Konferencja "Firma przyszłości" | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Konferencja "Firma przyszłości"

Blisko 900 osób uczestniczy w konferencji „Firma przyszłości”, która 6 czerwca 2018 roku odbywa się w CKK Jordanki.

Organizatorem konferencji jest Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu. Patronat honorowy objęli nad nią prezydent Torunia Michał Zaleski i marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Jest to już druga edycja konferencji. Poprzednia w roku 2017 zgromadziła około 250 uczestników. W tym roku w CKK Jordanki stawiło się blisko 900 osób zainteresowanych wyzwaniami, jakie stoją obecnie przed współczesnymi przedsiębiorcami.

- Toruń to miasto ludzi niesłychanie przedsiębiorczych. 26 tys. podmiotów gospodarczych, które działają w Toruniu, dają z roku na rok zwiększający się produkt krajowy, oczywiście w wymiarze lokalnym. Są wśród nich firmy, które dopiero startują – startupy, kiełkujące w inkubatorze Business Link Toruń czy w Toruńskim Inkubatorze Technologicznympowiedział podczas otwarcia konferencji prezydent Michał Zaleski.

W programie konferencji pojawiły się tematy związane z najnowszymi trendami w obszarach finansów, inwestycji, marketingu i transformacji cyfrowej. Dzięki udziałowi praktyków uczestnicy mają okazję dowiedzieć się jak kreować marki w czasach kryzysu zaufania i co determinuje decyzje zakupowe klientów.

Konferencję otworzył wykład prof. Leszka Balcerowicza poświęcony ustrojom i ich wpływowi na warunki życia w kraju, po którym odbyła się żywa dyskusja z uczestnikami konferencji. Z kolei podsumowaniem konferencji będzie panel dyskusyjny z przedstawicielami m.in. świata finansów, marketingu, digital information i start-upów, którzy spróbują odpowiedzieć na pytanie „Jaka powinna być firma przyszłości?”.

Podobnie jak w zeszłym roku, uczestnicy poznają także dobre praktyki stosowane przez firmy, które odniosły sukces i usłyszą, jak na co dzień zmagają się one z problemami znanymi każdemu prowadzącemu biznes.

Wśród gości konferencji znaleźli się przedstawiciele międzynarodowych koncernów oraz organizacji, m.in. szefowa Google for Work Magdalena Dziewguć, Marek Zuber – znany ze świata mediów ekonomista i ekspert w swojej dziedzinie, twórca raportu o wpływie nowych technologii na gospodarkę, główny ekonomista FOR – Aleksander Łaszek, eksperci i praktycy z obszaru marketingu, sprzedaży, komunikacji i reklamy – Marcin Maj i Rahim Blak, ekspert w dziedzinie digital information – członek zarządu Microsoft Polska – Paweł Jakubik, szefowie biur Departamentu Instrumentów Finansowych oraz Poręczeniowego Departamentu Gwarancji i Poręczeń BGK - Wojciech Marcinkiewicz, Robert Koziński oraz Feliks Kobierski - Ekspert Departamentu Bankowości Transakcyjnej.

Nie zabrakło również przedstawicieli toruńskich firm m.in. prezesa Marwit Sp. z o.o.– Macieja Jóźwickiego, z ramienia Neuca S.A. – Adama Rudnickiego, który przedstawi praktyczne aspekty współpracy start-upu z korporacją, oraz Janusza Kamińskiego z firmy Trakido.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    10 lipca w siedzibie Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Miasta Torunia w dziedzinie kultury za II półrocze 2024 r.
  • Na zdjeciu: stoi 6 osób, dwie kobiety i czterech mężczyzn, dwaj w środku wymieniają uścisk dłoni
    Miasto
    Jacek Mularz po blisko 7 latach opuszcza Urząd Miasta Torunia, w którym pełnił funkcję sekretarza.
  •  Za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych Prezydent Gulewski nagrodził 3 funkcjonariuszy.
    Miasto
    Były awanse, gratulacje i wspólne świętowanie. 10 lipca 2024 r. toruńscy policjanci w Auli UMK obchodzili swoje święto.
  • Na zdjęciu: grupa osób stoi na przejściu dla pieszych, w tle chodni i zieleń oraz płot, za którym prowadzone są prace
    Miasto
    Poniżej zamieszczamy stanowisko Gminy Miasta Toruń w sprawie przebudowy sieci ciepłowniczej przy Zespole Staromiejskim w Toruniu.
  • Miasto
    9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
  • Piknik w góralskim rytmie
    Miasto
    „W góralskim rytmie” to nazwa i motyw przewodni pikniku, który 12 lipca 2024 r. odbędzie się na Placu Dominikańskim. Organizatorem wydarzenia jest TCUS. W programie jest m.in. koncert góralski, słodki poczęstunek, a także warsztaty m.in. z robienia opasek, korali czy też z ozdabiania ciupag i kapeluszy w stylu góralskim. Szykuje się dobra zabawa...
  • „W góralskim rytmie” to nazwa i motyw przewodni pikniku, który 12 lipca 2024 r. odbędzie się na Placu Dominikańskim. Organizatorem wydarzenia jest TCUS. W programie jest m.in. koncert góralski, słodki poczęstunek, a także warsztaty m.in. z robienia opasek, korali czy też z ozdabiania ciupag i kapeluszy w stylu góralskim. Szykuje się dobra zabawa...
  • „Bezpieczne wakacje nad wodą” to akcja realizowana na basenach letnich, w ramach której odbywają się pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy.
  • Prace na Łącznej nie zwalniają tempa. Obecnie na odcinku od ulicy Lilii Wodnych do ulicy Okólnej jest wykonywana podbudowa z warstwą technologiczną z kruszywa.
  • Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie II stopnia o burzach.
  • Toruń otrzymał na dwa miejskie obiekty ponad 2,2 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska 2023.
  • Po raz pierwszy w 39-letniej historii Świętojański Festiwal Organowy zainauguruje Kino-koncert, będący improwizacją do niemego filmu w wykonaniu jednego z najwybitniejszych francuskich organistów młodego pokolenia – Pierre’a Queval z Paryża.
  • 9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
  • W Toruniu zdawalność wśród licealistów wyniosła 95%, a wśród absolwentów techników 87%. W obu przypadkach wypadliśmy lepiej niż średnia krajowa i wojewódzka.