogi, Miasto
  Na skrzyżowaniu ulic Rydygiera i Wschodniej powstało nowe rondo pinezkowe, które zwiększa bezpieczeństwo poprzez wymuszenie zmniejszenia prędkości.
 • Ulica Szczecińska - plakat
  Miasto
  Nowoczesne centrum osiedlowe, miejsce spotkań i aktywności dla seniorów, a może świetlica integracyjna dla dzieci i młodzieży? W najbliższą środę, 24 lipca 2024 r., będzie okazja, aby porozmawiać o przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: prezydent Paweł Gulewski i wiceminister Jacek Karnowski podają sobie ręce
  Miasto
  Rozwój Torunia i pozyskiwanie środków na najważniejsze zadania miasta były tematem spotkania prezydenta Pawła Gulewskiego z wiceministrem Jackiem Karnowskim.
 • Na zdjęciu: lampy na moście
  Drogi, Miasto
  Wymiana opraw na moście drogowym im. marsz. Józefa Piłsudskiego. Prace odbywają się na koszt producenta opraw, w ramach obowiązującej gwarancji.
 • - Od godz. 12:00 w niedzielę 21 lipca do godz. 23:00 w poniedziałek 22 lipca 2024 r. prognozowane są upały. Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie od 30°C do 32°C, w poniedziałek od 31°C do 33 °C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Z konieczności wymiany wody w obiegu zamkniętym, w poniedziałek 22 lipca 2024 r. w godzinach 7:00-15:00 Fontanna Cosmopolis będzie nieczynna. Po godzinie 15:00 zostanie ponownie uruchomiona.
 • O możliwościach współpracy podczas edycji 2024 wydarzenia Dronetech World Meeting przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu rozmawiali z organizatorami z Instytutu Wspierania Nowych Technologii. Najważniejsze spotkanie przedstawicieli branży lotniczej i pojazdów bezzałogowych odbędzie się w dniach 24-26 października 2024 na terenie Centrum...
 • W związku z zakończeniem zasadniczych prac drogowych na ulicy Leśnej w Rozgartach od poniedziałku, 22 lipca 2024 r., autobusy linii nr 131 wracają na stałą trasę. Przypomnijmy, że od 15 lipca br. autobusy linii nr 131 kursowały z pominięciem przystanków: „Kwiatowa”, „Stara Szkoła”, „Leśna”, „Wróblowa”, „Błotka” i „Szkoła”. Prace w Rozgartach już...
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.