Galeria Miłość | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Galeria Miłość

  • ikona kategorii wystawa
    Tytuł wystawy: Czarny kwadrat na białym tle zamieszkał w widoku z mojego okna
  • fot. Tytus Szabelski
    Moment wyczerpania się modernistycznego uniwersalizmu próbuje uchwycić wystawa Tytusa Szabelskiego Formy niemożliwe.
  • ikona do kategorii wystawy
    Liliana Piskorska (ur. 1988) – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK, gdzie obecnie kontynuuje naukę na studiach doktoranckich. W jej pracach pojawiają się wątki z jednej strony feministyczne, a z drugiej strony są to działania o charakterze analitycznym.
  • zdjęcie do wystawy
    Liliana Piskorska (ur. 1988) – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK, gdzie obecnie kontynuuje naukę na studiach doktoranckich. W jej pracach pojawiają się wątki z jednej strony feministyczne, a z drugiej strony są to działania o charakterze analitycznym.
  • grafika do wystawy Katarzyny Malejki
    Tytułowa „wada ukryta” odnosi się do lęku i niemocy wynikającej z uwikłania w obszary, w których na co dzień funkcjonujemy (społeczne, kulturowe, polityczne).
  • Dwudniowe wydarzenie zorganizowane w czterysta trzydziestym trzecim dniu istnienia Galerii Miłość. Impulsem do spotkania pozostaje ciągle aktualna w Polsce dyskusja dotycząca statusu artysty oraz powiązanymi z tym kwestiami ekonomicznymi, prawnymi czy socjalnymi.
  • Szkic poświęcony czerni. Zaprezentowane na wystawie prace próbują naświetlić mechanizmy, jakie sankcjonują kulturowe symbole. Zderzają prywatne gesty z kontekstem społecznym, obnażając pola mitologizacji rzeczy, idei czy postaw.
  • Norbert Delman, zakreślając spektrum potencjalnych zagrożeń, proponuje airsoftową rozgrywkę. Jest to paramilitarna gra wykorzystująca broń typu ASG (Air Soft Gun), będącą repliką broni palnej, używanej podczas ćwiczeń taktycznych i treningów.
  • Norbert Delman, zakreślając spektrum potencjalnych zagrożeń, proponuje airsoftową rozgrywkę. Jest to paramilitarna gra wykorzystująca broń typu ASG (Air Soft Gun), będącą repliką broni palnej, używanej podczas ćwiczeń taktycznych i treningów.
  • Obszar wystawy Natalii Wiśniewskiej wypełniają figury, które kiedyś nazywaliśmy obiektami artystycznymi lub ideami. Teraz pozostają one martwe.
  • Tytułowe delectatio morosa – uporczywe upodobanie – to osobisty zapis poszukiwań Karoliny Żyniewicz. To intymna rozgrywka oparta na delikatnym napięciu granicy pomiędzy tym, co społecznie akceptowalne lub absolutnie wykluczone, opowiedziana poprzez pryzmat tabu pokarmowego. Zderzenie to oparte jest na kontraście obrzydzenia i przyjemności, zarówno tej mentalnej jak i fizycznej. Bez jedzenia, jak czytamy w Historii kuchni Reay Tannahill, nie byłoby ani historii, ani człowieczeństwa. Jedzenie to element podstawowych praktyk dnia codziennego, nadających znaczenie światu, porządek ludziom i faktom. Przygotowanie i konsumpcja są interpretowane jako źródło wielu różnorodnych znaczeń społecznych i kulturowych. Obrzydzenie do jedzenia – w opinii Julii Kristevy – to najbardziej podstawowa i archaiczna postać wstrętu. Nieprzypadkowo pojawia się tutaj kategoria abjectu, którą swoimi działaniami...
  • "Miłosny performance" to cykl wykładów autorstwa Zofii Krawiec opowiadający o dziełach sztuki wykonanych przez artystów specjalnie dla osoby, w której są zakochani. To intymne gesty, nastawione na wzmacnianie relacji, których adresatem jest tylko jedna osoba. Być może również tylko ta jedna osoba może je w całości odczytać. Często dzieła te nie powstają z myślą, aby je publicznie pokazywać. Nie są to prace, których tematem jest miłość, ale takie, które uczestniczą w życiu związku, jako codzienne gesty, miłosne deklaracje, albo pojawiają się przy jego śmierci — rozstaniu. "Miłosny performance" to wyraz intensywnych uczuć. Rodzaj miłosnej korespondencji. W trakcie wykładu Zofia Krawiec przedstawi i opowie o pracach artystycznych, których tematem jest konkretna relacja miłosna, w której artystka/a jest/była zanurzona. Dzieła te stanowią wyraz miłości, frustracji z nią związanych,...

