Dzień Kobiet z Osiecką, jazzem i R`n`B | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Dzień Kobiet z Osiecką, jazzem i R`n`B

Data wydarzenia
-
baner koncertu
Opis wydarzenia: 

W Sali Wielkiej Dworu Artusa zagości sześcioro utalentowanych artystów: Zuza Wiśniewska, duet Klaudia Marzec i Mychał Dykban oraz zespół Kwiatki. Za ich pośrednictwem do Torunia zawitają zarówno klasyki polskiej muzyki popularnej w niecodziennych aranżacjach, jak i autorskie utwory w klimatach R`n`B i popu alternatywnego.

Zuza Wiśniewska w swoim programie „Osieckiej z ukulele byłoby do twarzy” weźmie na warsztat pamiętne teksty Agnieszki Osieckiej, które na przestrzeni lat śpiewali tacy artyści jak Maryla Rodowicz, Magda Umer czy Kalina Jędrusik. Utworom, które na stałe wpisały się już w kanon polskiej piosenki artystycznej w autorskiej interpretacji Zuzy towarzyszyć będzie ukulele. Dzięki temu niezwykłemu i niecodziennemu połączeniu znane wszystkim utwory zyskają zupełnie nowe interesujące brzmienie.

Klaudia Marzec na co dzień występuje jako wiolonczelistka w zespole Infinito Quartet, natomiast Michał Dykban grający na gitarze jest członkiem Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej. W sobotę ten barwny duet zaprezentuje Wam klasyki polskiej i zagranicznej muzyki w swojej interesującej jazzowej interpretacji. Na scenie spotykają się by wykonać wspólnie utwory pełne nostalgii i emocji takie jak „Jeszcze w zielone gramy”, „Can’t help falling in love” czy „Human Nature”.

Koncert zakończy występ elektropopowego, toruńskiego zespołu Kwiatki, w skład którego wchodzą: Ola Góralska, Adam Stawicki oraz Bobo Ryszewski. Zespół wykonuje muzykę autorską, utrzymaną w stylu R`n`B oraz popu alternatywnego. Ich piosenki „Netflix”, „Nie lubię róż” czy „Smutne dziewczyny” zaskarbiły im grono wiernych fanów. Ich epka znalazła się w 2018 roku na Liście Najlepiej Zapowiadających się Debiutów przygotowanej przez Brand New Anthem. Zespół jest laureatem nagrody In Memoriam XIX Festiwalu Grzegorza Ciechowskiego — Nagrody Starostwa Tczewskiego.

Bilety: 15 zł, 10 zł ulgowy

Data: 
06.03.2021 17:00
Miejsce: 
Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Miasto
  Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Członkowie Kapituły Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego obradowali 15 czerwca 2024 r. w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu.