Rachmistrze do spisu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Rachmistrze do spisu

Data publikacji: 01 marca 2002
Autor: admin_vobacom

Od 1 do 29 marca 2002 r. odbywa się nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań oraz Powszechnego Spisu Rolnego.

Nabór przeprowadzi Gminne Biuro Spisowe, którego siedziba mieści się w Urzędzie Miasta Torunia, Wały Gen. Sikorskiego 8, parter - Punkt Informacyjny.

Zainteresowani podjęciem pracy rachmistrza spisowego muszą mieć ukończone co najmniej 18 lat i mieć co najmniej średnie wykształcenie. Każdy zainteresowany musi wypełnić specjalną ankietę i złożyć ją w Gminnym Biurze Spisowym najpóźniej do 29 marca 2002 r. Kandydaci będą musieli także odbyć 5-dniowe szkolenie przygotowawcze i zdać egzamin testowy.

Spośród chętnych zostanie wyłoniona grupa około 1000 rachmistrzów. Preferowane będą osoby z wyższym wykształceniem oraz osoby zamieszkałe w Toruniu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że osoby bezrobotne, które będą pracować w charakterze rachmistrza spisowego tracą prawo do pobierania zasiłku z tytułu pozostawania bez pracy (na czas wykonywania spisu).

Czynności spisowe będą prowadzone przez rachmistrzów na podstawie umowy cywilno-prawnej, po złożeniu przyrzeczenia i pouczeniu o obowiązku zachowania tajemnicy statystycznej. Prace związane z wykonywaniem poszczególnych etapów spisu potrwają z różnym nasileniem od 2 kwietnia do 19 czerwca 2002 roku - i będzie to okres wymagający dyspozycyjności rachmistrzów.

Ankiety potrzebne do zgłoszenia kandydatury na rachmistrza spisowego można odebrać w Gminnym Biurze Spisowym, Urząd Miasta Torunia, Wały Gen. Sikorskiego 8, parter - Punkt Informacyjny.

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    10 lipca w siedzibie Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Miasta Torunia w dziedzinie kultury za II półrocze 2024 r.
  • Na zdjeciu: stoi 6 osób, dwie kobiety i czterech mężczyzn, dwaj w środku wymieniają uścisk dłoni
    Miasto
    Jacek Mularz po blisko 7 latach opuszcza Urząd Miasta Torunia, w którym pełnił funkcję sekretarza.
  • Na zdjęciu: grupa osób stoi na przejściu dla pieszych, w tle chodni i zieleń oraz płot, za którym prowadzone są prace
    Miasto
    Poniżej zamieszczamy stanowisko Gminy Miasta Toruń w sprawie przebudowy sieci ciepłowniczej przy Zespole Staromiejskim w Toruniu.
  •  Za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych Prezydent Gulewski nagrodził 3 funkcjonariuszy.
    Miasto
    Były awanse, gratulacje i wspólne świętowanie. 10 lipca 2024 r. toruńscy policjanci w Auli UMK obchodzili swoje święto.
  • Miasto
    9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
  • Piknik w góralskim rytmie
    Miasto
    „W góralskim rytmie” to nazwa i motyw przewodni pikniku, który 12 lipca 2024 r. odbędzie się na Placu Dominikańskim. Organizatorem wydarzenia jest TCUS. W programie jest m.in. koncert góralski, słodki poczęstunek, a także warsztaty m.in. z robienia opasek, korali czy też z ozdabiania ciupag i kapeluszy w stylu góralskim. Szykuje się dobra zabawa...
  • „W góralskim rytmie” to nazwa i motyw przewodni pikniku, który 12 lipca 2024 r. odbędzie się na Placu Dominikańskim. Organizatorem wydarzenia jest TCUS. W programie jest m.in. koncert góralski, słodki poczęstunek, a także warsztaty m.in. z robienia opasek, korali czy też z ozdabiania ciupag i kapeluszy w stylu góralskim. Szykuje się dobra zabawa...
  • „Bezpieczne wakacje nad wodą” to akcja realizowana na basenach letnich, w ramach której odbywają się pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy.
  • Prace na Łącznej nie zwalniają tempa. Obecnie na odcinku od ulicy Lilii Wodnych do ulicy Okólnej jest wykonywana podbudowa z warstwą technologiczną z kruszywa.
  • Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie II stopnia o burzach.
  • Toruń otrzymał na dwa miejskie obiekty ponad 2,2 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska 2023.
  • Po raz pierwszy w 39-letniej historii Świętojański Festiwal Organowy zainauguruje Kino-koncert, będący improwizacją do niemego filmu w wykonaniu jednego z najwybitniejszych francuskich organistów młodego pokolenia – Pierre’a Queval z Paryża.
  • 9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
  • W Toruniu zdawalność wśród licealistów wyniosła 95%, a wśród absolwentów techników 87%. W obu przypadkach wypadliśmy lepiej niż średnia krajowa i wojewódzka.