Tak się robi biznes na starówce, odc. 9 [film] | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Tak się robi biznes na starówce, odc. 9 [film]

W kolejnym odcinku cyklu "Tak się robi biznes na starówce" Centrum Wsparcia Biznesu rozmawia z Rafałem Pruchnickim z firmy Jubiler Karkosik, której salon od lat mieści się na rogu ulic Chełmińskiej i Szewskiej.

Jubiler Karkosik to firma z długimi tradycjami. Na rynku istnie już od ponad dwudziestu lat (do 2013 roku działała pod nazwą Eliza) - pierwszy sklep jubilerski powstał w 1989 roku, a działalność jest kontynuowana i udoskonalana do dziś. Dzięki temu Jubiler Karkosik i jego salony cieszą się zaufaniem, popularnością i dużym uznaniem.

W 2013 roku, zmieniając nazwę i wystrój salonów, Jubiler Karkosik rozpoczął nowy rozdział swojej historii. Obecnie w ofercie ma biżuterię markową, w tym kolekcje następujących uznanych firm: Pandora, Michael Kors, Emporio Armani, Police, Nomination, Guess, Ops, Spark, Oxmo, Melano, Lemoniq  i inne. W skład oferty wchodzą również zegarki, firma jest oficjalnym przedstawicielem uznanych szwajcarskich marek: Longines, Certina, Tissot, Epos, Gucci, G-Shock, jak też światowych  marek fashion,  takich jak Fossil, Diesel, Lacoste, Guess, Tommy Hilfinger, Esprit, Danish Design, Stamps i inne. Jest także bardzo szeroki wybór pierścionków zaręczynowych, jak również obrączek ślubnych wykonanych z żółtego i białego złota oraz z tytanu. Ponadto Jubiler Karkosik oferuje bogactwo biżuterii złotej, także z brylantami, biżuterii srebrnej oraz biżuterii z kamieniami szlachetnymi. Zajmuje się także wytwarzaniem biżuterii z bursztynu, kamieni ozdobnych, naturalnych, pereł i kryształów Swarovskiego. Poza biżuterią w asortymencie znajdują się również, zegary szafkowe, szkło ozdobne i inne artykuły dekoracyjne. Można tam też wymienić starą lub zniszczoną biżuterię na nowe wyroby, prowadzony jest także skup złota i srebra

„Tak się robi biznes na starówce” to projekt Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, prezentujący sylwetki przedsiębiorców, którzy swoją działalność związali z zespołem staromiejskim. Właściciele firm, salonów tatuażu, lokali gastronomicznych, księgarni, punktów usługowych, sklepów, biur podróży czy piekarni opowiadają o tym, dlaczego zainwestowali w działalność na toruńskiej starówce.

Co tydzień w rozmowie z cyklu „Tak się robi biznes na starówce!” rozmawiamy z właścicielami firm na tematy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie zespołu staromiejskiego. To wizytówka miasta, która przyciąga turystów z całego świata, ale też miejsce gdzie na co dzień swoje interesy prowadzą  biznesmeni z różnych branż. W cyklu filmowym opowiadają o pomysłach na działalność, zdobywaniu klientów, metodach promocji, blaskach i cieniach tak prestiżowej lokalizacji, jaką jest toruńska starówka.



Realizacja: Red Cow Studio/Tomasz Gezela



Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    10 lipca w siedzibie Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Miasta Torunia w dziedzinie kultury za II półrocze 2024 r.
  • Na zdjeciu: stoi 6 osób, dwie kobiety i czterech mężczyzn, dwaj w środku wymieniają uścisk dłoni
    Miasto
    Jacek Mularz po blisko 7 latach opuszcza Urząd Miasta Torunia, w którym pełnił funkcję sekretarza.
  •  Za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych Prezydent Gulewski nagrodził 3 funkcjonariuszy.
    Miasto
    Były awanse, gratulacje i wspólne świętowanie. 10 lipca 2024 r. toruńscy policjanci w Auli UMK obchodzili swoje święto.
  • Na zdjęciu: grupa osób stoi na przejściu dla pieszych, w tle chodni i zieleń oraz płot, za którym prowadzone są prace
    Miasto
    Poniżej zamieszczamy stanowisko Gminy Miasta Toruń w sprawie przebudowy sieci ciepłowniczej przy Zespole Staromiejskim w Toruniu.
  • Miasto
    9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
  • Piknik w góralskim rytmie
    Miasto
    „W góralskim rytmie” to nazwa i motyw przewodni pikniku, który 12 lipca 2024 r. odbędzie się na Placu Dominikańskim. Organizatorem wydarzenia jest TCUS. W programie jest m.in. koncert góralski, słodki poczęstunek, a także warsztaty m.in. z robienia opasek, korali czy też z ozdabiania ciupag i kapeluszy w stylu góralskim. Szykuje się dobra zabawa...
  • „W góralskim rytmie” to nazwa i motyw przewodni pikniku, który 12 lipca 2024 r. odbędzie się na Placu Dominikańskim. Organizatorem wydarzenia jest TCUS. W programie jest m.in. koncert góralski, słodki poczęstunek, a także warsztaty m.in. z robienia opasek, korali czy też z ozdabiania ciupag i kapeluszy w stylu góralskim. Szykuje się dobra zabawa...
  • „Bezpieczne wakacje nad wodą” to akcja realizowana na basenach letnich, w ramach której odbywają się pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy.
  • Prace na Łącznej nie zwalniają tempa. Obecnie na odcinku od ulicy Lilii Wodnych do ulicy Okólnej jest wykonywana podbudowa z warstwą technologiczną z kruszywa.
  • Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie II stopnia o burzach.
  • Toruń otrzymał na dwa miejskie obiekty ponad 2,2 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska 2023.
  • Po raz pierwszy w 39-letniej historii Świętojański Festiwal Organowy zainauguruje Kino-koncert, będący improwizacją do niemego filmu w wykonaniu jednego z najwybitniejszych francuskich organistów młodego pokolenia – Pierre’a Queval z Paryża.
  • 9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
  • W Toruniu zdawalność wśród licealistów wyniosła 95%, a wśród absolwentów techników 87%. W obu przypadkach wypadliśmy lepiej niż średnia krajowa i wojewódzka.