Najczęściej czytane aktualności

  • 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze został oficjalnie rozpoczęty.
    Kultura, Miasto
    22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze został oficjalnie rozpoczęty. Podczas uroczystej gali wręczono pierwsze nagrody – w tym Złotego Anioła, którego z rąk zastępcy Prezydenta Torunia Adama Szponki odebrała Ewa Wiśniewska.
  • Miasto, Sport
    Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
  • Na zdjeciu: na krzesłach siedzą uczestnicy otwarcia hali produkcyjnej
    Biznes, Miasto
    Firma Swimer uroczyście otworzyła nową halę produkcyjną. 25 czerwca 2024 roku przy Płaskiej 64 prezes zarządu Łukasz Otremba wraz rodziną i zaproszonymi gośćmi przeciął wstęgę na otwarciu nowej inwestycji.
  • Plakat informujący o badaniach w kierunku cukrzycy
    Miasto
    W poniedziałek 1 lipca 2024 r. na parkingu przy ul. Wały gen. Sikorskiego 30 w godz. 10:00-16:00 każdy chętny będzie mógł wykonać badanie przesiewowe oka i stopy pod kątem profilaktyki powikłań cukrzycy oraz poziomu glukozy i kwasu moczowego we krwi.
  • Na zdjeciu: działka
    Biznes, Miasto
    Kolejne miejskie nieruchomości sprzedane. Tym razem nabywców znalazły dwie działki przy ulicy Dwernickiego na lewobrzeżu. Parcele pod budowę domów jednorodzinnych zostały sprzedane za łączną kwotę 1 341 000 zł.
  • Delegacja z Guilin w Toruniu
    Kultura, Miasto
    Przedstawiciele miasta partnerskiego Guilin na czele z zastępcą burmistrza panem Wang Xin odwiedzili Toruń. 25 czerwca 2024 r. spotkał się z nimi prezydent Paweł Gulewski. Goście z Guilin są uczestnikami odbywającej się w Bydgoszczy w dniach 24-26 czerwca 2024 Światowej Konferencji Kanałów (World Canals Conference - WCC) organizowanej pod...
  • 22 czerwca 2024 roku hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 24 stała się areną wyjątkowego wydarzenia - uroczystych obchodów 30-lecia klubu MKS Katarzynka Toruń oraz 45-lecia pracy trenerskiej Bonifacego Karnowskiego.
  • Do 28 czerwca 2024 r. można składać oferty w Konkursie Pozytywnie Otwarci.
  • 24 czerwca 2024 r. w Katedrze śś. Janów odprawiona została msza święta w intencji miasta. W wydarzeniu wzięli udział Prezydent Torunia Paweł Gulewski, Przewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz, radni miejscy oraz mieszkańcy.
  • 25 czerwca rozpoczyna się 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Podczas uroczystej gali otwarcia nagrody odbiorą aktorki Magdalena Różczka i Ewa Wiśniewska.   Konkurs filmów polskich From Poland rozpocznie się pokazem produkcji Sami swoi. Początek o 19:30 w Cinema City, po którym z widzami spotka się reżyser Artur Żmijewski. W tej lokacji pokażemy...
  • Zaciszny i gęsto porośnięty zielenią jest park kieszonkowy "Fiński relaks" na lewobrzeżu. Odwiedziliśmy go w czerwcu 2024 r.
  • Wicemistrz Świata, zwycięzca i najlepszy zawodnik siatkarskich Mistrzostw Europy, czterokrotny zdobywca Ligi Mistrzów Wilfredo Leon dołączył do Piernikowej Alei Gwiazd!
  • Pracownia przyrodnicza w Szkole Podstawowej nr 5 zyskała nowe wyposażenie – pomoce dydaktyczne oraz meble. W roku szkolnym 2023/2024 przeprowadzono w niej szereg ciekawych zajęć.
  • MOSiR, Wydział Sportu i Rekreacji UM oraz Stowarzyszenie GoSport zapraszają na „Historyczny Rajd Rowerowy” śladami mniej znanych rocznic, które miały istotny wpływ na historię Torunia. 30 czerwca będzie okazja do aktywnego spędzenia czasu, ale również do zgłębienia fascynującej przeszłości miasta.