Zakończenie mistrzostw świata mastersów [film] | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zakończenie mistrzostw świata mastersów [film]

Miasto, Sport
Data publikacji: 30 marca 2019
Autor: Magdalena Winiarska

To już koniec VIII Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters. W sobotę 30 marca 2019 r. odbyła się ceremonia zakończenia mistrzostw i przekazanie flagi kolejnemu organizatorowi imprezy.

- Dziękujemy za to, że przyjechaliście do Torunia, by wziąć udział w tym sportowym święcie. Dostarczyliście nam swoimi startami wielu przeżyć i zapewniliście prawdziwe sportowe emocje – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Fiderewicz. To on jako przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw, wraz z Margit Jungmann - prezydentem Światowej Federacji Lekkoatletycznej Masters, Jamesem Rosnau - przewodniczącym Komitetu Wykonawczego Związku Lekkiej Atletyki i Wacławem Krankowskim – prezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Masters, przekazał flagę mistrzostw prowincji Alberta Kanada - organizatorowi IX Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters w 2021 r.

30 marca był także ostatnim dniem, w którym rozgrywane były konkurencje lekkoatletyczne. Od rana ulicami miasta przebiegł półmaraton, w którym najlepszy czas 1:08:56 osiągnął Polak, Tomasz Szymkowiak w kat. M35. Ostatnimi konkurencjami w hali były sztafety 4x200 m kobiet i mężczyzn w kat 35 lat. Wśród mężczyzn zwyciężyli Amerykanie, na drugim miejscu zaś uplasowała się sztafeta polska. Z kolei wśród pań bezkonkurencyjne okazały się Polki, które w dodatku o 1 sekundę pobiły dotychczasowy rekord świata masters.

Łącznie podczas mistrzostw pobitych zostało 36 rekordów świata masters.

W ostatecznej klasyfikacji najwięcej medali, bo aż 262, zdobyli Niemcy (100 medali złotych, 79 srebrnych i 83 brązowe). Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Stanów Zjednoczonych ze 159 medalami (62 złote, 48 srebrnych, 49 brązowych), a na trzecim Polska ze 182 medalami (60 złotych, 64 srebrne i 58 brązowych) - w przypadku tych miejsc decydowała liczba zdobytych medali złotych.

Podczas trwających tydzień mistrzostw świata w Toruniu ponad 4000 zawodników z 88 krajów świata z kategorii masters (powyżej 35. roku życia) rywalizowało w Arenie Toruń i innych obiektach w kilkunastu konkurencjach lekkoatletycznych. Wśród nich było wielu sportowców w wieku 70-90 i więcej lat. Zawodnicy byli widoczni na ulicach miasta, szczególnie w rejonie starówki, jak również w środkach komunikacji miejskiej, która zapewniła im darmowe przejazdy. Wraz ze sportowcami do Torunia przybyło wiele osób towarzyszących, szacuje się, że wydarzenie przyciągnęło ponad 6 tys. osób.

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

  • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
    Kultura, Miasto
    Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
  • Autobusem MZK do Kamionek
    Miasto
    Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
  • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
    Kultura, Miasto
    Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
  • Parkingi Park&Ride są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38.
    Miasto, MZK
    Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.
  • Miasto
    Do 30 września 2024 r. będzie wypłacany Toruński Bon Żłobkowy na dotychczasowych zasadach. Opiekunowie pobierający świadczenia nie będą musieli składać nowego wniosku oraz przedkładać nowych dokumentów dochodowych. Trwają prace nad nowym programem, który ruszy 1 października br.
  • Na zdjęciu: widok na ulicę, pośrodku której biegnie linia tramwajowa, w tle duży biały budynek urzędu marszałkowskiefo
    Drogi, Miasto
    W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
  • Ruszyły prace wykończeniowe w powstającym budynku usługowo-biurowym przy ul. Szubińskiej 13 w Toruniu. Inwestor planuje oddać obiekt w ręce najemców w październiku 2024 roku. Do wynajęcia zostały ostatnie lokale dla biznesu.
  • Herb województwa kujawsko-pomorskiego został odsłonięty w sali Rady Miasta Torunia. Jego miejsce jest obok herbu miasta.
  • Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
  • Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
  • Uroczyste odsłonięcie herbu województwa kujawsko-pomorskiego rozpocznie 5. sesję Rady Miasta Torunia, która odbędzie się 18 lipca 2024 r.
  • Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
  • Dobra lokalizacja w zasięgu drogi krajowej nr 15, rozwijające się osiedle mieszkaniowe i plan zagospodarowania przestrzennego zakładający prowadzenie usług. To atuty nieruchomości przy Szubińskiej 23 w Toruniu o powierzchni 0,32 ha. Cena wywoławcza wynosi 1 200 000 zł.
  • 18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.