Tańce z Dalekiego Wschodu - wstęp wolny | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Tańce z Dalekiego Wschodu - wstęp wolny

Data wydarzenia
-
pięć tancerek koreańskich w sukniach balowych
Opis wydarzenia: 
Wystąpi Yehwa Dance Group w składzie:

Jeon Seul Kwee
Lee Se Yoen
CHoi Ju Yeon
Shin Soo Been
Lee Yu Jung
Lee Jeong Min
An Hyo Yeon
Kim Ja Ne
Kim Ha Ein
Jung Hayun
Jeon Seul Kwee - reżyser i choreograf
 
Program:

Jindo Drum Dance
Korean Dance Solo Works
Do
Imaebang Style Salpuri Dance
Home
Ballet Duet
Fan Dance
Three People, Three Colors
Blissful Ignorance
Curtain Call
 
Lato i wakacje to idealny moment, żeby zgłębić tajniki innych kultur i lepiej poznać odległe kraje. Nie zawsze musi się to jednak wiązać z dalekimi podróżami. W ramach tegorocznego już 28. Międzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura mieszkańcy Torunia będą mieli okazję poznać koreańskie tańce i wziąć udział w bezpłatnym wydarzeniu o tyle wyjątkowym, że odbędzie się ono pod gołym niebem, w amfiteatrze Teatru Baj Pomorski.
 
Grupa młodych tancerek z Korei Południowej przyjedzie do Torunia, żeby zaprezentować tradycyjne koreańskie tańce. Będzie to nie tylko spotkanie z muzyką i ruchem, lecz także z przekazywanymi za ich pośrednictwem emocjami. Muzyka i układy niosą za sobą optymistyczny przekaz o tym, że „w szybkiej rzeczywistości, pełnej napięcia, zmartwień i lęków, chociaż pozostajemy niestabilni, nadal idziemy do przodu”.
 
Zaciekawić może Taniec Salpuri, wpisany na koreańską listę Narodowego Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego (National Intagible Cultural Heritage). Ten „wysoko artystyczny taniec” ukazuje przeobrażenie smutku w radość i podekscytowanie. Styl Imaebang związany z tańcem Salpuri charakteryzuje się wyrafinowanymi ruchami, zmienną emocjonalnością oraz wyraźnym rozróżnieniem małych i dużych gestów.
 
Wyjątkowe będą również rekwizyty, użyte w niektórych występach: bębny – których dźwięki oddają zarówno męską siłę, jak i kobiecą delikatność oraz wachlarze – których otwieranie i zamykanie symbolizuje oddychanie, a także ukazuje połączenie tradycji i nowoczesności. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć nie tylko solistki, lecz także współpracę artystek w duetach i występach grupowych. Każdy z tańców niesie za sobą przesłanie: uniwersalną refleksję dotyczącą pogodzenia się z własnymi przeżyciami, odnalezienia swojego miejsca na świecie czy przemyślenia
nawołujące do wiary w nadzieję i lepsze jutro.
Kiedy? 14 lipca (niedziela), godz. 17:00
Gdzie? Amfiteatr Teatru Baj Pomorski, ul. Piernikarska 9
Za ile? Wstęp wolny
_______________________________________________________________________
Mecenas Główny: Gmina Miasta Toruń
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2024
Partner Główny: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Mecenas Kultury - Główny Sponsor: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
Mecenas Strategiczny: Strabag Sp. z o.o.
Sponsor: Urbitor Spółka z o.o.
Partner technologiczny: Vobacom Sp. z o.o.
Patronaty medialne: TVP3 Bydgoszcz, TV Toruń, Nowości - Dziennik Toruński, Toruń Nasze Miasto, Radio PiK, POLMIC
Współpraca redakcyjna: RMF Classic
Organizator: Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Miejsce: 
Amfiteatr Teatru Baj Pomorski
Kategoria wydarzenia: 
Teatr
Inne
Impreza plenerowa
Festiwal

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

  • „W góralskim rytmie” to nazwa i motyw przewodni pikniku, który 12 lipca 2024 r. odbędzie się na Placu Dominikańskim. Organizatorem wydarzenia jest TCUS. W programie jest m.in. koncert góralski, słodki poczęstunek, a także warsztaty m.in. z robienia opasek, korali czy też z ozdabiania ciupag i kapeluszy w stylu góralskim. Szykuje się dobra zabawa...
  • „Bezpieczne wakacje nad wodą” to akcja realizowana na basenach letnich, w ramach której odbywają się pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy.
  • Prace na Łącznej nie zwalniają tempa. Obecnie na odcinku od ulicy Lilii Wodnych do ulicy Okólnej jest wykonywana podbudowa z warstwą technologiczną z kruszywa.
  • Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie II stopnia o burzach.
  • Toruń otrzymał na dwa miejskie obiekty ponad 2,2 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska 2023.
  • Po raz pierwszy w 39-letniej historii Świętojański Festiwal Organowy zainauguruje Kino-koncert, będący improwizacją do niemego filmu w wykonaniu jednego z najwybitniejszych francuskich organistów młodego pokolenia – Pierre’a Queval z Paryża.
  • 9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
  • W Toruniu zdawalność wśród licealistów wyniosła 95%, a wśród absolwentów techników 87%. W obu przypadkach wypadliśmy lepiej niż średnia krajowa i wojewódzka.