Pierwsze lampy na ulicy Łącznej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Pierwsze lampy na ulicy Łącznej

Drogi, Miasto
Data publikacji: 10 lipca 2024
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko
Pierwsze lampy na ulicy Łącznej

Prace na Łącznej nie zwalniają tempa. Obecnie na odcinku od ulicy Lilii Wodnych do ulicy Okólnej jest wykonywana podbudowa z warstwą technologiczną z kruszywa.

Prowadzone są także roboty brukarskie na odcinku od ulicy Stawki Południowe do Sitowia. W ramach tych prac trwa ustawianie krawężników wzdłuż ciągów pieszo-rowerowych. Równolegle są budowane zjazdy indywidualne do posesji. W obrębie skrzyżowania od Sitowia do Lilii Wodnych wykonano już nawierzchnię chodnika oraz przygotowano podbudowę z kruszyw na drogach rowerowych. W ciągu najbliższego miesiąca planowane jest położenie tam nawierzchni asfaltowej. Na tym odcinku, jak i na zatoce autobusowej położono również nawierzchnię betonową oraz wykonano dylatację. Zainstalowano już oświetlenie uliczne na odcinku od ulicy Stawki Południowe do Lilii Wodnych. Jej uruchomienie planowane jest w ciągu najbliższych 2-3 tygodni. Ponadto usunięte zostały już wszystkie kolizje, a także przebudowana została w pełnym zakresie sieć teletechniczna. 

Warto wiedzieć:

Rozbudowa ul. Łącznej jest realizowana na odcinku od ul. Stawki Południowe do ul. Kniaziewicza.

Ulica Łączna znajduje się w lewobrzeżnej części Torunia na obszarze zlokalizowanym między ważnymi ciągami komunikacyjnymi tj. Trasą Średnicową Podgórza (ul. Andersa) od strony północnej i trasą ekspresową S10 od strony południowej. Początek realizowanej inwestycji ma miejsce na skrzyżowaniu z ul. Stawki Południowe, która została przebudowana w 2018 r. Po stronie zachodniej ul. Łączna przebiega w kierunku ul. Okólnej  i łączy się z ul. Kniaziewicza. W ramach rozbudowy ul. Łącznej, na odcinku 1400 metrów,  zostanie wybudowana jezdnia z dwoma pasami ruchu, chodnik i  droga rowerowa.

Ponadto w ramach zadania zostanie wykonane oświetlenie drogowe, kanalizacja deszczowa oraz zostaną usunięte kolizje z siecią energetyczną, gazową, telekomunikacyjną. Inwestycja kosztuje 16,5 mln zł, zakończenie prac planowane jest na grudzień tego roku.  Inwestycja jest współfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

fot. Aleksandra Milz / MZD 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwóch mężczyzn w garniturach i dwóch lekarzy przecina wstęgę do nowego oddizału w szpitalu
  Miasto
  Specjalistyczny Szpital Miejski poszerza swoją ofertę medyczną – właśnie została otwarta Pracownia Elektrofizjologii i Radiologii Zabiegowej.
 • Na zdjeciu: kovieta w średnim wieku, sukience w kwiaty i dużych okularach przeciwsłonecznych stoi z psem na tle fontanny
  Miasto
  Zmarła Irena Kantorska-Schick – Sybiraczka, która starała się tę część polskiej historii ocalić od zapomnienia poprzez spotkania i rozmowy, szczególnie z młodzieżą.
 • Rondo
  Drogi, Miasto
  Na skrzyżowaniu ulic Rydygiera i Wschodniej powstało nowe rondo pinezkowe, które zwiększa bezpieczeństwo poprzez wymuszenie zmniejszenia prędkości.
 • Ulica Szczecińska - plakat
  Miasto
  Nowoczesne centrum osiedlowe, miejsce spotkań i aktywności dla seniorów, a może świetlica integracyjna dla dzieci i młodzieży? W najbliższą środę, 24 lipca 2024 r., będzie okazja, aby porozmawiać o przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: prezydent Paweł Gulewski i wiceminister Jacek Karnowski podają sobie ręce
  Miasto
  Rozwój Torunia i pozyskiwanie środków na najważniejsze zadania miasta były tematem spotkania prezydenta Pawła Gulewskiego z wiceministrem Jackiem Karnowskim.
 • Na zdjęciu: lampy na moście
  Drogi, Miasto
  Wymiana opraw na moście drogowym im. marsz. Józefa Piłsudskiego. Prace odbywają się na koszt producenta opraw, w ramach obowiązującej gwarancji.
 • - Od godz. 12:00 w niedzielę 21 lipca do godz. 23:00 w poniedziałek 22 lipca 2024 r. prognozowane są upały. Temperatura maksymalna w niedzielę wyniesie od 30°C do 32°C, w poniedziałek od 31°C do 33 °C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Z konieczności wymiany wody w obiegu zamkniętym, w poniedziałek 22 lipca 2024 r. w godzinach 7:00-15:00 Fontanna Cosmopolis będzie nieczynna. Po godzinie 15:00 zostanie ponownie uruchomiona.
 • O możliwościach współpracy podczas edycji 2024 wydarzenia Dronetech World Meeting przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu rozmawiali z organizatorami z Instytutu Wspierania Nowych Technologii. Najważniejsze spotkanie przedstawicieli branży lotniczej i pojazdów bezzałogowych odbędzie się w dniach 24-26 października 2024 na terenie Centrum...
 • W związku z zakończeniem zasadniczych prac drogowych na ulicy Leśnej w Rozgartach od poniedziałku, 22 lipca 2024 r., autobusy linii nr 131 wracają na stałą trasę. Przypomnijmy, że od 15 lipca br. autobusy linii nr 131 kursowały z pominięciem przystanków: „Kwiatowa”, „Stara Szkoła”, „Leśna”, „Wróblowa”, „Błotka” i „Szkoła”. Prace w Rozgartach już...
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.