Szkoła Leśna na Barbarce | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Szkoła Leśna na Barbarce

 • Plakat z tapicerowanym niebieskim krzesłem zabytkowym
  Stowarzyszenie "Tilia" oraz Szkoła Leśna na Barbarce zapraszają mieszkańców Torunia do udziału w bezpłatnych warsztatach upcyclingowych w ramach projektu pn. "Ograniczaj, segreguj, odzyskuj - Toruń wie jak postępować z odpadami". Warsztaty pn. "Tapicerowanie bez tajemnic" cz. 1 odbywać się będą w Kawiarence Naprawczej Stajnia na Barbarce, ul. Przysiecka 13. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń! Zapisy: tel. 56 657 60 89 lub 85.
 • Plakat z borowikami wśród mchu
  Szkoła Leśna na Barbarce zaprasza w niedzielę 25 września 2022 r. na kolejne "Grzybobranie na polanie". Impreza odbędzie się w godzinach 14:00-18:00. W programie m.in.: Konkurs na Króla/Królową Grzybobrania, animacje i konkursy dla małych i dużych, bicie rekordu w jak największej ilości osób przytulających drzewa, stoiska edukacyjne, warsztaty plastyczne, koło fortuny oraz ognisko. Zaplanowano też koncert duetu: Wiesław Kryszewski i Łukasz Panfilak. Impreza jest organizowana w ramach akcji "Las dla ludzi, ludzie dla lasu" i projektu "Toruń dba o środowisko dla przyszłych pokoleń dofinansowanego przez Gminę Miasta Toruń. Całkowity koszt to niespełna 160,5 tys. zł, w tym dotacja Gminy Miasta Toruń w wysokości 95 tys. zł. Kontakt: Biuro Szkoły Leśnej na Barbarce, dni robocze godz. 8.00-16.00 tel. 56 657 60 85 wew. 85,
 • Do udziału w plenerowej akcji edukacyjnej "Ocal planetę - zmniejsz swój ślad ekologiczny” zapraszają w niedzielę 5 czerwca Stowarzyszenie "Tilia" oraz Szkoła Leśna na Barbarce. Celem jest uświadamianie osobistej odpowiedzialności każdego z nas za zmiany klimatu oraz uzmysłowienie zależności pomiędzy zachowaniami życia codziennego a zmianami klimatu. Impreza odbedzie się w godz. 10.00-18.00 na polance przy stawie na Barbarce. Do udziału są zaproszeni mieszkańcy Torunia, w tym dzieci, młodzież i osoby dorosłe. W programie:gra edukacyjna dotyczącej właściwych ekologicznych zachowań zmniejszających negatywny wpływ na zmiany klimatu, kącik plastyczny z kolorowankami, zadaniami tematycznymi, mapą atrakcji turystycznych w naszym województwie, tworzenie „Deklaracji Toruńczyka” – poprzez wypisanie postanowień prośrodowiskowych. Na spotkanie przyjdź pieszo, przyjedź rowerem lub skorzystaj ze...
 • Drugie z cyklu bezpłatnych warsztatów upcyclingowych odbywających się w Kawiarence Naprawczej Stajnia w ramach projektu pn. "Ograniczaj, segreguj, odzyskuj - Toruń wie jak postępować z odpadami". Podczas warsztatów zatytułowanych "Odśwież, odnów - pomaluj" uczestnicy będą szlifować, malować, kleić i ciąć – odnawiać zniszczone przedmioty, które lubią i których nie chcą się pozbyć. Celem warsztatów jest zmiana świadomości społecznej, edukacja, promocja i upowszechnianie towarów i usług, umożliwiających redukcję wytwarzania odpadów, zmiana postaw oraz zachęcenie do ekonomii współdzielenia. Impreza potrwa od godz. 9.00 do 13.00. Jest adresowana do dorosłych i dzieci. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie własnych przedmiotów, które wymagają odnowienia, np. zeszlifowania i pomalowania - najlepiej drewnianych. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń - zapisy: tel. 56 657 60 85...
 • Plakat wydarzenia
  Szkoła Leśna na Barbarce zaprasza 23 kwietnia 2022 r. na warsztaty, na których poznacie tajniki budowania kompostownika i kompostowania. Obowiązują zapisy!Warsztaty są przeznaczone dla osób dorosłych i rodzin z dziećmi. Uczestnicy zbudują razem kompostownik na Barbarce (będą zbijać, wiercić, szlifować itp.), poznają zabiegi przyspieszające kompostowanie, podyskutują na temat metod skutecznego kompostowania. Podczas warsztatów dowiesz się, gdzie ustawić kompostownik, które odpady nadają się do kompostowania i jak przyspieszyć i uskutecznić proces kompostowania.Warsztaty są bezpłatne dla uczestników dzięki dofinansowaniu z Gminy Miasta Toruń. Uwaga! Obowiązują zapisy w biurze Szkoły Leśnej na Barbarce (tel. 56 657 60 85).Akcja jest realizowana w ramach projektu "Ograniczaj, segreguj, odzyskuj - Toruń wie jak postępować z odpadami". Całkowity koszt realizacji projektu: 54 tys. zł, dotacja...
 • plakat wydarzenia
  Celem wydarzenia jest promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych przyczyniające się do ochrony środowiska.
 • W niedzielę, 10 sierpnia 2014 r. odbędzie się Edukacyjny Rajd Rowerowy do rezerwatu Las Piwnicki.
 • Impreza sportowo-rekreacyjna na terenie Osady Leśnej na Barbarce, w ramach Sportowego Lata 2013.
 • 10-kilometrowy bieg przełajowy dla dorosłych, biegi krótkodystansowe dla dzieci oraz 5-kilometrowy marsz nordic walking w lasach wokół Barbarki będą sportową formą uczczenia 73. rocznicy pierwszych straceń na Barbarce.
 • Warsztaty czerpania papieru, tworzenia papierowych ubrań i biżuterii oraz wymiana makulatury na sadzonki drzew

