Barbarkowy bieg pamięci | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Barbarkowy bieg pamięci

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

10-kilometrowy bieg przełajowy dla dorosłych, biegi krótkodystansowe dla dzieci oraz 5-kilometrowy marsz nordic walking w lasach wokół Barbarki będą sportową formą uczczenia 73. rocznicy pierwszych straceń na Barbarce.

Imprezę organizują Szkoła Leśna na Barbarce oraz Klub Maratoński UMK.

Biegi i marsze rozpoczną się w niedzielę, 28 października o godzinie 11.00 i zakończą przed rozpoczęciem uroczystości wojskowych i mszy świętej w Miejscu Pamięci Narodowej Barbarka. Start i meta znajdują się przy Szkole Leśnej na Barbarce, zapisy od godz. 10.00 do godz. 10.45.

Biegi odbędą się na terenach leśnych przyległych do Osady Leśnej Barbarka na oznakowanej trasie w trzech kategoriach wiekowych (decyduje rok urodzenia):

 • dzieci do 6 lat – 600 m,
 • dzieci od 7 do 13 lat – 1200 m,
 • młodzież i dorośli – 10 km (dwie pętle).

Marsz Nordic Walking (bez podziału na kategorie wiekowe) – 5 km (jedna pętla biegu głównego).

Warunkiem uczestnictwa w biegu i marszu jest osobiste pisemne zgłoszenie w dniu imprezy w godz. 10.00 - 10.45 w biurze zawodów na polanie  w Osadzie Leśnej Barbarka.  W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i datę urodzenia, przynależność klubową. Dla zwycięzców przewidziano drobne upominki oraz do rozlosowania sprzęt sportowy, zaproszenia na lekkoatletyczną Galę Królowej Sportu do Opery Nova w Bydgoszczy. Każdy uczestnik w trakcie biegu otrzyma wodę mineralną (punkt odżywczy na półmetku biegu głównego), na mecie natomiast poczęstunek (kiełbaska) oraz ciepłą herbatę. Po biegu będzie można uczestniczyć w integracyjnym ognisku.

Organizator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne urazy powstałe podczas biegu. Uczestnicy biegu przyjeżdżają na własny koszt.

Wpisowe wynosi 5 zł, przy czym dzieci zwolnione są z opłat.

Każdy uczestnik otrzyma kiełbaskę i herbatę oraz ekologiczny medal.


Data: 
28.10.2012 10:00 — 12:30
Miejsce: 
Osada Leśna na Barbarce
Kategoria wydarzenia: 
Sport

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Święto boksu w Toruniu
  Miasto, Sport
  W dniach 4-10 grudnia 2023 roku Toruń będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w boksie olimpijskim. Poznaj program zawodów.
 • Wieziemy pasażerom najlepsze życzenia
  Miasto, MZK
  W czapce św. Mikołaja, z brodą i wąsami, z poręczami jak gwiazdkowe cukierki, ozdobiony światełkami, pełen słodkich i nie tylko upominków – jak co roku w Toruniu w Mikołajki rozpoczął kursowanie świąteczny tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 • Miasto
  15 grudnia 2023 r. mija termin na składanie wniosków o zwolnienie od podatku od nieruchomości na 2024 r. budynków, w których utrzymywany jest zielony dach, ogród wertykalny lub zielona fasada. Obowiązek ten dotyczy również tych podatników, którzy chcą kontynuować w 2024 r. zwolnienie.
 • Na zdjęciu: Wejście do budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Zostało już tylko 7 ostatnich bonów na zasiedlenie przyznawanych w ramach projektu: „Podniesienie aktywności zawodowej klientów publicznych służb zatrudnienia – PUP dla Miasta Torunia (I)”, realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski i inne osoby w czapkach Mikołaja siedzą na scenie, przed nimi dzieci
  Miasto
  Mikołajki w Toruniu rozpoczęła tradycyjna akcja głośnego czytania w Szkole Podstawowej nr 9. W 2023 roku uczniowie tej szkoły wysłuchali „Dzieci Pana Astronoma” Wandy Chotomskiej.
 • Miasto
  W tym roku minęła setna rocznica urodzin znakomitej sportsmenki Melanii Sinorackiej, pierwszej podgórskiej olimpijki. Z tej okazji we wtorek 5 grudnia 2023 r. na kamienicy przy ul. Poznańskiej 125, w której mieszkała, odsłonięto pamiątkową tablicę.
 • W tym roku minęła setna rocznica urodzin znakomitej sportsmenki Melanii Sinorackiej, pierwszej podgórskiej olimpijki. Z tej okazji we wtorek 5 grudnia 2023 r. na kamienicy przy ul. Poznańskiej 125, w której mieszkała, odsłonięto pamiątkową tablicę.
 • Międzyszkolny Klub Sportów Walki „Pomorzanin” Toruń zaprasza dzieci od 10. roku życia i młodzież na bezpłatne zajęcia sportowe.
 • Po raz siódmy w Zespole Szkół nr 19 zorganizowano Integracyjne Mikołajkowe Spotkanie dla dzieci z niepełnosprawnościami, uczęszczających do toruńskich szkół i przedszkoli.
 • Kolejne spotkanie w ramach cyklu spotkań tematycznych organizowanych przez Radę Działalności Pożytku Publicznego miasta Torunia poświęcone będzie osobom z niepełnosprawnościami.
 • Gmina Miasta Toruń otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania pn. „Promowanie strategii niskoemisyjnej poprzez modernizację oświetlenia ulicznego w Toruniu”.
 • Do końca 2023 r. można złożyć deklarację i skorzystać ze środków programu "Ciepłe Mieszkanie II" na wymianę ogrzewania.
 • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu, we współpracy z instytucjami miejskimi i organizacjami pozarządowymi, realizuje Plan pomocy osobom bezdomnym w okresie zimowym.
 • Fundacja Studio M6 zaprasza 14 grudnia 2023 r. na wydarzenie pt. „Porozmawiajmy o integracji". Ma ono posłużyć dokonaniu diagnozy i próby wypracowania propozycji rozwiązań napotykanych problemów przez organizacje/instytucje pracujące z osobami z doświadczeniem migracji oraz wspólnemu dojściu do mechanizmów integracyjnych, które mogą być...