Kręcimy wokół słońca! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Kręcimy wokół słońca!

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

W sobotę 25 marca o godz. 16:00 tradycyjnie z Rynku Nowomiejskiego wyruszy Wiosenna Rowerowa Masa Krytyczna, która w 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika odbędzie się pod hasłem: Kręcimy wokół słońca!

Szykujcie rowery, zapraszajcie znajomych! Najwyższy czas rowerowo przywitać wiosnę! Wiosenna Rowerowa Masa Krytyczna to świetna impreza dla wszystkich miłośników jazdy na rowerze. Rowerowy przejazd przez Toruń odbędzie się w sobotę 25 marca. Start o godzinie 16:00 tradycyjnie na Rynku Nowomiejskim. Przejazd symbolicznie otwiera sezon rowerowy, ale - jak od zawsze podkreślają członkowie Stowarzyszenia Rowerowy Toruń - nie ma czegoś takiego jak „sezon rowerowy”. Na rowerze można jeździć przez cały rok, co wiele osób udowodniło tej zimy, bo rower to przecież świetny, ekologiczny środek transportu i rekreacji, który wpływa pozytywnie na zdrowie i pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Wszelkie akcenty wiosenne w stroju własnym i/lub przy strojeniu pojazdu dozwolone i mile widziane! Niech przejazd ulicami Torunia będzie kolorowy i wesoły! Więcej informacji oraz trasa przejazdu wkrótce, ale już teraz zarezerwujcie sobotnie popołudnie 25 marca i zapiszcie w kalendarzu, że w tym dniu bierzecie udział w Wiosennej Rowerowej Masie Krytycznej! Poinformujcie także rodzinę i znajomych o tym wydarzeniu. Wspólnie promujmy rower jako świetny środek transportu i rekreacji.

Przejazd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Więcej informacji o Masie wraz z zasadami uczestnictwa znajdziecie na stronie: www.rowerowytorun.pl Mikołaj Kopernik zapewne też wziąłby udział w Masie!

Data: 
25.03.2023 16:00
Miejsce: 
Rynek Nowomiejski w Toruniu
Kategoria wydarzenia: 
Inne
Kopernik 550
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto, Sport
  18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • Eko, Kultura, Miasto
  Na kocykach, leżakach i matach piknikowych posłuchaliśmy muzyki i wspólnie odpoczywaliśmy w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Plakat festiwalu z rozetą witrażową na czerwonym tle
  Kultura, Miasto
  W Toruniu rozpoczął się 28. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura. Wstęp na część wydarzeń jest bezpłatny.
 • 17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.