Konferencja "Firma przyszłości" | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Konferencja "Firma przyszłości"

Blisko 900 osób uczestniczy w konferencji „Firma przyszłości”, która 6 czerwca 2018 roku odbywa się w CKK Jordanki.

Organizatorem konferencji jest Izba Przemysłowo-Handlowa w Toruniu. Patronat honorowy objęli nad nią prezydent Torunia Michał Zaleski i marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Jest to już druga edycja konferencji. Poprzednia w roku 2017 zgromadziła około 250 uczestników. W tym roku w CKK Jordanki stawiło się blisko 900 osób zainteresowanych wyzwaniami, jakie stoją obecnie przed współczesnymi przedsiębiorcami.

- Toruń to miasto ludzi niesłychanie przedsiębiorczych. 26 tys. podmiotów gospodarczych, które działają w Toruniu, dają z roku na rok zwiększający się produkt krajowy, oczywiście w wymiarze lokalnym. Są wśród nich firmy, które dopiero startują – startupy, kiełkujące w inkubatorze Business Link Toruń czy w Toruńskim Inkubatorze Technologicznympowiedział podczas otwarcia konferencji prezydent Michał Zaleski.

W programie konferencji pojawiły się tematy związane z najnowszymi trendami w obszarach finansów, inwestycji, marketingu i transformacji cyfrowej. Dzięki udziałowi praktyków uczestnicy mają okazję dowiedzieć się jak kreować marki w czasach kryzysu zaufania i co determinuje decyzje zakupowe klientów.

Konferencję otworzył wykład prof. Leszka Balcerowicza poświęcony ustrojom i ich wpływowi na warunki życia w kraju, po którym odbyła się żywa dyskusja z uczestnikami konferencji. Z kolei podsumowaniem konferencji będzie panel dyskusyjny z przedstawicielami m.in. świata finansów, marketingu, digital information i start-upów, którzy spróbują odpowiedzieć na pytanie „Jaka powinna być firma przyszłości?”.

Podobnie jak w zeszłym roku, uczestnicy poznają także dobre praktyki stosowane przez firmy, które odniosły sukces i usłyszą, jak na co dzień zmagają się one z problemami znanymi każdemu prowadzącemu biznes.

Wśród gości konferencji znaleźli się przedstawiciele międzynarodowych koncernów oraz organizacji, m.in. szefowa Google for Work Magdalena Dziewguć, Marek Zuber – znany ze świata mediów ekonomista i ekspert w swojej dziedzinie, twórca raportu o wpływie nowych technologii na gospodarkę, główny ekonomista FOR – Aleksander Łaszek, eksperci i praktycy z obszaru marketingu, sprzedaży, komunikacji i reklamy – Marcin Maj i Rahim Blak, ekspert w dziedzinie digital information – członek zarządu Microsoft Polska – Paweł Jakubik, szefowie biur Departamentu Instrumentów Finansowych oraz Poręczeniowego Departamentu Gwarancji i Poręczeń BGK - Wojciech Marcinkiewicz, Robert Koziński oraz Feliks Kobierski - Ekspert Departamentu Bankowości Transakcyjnej.

Nie zabrakło również przedstawicieli toruńskich firm m.in. prezesa Marwit Sp. z o.o.– Macieja Jóźwickiego, z ramienia Neuca S.A. – Adama Rudnickiego, który przedstawi praktyczne aspekty współpracy start-upu z korporacją, oraz Janusza Kamińskiego z firmy Trakido.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Mieszkankę Torunia odwiedziła Dagmara Zielińska - zastępczyni prezydenta, która przekazała jubilatce upominek oraz list z życzeniami od prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Wyścig kolarski Śladami Anny Wazówny - plakat
  Miasto, Sport
  25 drużyn z całego świata wystartuje w wyścigu kolarskim kobiet „Śladami Królewny Anny Wazówny”. Organizatorem wyścigu jest TKK „Pacific” Toruń.
 • Miasto
  W środę 24 lipca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 35 odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.
 • Mistrzostwa Europy w Speedrowerze - plakat
  Miasto, Sport
  Toruń po raz drugi organizuje Mistrzostwa Europy w Speedrowerze. Zawody rozegrane zostaną od 26 do 28 lipca 2024 r. na dwóch torach.
 • Na zdjęciu: potężny budynek Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
  Kultura, Miasto
  22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.
 • Na zdjęciu: młode drzewka rosną w pasie zieleni przy jezdni
  Eko, Miasto
  Trwa etap przygotowania dokumentów do postępowania przetargowego na nasadzenia drzew, które zaplanowane jest na czwarty kwartał 2024 roku.
 • Zakończył się remont zdegradowanego odcinka ulicy Przy Skarpie, w rejonie obiektów MOSiR.
 • W środę 24 lipca 2024 r. meteorolodzy zapowiadają w Toruniu i powiecie burze wraz z silnymi porywami wiatru, opadami deszczu, a nawet gradu.
 • Poniżej zamieszczamy sprostowanie do artykułu autorstwa Pauliny Błaszkiewicz pt. „Skandal wokół konkursu na dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Kandydatów "dostarczono" w nocy?”.
 • Rowery miejskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2024 roku odnotowaliśmy prawie 52 tys. wypożyczeń, a w systemie od początku tego roku zarejestrowało się około 3 tys. nowych osób.
 • 25 drużyn z całego świata wystartuje w wyścigu kolarskim kobiet „Śladami Królewny Anny Wazówny”. Organizatorem wyścigu jest TKK „Pacific” Toruń.
 • 23 lipca 2024 r. Przewodniczący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz spotkał się z Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Torunia Hubertem Maciejewskim.
 • Trwa postępowanie uzupełniające na rok szkolny 2024/2025 do klas I w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • 22 lipca 2024 r. Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia, powołał komisję w celu przeprowadzenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Chęć pełnienia funkcji dyrektora CSW zgłosiło 5 osób.