Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej

Data wydarzenia
-
plakat festiwalu
Opis wydarzenia: 

19.07. (czwartek), godz. 19.00 Teatr Rampa: Jesus Christ Superstar
Występ warszawskiego Teatru Rampa, który zaprezentuje musical Andrew Lloyda Webbera i Tima Rice’a w inscenizacji Jakuba Wociala & Santiago Bello (choreografia). To niezwykła i rewolucyjna wersja Ewangelii w formie rockowej opowieści, w której postać Chrystusa została wykreowana na pierwszego w dziejach idola. Ta zjawiskowa rock opera wykonana zostanie w niezwykle poruszający, a zarazem nowoczesny sposób. W obsadzie zobaczymy m.in. Jakuba Wociala w roli Jezusa, Sebastiana Machalskiego w roli Judasza czy Natalię Piotrowską w roli Marii Magdaleny.
Bilety: 80/60 zł do nabycia: Bilety24 oraz w kasie CKK Jordanki

20.07. (piątek)

 • godz. 14.00-19.00 Przegląd Konkursowy

W Sali Kameralnej zaprezentują się młodzi wokaliści, aktorzy, studenci szkół artystycznych, uczestnicy konkursów telewizyjnych poświęconych piosence, a także laureaci ogólnopolskich przeglądów piosenki. Oceniać ich będzie jury pod przewodnictwem Krzesimira Dębskiego.
Wstęp wolny

 • godz. 20.30 Recital Izabeli Szafrańskiej

Niezwykła wokalistka, liderka zespołu El Saffron, który znalazł się w finale „Must Be The Music”. Recital będzie popisem osobowości scenicznej, obdarzonej wyjątkową barwą głosu, która łączy w sobie dojrzałość z delikatną szlachetnością.

21.07. (sobota), godz. 20.00 Koncert Galowy
Usłyszymy piosenki filmowe i musicalowe w wykonaniu wyróżniających się talentem wokalnym aktorów polskiej sceny teatralnej i filmowej. W roli prowadzących zaprezentują się Kacper Kuszewski, znany aktor serialowy, były wokalista zespołu Leszcze, a obecnie juror w programie „Twoja twarz brzmi znajomo” oraz Magdalena Grąziowska, aktorka Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach, wcześniej związana ze scenami krakowskimi: Bagatelą, Narodowym Teatrem Starym im. H. Modrzejewskiej oraz Teatrem Nowym, odtwórczyni jednej z głównych ról w komedii Juliusza Machulskiego „Ambassada”. Na koncercie usłyszymy również Agatę Bykowską, czołową aktorkę Teatru Wybrzeże w Gdańsku, aktualnie w obsadzie serialu „Korona Królów”, Karolinę Micor utalentowaną laureatkę jednej ogólnopolskich poprzednich edycji festiwalu, Emose Uhunmwangho, obdarzoną niezwykłym głosem aktorkę Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu oraz Michalinę Łabacz, jedną z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia, która na ekranie zadebiutowała główną rolą w filmie Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”. Podczas Gali nie tylko zaśpiewa ale i zatańczy popularna para aktorów warszawskich Emilia Komarnicka-Klynstra oraz Radbad Klynstra-Komarnicki i Jakub Wocial ceniony aktor musicalowy, wybitny wokalista, skuteczny producent oraz obiecujący reżyser, na co dzień szef sceny muzycznej Teatru Rampa. Nie zabraknie też laureatów tegorocznego Przeglądu Konkursowego. Wykonawcom towarzyszyć będzie Łódzka Orkiestra Smyczkowa Primuz kierowana przez profesora Łukasza Błaszczyka pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego oraz zespół instrumentalny Piotra Dąbrowskiego.
Bilety: 40 zł do nabycia: Bilety24 oraz w kasie CKK Jordanki

Data: 
19.07.2018 19:00 — 21.07.2018 20:00
Miejsce: 
CKK Jordanki
Kategoria wydarzenia: 
Festiwal
Położenie: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie niosą ulicą miasta żółto-niebieską flagę Ukrainy
  Miasto
  Od 24 lutego 2022 r. w Ukrainie toczy się wojna. Jako wyraz solidarności z jej narodem w drugą rocznicę tego wydarzenia miało miejsce poruszające spotkanie na Rynku Staromiejskim.
 • Na zdjęciu ceglana wierza ruin Zamku Krzyżackiego nocą
  Kultura, Miasto, Sport
  Przed nami weekend pełen magii, czarów i zaklęć - kto chce poczuć się czarodziejem i wróżką, zapraszamy do wizyty w Zamku Krzyżackim. A kto już się zmęczy czarowaniem, zachęcamy do uczestnictwa w wielu innych zajmujących wydarzeniach w Toruniu.
 • Na zdjęciu: ludzie w kościele, widać złoty ołtarz
  Miasto
  Uroczystą mszą św. odpustową uczczono pamięć o toruńskim duchownym, patronie harcerzy polskich, bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim.
 • Projekt medalu Triady 100-lecia
  Miasto, Sport
  23 maja 2024 r. odbędzie się pierwszy bieg Triady 100-lecia, a już teraz prezentujemy projekt wyjątkowego medalu imprezy.
 • Na zdjęciu: dłonie dziecięce ułożone jedna na drugiej
  Miasto
  23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli zauważamy wśród bliskich niepokojące zachowania, nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty.
 • Akt powołania na stanowisko urzędnicze odbiera z rąk prezydenta Torunia Natalia Raszkiewicz
  Miasto
  Do korpusu urzędników toruńskiego samorządu dołączyło 10 nowych osób. 23 lutego 2024 r., po zakończeniu służby przygotowawczej i zdaniu egzaminu, złożyły ślubowanie na sztandar miasta i odebrały z rąk prezydenta akty powołań na stanowiska urzędnicze.
 • Od poniedziałku 26 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną korekty odjazdów linii nr 30, 39 i 44 w dni robocze z pętli Nad Strugą i Wapienna w godzinach 7:00-8:00.
 • 23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli zauważamy wśród bliskich niepokojące zachowania, nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty.
 • 23 lutego 2023 r. w Światowym Dniu Walki z Depresją wiele miast włącza się w ogólnopolską kampanię „Żałoba 146 rodzin”, której organizatorem jest Fundacja Słonie na Balkonie.
 • 22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.
 • Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.
 • Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na lodowisku Tor-Tor przy ul. Bema trwają Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. W turnieju doskonale spisują się gospodarze - MKS Sokoły Toruń.
 • Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.