Barbarkowy bieg pamięci | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Barbarkowy bieg pamięci

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

10-kilometrowy bieg przełajowy dla dorosłych, biegi krótkodystansowe dla dzieci oraz 5-kilometrowy marsz nordic walking w lasach wokół Barbarki będą sportową formą uczczenia 73. rocznicy pierwszych straceń na Barbarce.

Imprezę organizują Szkoła Leśna na Barbarce oraz Klub Maratoński UMK.

Biegi i marsze rozpoczną się w niedzielę, 28 października o godzinie 11.00 i zakończą przed rozpoczęciem uroczystości wojskowych i mszy świętej w Miejscu Pamięci Narodowej Barbarka. Start i meta znajdują się przy Szkole Leśnej na Barbarce, zapisy od godz. 10.00 do godz. 10.45.

Biegi odbędą się na terenach leśnych przyległych do Osady Leśnej Barbarka na oznakowanej trasie w trzech kategoriach wiekowych (decyduje rok urodzenia):

 • dzieci do 6 lat – 600 m,
 • dzieci od 7 do 13 lat – 1200 m,
 • młodzież i dorośli – 10 km (dwie pętle).

Marsz Nordic Walking (bez podziału na kategorie wiekowe) – 5 km (jedna pętla biegu głównego).

Warunkiem uczestnictwa w biegu i marszu jest osobiste pisemne zgłoszenie w dniu imprezy w godz. 10.00 - 10.45 w biurze zawodów na polanie  w Osadzie Leśnej Barbarka.  W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i datę urodzenia, przynależność klubową. Dla zwycięzców przewidziano drobne upominki oraz do rozlosowania sprzęt sportowy, zaproszenia na lekkoatletyczną Galę Królowej Sportu do Opery Nova w Bydgoszczy. Każdy uczestnik w trakcie biegu otrzyma wodę mineralną (punkt odżywczy na półmetku biegu głównego), na mecie natomiast poczęstunek (kiełbaska) oraz ciepłą herbatę. Po biegu będzie można uczestniczyć w integracyjnym ognisku.

Organizator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne urazy powstałe podczas biegu. Uczestnicy biegu przyjeżdżają na własny koszt.

Wpisowe wynosi 5 zł, przy czym dzieci zwolnione są z opłat.

Każdy uczestnik otrzyma kiełbaskę i herbatę oraz ekologiczny medal.


Data: 
28.10.2012 10:00 — 12:30
Miejsce: 
Osada Leśna na Barbarce
Kategoria wydarzenia: 
Sport

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Tereny zielone w Toruniu
  Eko, Miasto
  Miasto Toruń kontynuuje lokalne opryski przeciwko meszkom i komarom. Sytuacja na terenach zielonych jest na bieżąco monitorowana.
 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Komunikacja miejska na długi weekend
  Miasto, MZK
  W czasie wydłużonego weekendu (30 maja - 2 czerwca br.) w Toruniu inaczej będzie funkcjonowała komunikacja miejska.
 • Kultura, Miasto
  Już po raz kolejny mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich na wyjątkowy Dzień Dziecka – Michayland 2024, który odbędzie się w malowniczym parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Wielkimi krokami zbliża się do nas najmilsze święto - Dzień Dziecka. Tradycyjnie Rada Okręgu Jakubskie-Mokre zaprasza do wspólnego świętowania i zabawy na terenie Muzeum Artylerii w Toruniu.
 • Miasto
  W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca 2024 r., osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie miasta Torunia będą mogły skorzystać z bezpłatnych przewozów do i z lokali wyborczych w godz. 7:00-21:00. Organizatorem transportu jest Urząd Miasta Torunia.
 • Już po raz kolejny mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich na wyjątkowy Dzień Dziecka – Michayland 2024, który odbędzie się w malowniczym parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca 2024 r. Dział Edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu zaprasza do udziału w grze historycznej „Zakon szuka szpiega” przeznaczonej dla dzieci od 8 lat.
 • W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Rozpoczęły się nasadzenia kwiatów w centrum Torunia. Łącznie pojawi się tam ok. 11,5 tys. kwitnących roślin.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy Spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 r. do Restauracji Mio Piano w Toruniu.
 • Od 27 do 30 maja 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
 • Z okazji obchodzonego 27 maja Dnia Pracownika Samorządowego i Dnia Samorządu Terytorialnego życzenia urzędnikom składają prezydent Paweł Gulewski oraz przewodniczący Rady Miasta Łukasz Walkusz wraz z Radnymi.
 • Pani Päivi Maarit Laine, Ambasador Finlandii w Polsce odwiedziła Urząd Miasta Torunia. 27 maja 2024 r. spotkał się z nią Prezydent Paweł Gulewski. Była to pierwsza oficjalna wizyta Pani Ambasador w Toruniu. Towarzyszył jej Konsul Honorowy Finlandii w Toruniu, pan Tadeusz Pająk. Podczas rozmowy w Urzędzie Miasta Torunia Pan Prezydent wyraził...