Toruńska szkoła ćwiczeń dla województwa kujawsko-pomorskiego | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruńska szkoła ćwiczeń dla województwa kujawsko-pomorskiego

Tytuł projektu:
Toruńska szkoła ćwiczeń dla województwa kujawsko-pomorskiego

Program Operacyjny:
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Oś priorytetowa II „Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji”
Działanie 2.10 „Wysoka jakość systemu oświaty”

Dane finansowe:
Koszt całkowity projektu: 1 135 503,19 zł
Kwota dofinansowania: 1 135 503,19 zł
Źródło finansowania: Europejski Fundusz Społeczny, Budżet Państwa

Realizator:
Lider - Gmina Miasta Toruń (Centrum Kształcenia Ustawicznego – Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i  Doskonalenia Nauczycieli, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy)
Partnerzy - Uniwersytet Mikołaja Kopernika (Wydział Nauk Pedagogicznych) oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie (Biblioteka Pedagogiczna im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej)

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
31.12.2018 r.

Termin realizacji:
1.01.2019 r. – 30.09.2021 r.

Opis projektu:
Celem projektu było podniesienie kompetencji nauczycieli oraz poprawa funkcjonowania i zwiększenie wykorzystania systemu wsparcia szkół w zakresie rozwoju u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych tzn. transversal skills niezbędnych na rynku pracy. Objęły one następujące umiejętności: matematyczno-przyrodnicze, posługiwania się językami obcymi (w tym język polski dla cudzoziemców i osób powracających do Polski oraz ich rodzin), ICT, rozumienia (ang. literacy), kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość, krytyczne myślenie, rozwiazywanie problemów, umiejętność uczenia się, umiejętność pracy zespołowej w kontekście środowiska pracy, nauczania eksperymentalnego oraz metod zindywidualizowanego podejścia do ucznia.

W wyniku realizacji projektu powstała Toruńska szkoła ćwiczeń dla województwa kujawsko-pomorskiego jako wzorcowa placówka w skali kraju wspierająca w codziennej pracy obecnych i przyszłych nauczycieli. Działają w niej 4 wzorcowe pracownie w następujących toruńskich szkołach: przyrodnicza w Szkole Podstawowej nr 7, matematyczna w Zespole Szkół nr 10, językowa w Szkole Podstawowej nr 4 oraz informatyczna w Zespole Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych. Pracownie są prowadzone przez odpowiednio do tego przygotowanych nauczycieli. Wyposażone w niezbędne nowoczesne pomoce dydaktyczne służą nauczycielom województwa kujawsko-pomorskiego w doskonaleniu ich umiejętności merytoryczno-metodycznych. Wsparcie otrzymali nauczyciele szkoły ćwiczeń i szkół współpracujących tj.: Szkoły Podstawowej nr 3 w Toruniu, Szkoły Podstawowej nr 6 w Toruniu, Szkoły Podstawowej nr 13 w Toruniu, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Toruniu, Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu oraz Szkoły Podstawowej w Cierpicach i Szkoły Podstawowej w Małej Nieszawce. Szkoła będzie również wspierała Uniwersytet Mikołaja Kopernika w prowadzeniu praktyk studenckich.

Dzięki Toruńskiej szkole ćwiczeń dla województwa kujawsko-pomorskiego nauczyciele zostali praktycznie przygotowani do wspomagania szkół w zakresie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych. Nauczyciele poznali i przećwiczyli nowe trendy w pedagogice, zaktualizowali swoją wiedzę. Skuteczne doskonalenie nauczycieli i dyrektorów szkół wspomagane jest doposażeniem pracowni przyrodniczej, językowej, matematycznej i informatycznej w szkole ćwiczeń. Nauczyciele i uczniowie uzyskali dostęp na najnowocześniejszego wyposażenia. Ponadto nastąpiła integracja środowiska, przekazywanie dobrych praktyk i doświadczeń.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Społeczny
Program: 
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Grupa docelowa: 
Nauczyciele
Osoby dorosłe podnoszące kwalifikacje zawodowe
Tematyka projektu: 
Edukacja
Podniesienie kwalifikacji zawodowych
Realizator: 
Centrum Kształcenia Ustawicznego
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

  

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    W dniu Święta Konstytucji 3 Maja toruński Rynek Staromiejski po raz kolejny stał się miejscem szczególnych wydarzeń. - To najpiękniejsze i najradośniejsze polskie święto przeżywamy w samym sercu Torunia, na terenie Zespołu Staromiejskiego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO - podkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski....
  • Kultura, Miasto
    W Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja 2024 r. w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu odbył się Koncert Prezydenta Miasta Torunia z udziałem Litewskiej Orkiestry Kameralnej i Lukasa Geniusasa, jednego z najbardziej ekscytujących i charakterystycznych artystów swojego pokolenia.
  • Kultura, Miasto
    Medale Thorunium, Statuetki Herbu Torunia, Statuetki Toruńskiego Flisaka oraz Medale Pamiątkowe Roku Mikołaja Kopernika zostały wręczone osobom zasłużonym dla miasta. Uroczystość odbyła się 2 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim.
  • Kultura, Miasto
    Uroczystości z udziałem wojska i pełen licznych atrakcji piknik patriotyczny - w ten sposób Toruń obchodził w tym roku Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. - Biało-czerwonymi flagami zdobimy toruńskie domy, patrzymy na nie z dumą i z uznaniem dla dziedzictwa narodowego naszego miasta i kraju - mówił prezydent Torunia Michał Zaleski.
  • Drogi, Miasto
    Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w dniu 1 i 3 maja 2024 r. nie wnosimy opłat.
  • Kultura, Miasto
    Na inaugurację tegorocznego festiwalu Probaltica na Rynku Staromiejskim w Toruniu wystąpiła jazzowa orkiestra Kaunas Bigbandas z naszego miasta partnerskiego - Kowna. Następnie, w rocznicę przystąpienia do UE muzycy z krajów bałtyckich spotkali się w Toruniu i wspólnie zagrali IX Symfonię L. van Beethovena wraz z Hymnem Unii Europejskiej.
  • Na Rynku Staromiejskim odbyło się wydarzenie z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, podczas którego licznie zgromadzeni torunianie i przybyli do Torunia goście wspólnie z Chórem Akademickim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika odśpiewali hymn UE pt. „Oda do radości”.
  • Tuż przed majówką miasto uruchomiło w Toruniu fontanny miejskie. Wracają także widowiskowe pokazy wieczorne na fontannie Cosmopolis przy Fosie Staromiejskiej.
  • We wtorek 30 kwietnia 2024 r. w Komendzie Miejskiej PSP w Toruniu odbył się uroczysty apel z okazji przyjęcia obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Toruniu przez bryg. Sławomira Grudzińskiego.
  • Nowe podłogi i balustrady - zakończył się remont tarasu widokowego przy ul. Majdany.
  • Zachęcamy turystów i mieszkańców gmin ościennych do skorzystania z wygodnych, bezpiecznych i monitorowanych parkingów typu P&R. W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
  • Fundacja Studio M6 rozpoczyna blok szkoleniowo-doradczy dedykowany dla organizacji pozarządowych z województwa kujawsko-pomorskiego.
  • Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta i regionu do udziału w kolejnych wyprawach krajoznawczo – pieszych w dniach 4 i 8 maja 2024 r.
  • Centrum Wsparcia Biznesu jest partnerem Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej - Copernican Digital Forum. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 maja 2024 r. na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarzadzania UMK. Organizatorem konferencji jest Studenckie Koło Naukowe Forum e-biznesu.