Najczęściej czytane aktualności

 • Protest rolników - będą problemy z komunikacją miejską
  Miasto, MZK
  Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • 25 lat Polski w NATO - koncert
  Kultura, Miasto
  Od 1 marca 2024 r. będzie można odebrać bezpłatne wejściówki na koncert muzyki filmowej, musicalowej i popularnej „25 lat Polski w NATO”.
 • Spotkanie z Wojewodą Kujawsko-Pomorskim
  Miasto
  28 lutego 2024 r. Urząd Miasta Torunia odwiedził nowy Wojewoda Kujawsko-Pomorski – Michał Sztybel. Towarzyszył mu pełnomocnik ds. samorządowych Rafał Rospenda. Spotkał się z nimi Prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Mapa przestawia objazd ulicami Podgórną i Wiązową
  Drogi, Miasto
  We wtorek 5 marca 2024 r. rozpocznie się przebudowa skrzyżowania Podgórnej z ul. Wiązową. Za dwa miesiące w tym miejscu powstanie wyniesione skrzyżowanie.
 • Na zdjęciu: jezdnia, a na niej jedzie samochód
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy remontu ulicy Grudziądzkiej. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 14 marca 2024 r.
 • Konsul Generalny Chin odwiedził Toruń
  Miasto
  Fan Xiaodong – Konsul Generalny Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku, wicekonsul Jianfu Xiao oraz Changlin Mar, inicjator toruńskich kontaktów z chińskim miastem Guilin gościli w Urzędzie Miasta Torunia. Spotkał się z nimi Prezydent Torunia Michał Zaleski. Przypomnijmy, że od 2010 roku Toruń ma podpisaną umowę partnerską z chińskim miastem Guilin...
 • 7 kwietnia 2024 r. odbędą się wybory samorządowe, w których wybieramy radnych do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
 • Ruszyła nowa edycja programu grantowego "Zielona Ławeczka". Akcja skierowana jest do grup sąsiedzkich z miast powyżej 10 tysięcy mieszkańców.
 • Siedemnaście medali zdobyli sportowcy z Torunia w 33. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń z udziałem ponad 500 zawodniczek i zawodników.
 • Na najbliższy czwartek i piątek (29 lutego i 1 marca br.) planowane są kolejne protesty rolników. Z tego powodu należy spodziewać się problemów w funkcjonowaniu miejskiej komunikacji autobusowej, zwłaszcza na liniach podmiejskich 111 i 112.
 • W Światowym Dniu Organizacji Pozarządowych, 27 lutego 2024 r. w Dworze Artusa reprezentanci 140 organizacji odebrali umowy na realizację swoich projektów.
 • Odliczamy dni do uruchomienia roweru miejskiego. Startujemy w najbliższy piątek, 1 marca!
 • 1 marca 2024 r. o godz. 12:00 przy pomniku w al. Solidarności odbędą się uroczystości patriotyczne upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.
 • „Bezpieczeństwo osób starszych” – konferencja pod tym tytułem odbyła się 26 lutego 2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.