Dzień Dziecka w Młynie Wiedzy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Dzień Dziecka w Młynie Wiedzy

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

25 maja 2024 r. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza małych i dużych odkrywców na bezpłatny piknik z okazji Dnia Dziecka - "Naukowa Petarda".

Wydarzenie odbędzie się na parkingu przed głównym budynkiem toruńskiego centrum nauki (ul. Władysława Łokietka 5) w godz. 11:00-17:00. - W tym roku wspólnie z naszymi partnerami przygotowaliśmy cztery strefy aktywności - mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy Młyna Wiedzy. - Zapraszamy do odkrywania fascynującego świata nauki, i nie tylko, w strefie nauki, zdrowia, zabawy i bezpieczeństwa. Pod względem ilości stanowisk zapowiada nam się rekordowa edycja pikniku - dodaje.

Strefa nauki to miejsce dla wszystkich, którzy uwielbiają eksperymenty, są ciekawi świata i nie boją się ubrudzić rąk. - Zapraszamy do wspólnej zabawy nauką, pobudzenia zmysłów, rozwijania kreatywności z wykorzystaniem nowych technologii, i nie tylko. Zachęcamy do rozmów z naukowcami i zadawania im pytań - zachęca Marcin Centkowski.

W strefie będzie można skorzystać ze stanowisk przygotowanych przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i oddać się między innymi: żelkowemu szaleństwu, stworzyć magnetyczne obrazy, odbyć wyprawę do świata dinozaurów czy dowiedzieć się jak działają satelity. Na jednym ze stanowisk będzie można poznać sylwetki naukowców związanych z województwem kujawsko-pomorskim oraz zobaczyć aplikację przygotowywaną w ramach projektu "ODNAJDŹ NAUKĘ", realizowanego przez CNMW w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Społeczna Odpowiedzialność Nauki".

Doświadczenia z wahadłami, magnesami i prądem elektrycznym będzie można przeprowadzić na stanowisku Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK. Koło Naukowe Popularyzowania Psychologii "Amicus" zaprasza do zabaw związanych z emocjami i działaniem mózgu. Programowaniu z wykorzystaniem klocków LEGO Mindstorms będzie poświęcone stanowisko Uniwersytetu WSB Merito w Toruniu. Będzie na nim również można zapoznać się z możliwościami wykorzystania ramion robota Dobot Magician. Z kolei toruńska filia Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy zaprezentuje możliwości wykorzystania okularów VR do prezentacji modeli anatomicznych oraz przestrzeni kosmicznej. Kujawsko-Pomorski Ośrodek Szkolno-Wychowawczy zaprasza na naukę pierwszej pomocy oraz stanowiska gastronomiczne, fryzjerskie i artystyczne. Nie zabraknie doświadczeń sensorycznych. Studenci i pracownicy Wydziału Humanistycznego UMK przeprowadzą quiz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych oraz przygotują kącik informacyjny i konwersacyjny w języku niemieckim. Szkoła językowa Mr. Rabbit zaprasza na konkurs popularyzujący naukę języka angielskiego. Nie zabraknie również promocji układania kostki Rubika, o której więcej będzie można dowiedzieć się na stanowisku GBDO.

strefie zabawy przygotowano mnóstwo warsztatów, które rozwiną zmysły, zdolności manualne czy kreatywność. - Zachęcamy do konstruowania, tworzenia, majsterkowania i dobrej zabawy. Przygotowaliśmy w niej podstrefę dla najmłodszych z dmuchańcami, a dorośli będą mogli spróbować swoich sił na ergometrach wioślarskich - wyjaśnia Marcin Centkowski.

Toruńskie Centrum Usług Społecznych przeprowadzi warsztaty sensoryczne oraz koło fortuny. Animatorzy z Centrum Kultury Dwór Artusa zapraszają na warsztaty kreatywne i plastyczne nawiązujące do historii Dworu Artusa. Wspólnie z pracownikami Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu będzie można skonstruować i ozdobić kartonowe rakiety oraz stworzyć mapy myśli i mapy marzeń. Cyberbezpieczeństwu, bezpiecznemu bankowaniu oraz bezpieczeństwu w sieci będzie dedykowane stanowisko Nicolaus Banku. Partner pikniku zaprasza do dmuchanej strefy zabawy, w której będą dostępne zjeżdżalnie, place zabaw i dmuchany bankomat. AZS UMK Toruń będzie promował wioślarstwo poprzez możliwość nauki wiosłowania na ergometrach wioślarskich. Nie zabraknie możliwości spotkania z najlepszymi zawodnikami klubu. Toruńskie Muzeum PRL-u przygotuje interaktywne stanowisko związane z historią i kulturą epoki Polski Ludowej. Szkoły "SOKRATES" przygotowały animacje dla najmłodszych, gry i konkursy oraz malowanie twarzy. Castorama Toruń przeprowadzi zajęcia z majsterkowania metodą string-art, a IKEA Bydgoszcz przygotowała warsztaty z designu.

Strefa zdrowia to przestrzeń, w której będzie promowany zdrowy tryb życia oraz pierwsza pomoc przedmedyczna. - Będzie okazja do rozmowy z dietetykiem, zbadania ciśnienia krwi czy poznania się z fałdomierzem - mówi rzecznik Młyna Wiedzy. Sklepy medyczne "Zdrowie" przygotowały zabawy i gry plenerowe dla dzieci propagujące zdrowy tryb życia. TEB Edukacja zaprasza do stoiska z masażami, spotkania z fizjoterapeutą i rozmowy o prawidłowej postawie dzieci, a także do badania poziomu ciśnienia krwi. Na stanowisku Bydgoskiej Szkoły Wyższej będzie można uzyskać porady dietetyczne, przeprowadzić analizę składu masy ciała, zmierzyć zawartość tkanki tłuszczowej przy pomocy fałdomierza, a także spróbować sił w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Pierwszej pomocy w nagłych wypadkach (ukąszenia, skaleczenia, stłuczenia, zwichnięcia) będzie poświęcone również stanowisko Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położonych w Toruniu.

Partnerem strefy zdrowia są Sklepy Medyczne "Zdrowie".

strefie bezpieczeństwa będą promowane zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu pieszym, drogowym i kolejowym. Uczestnicy skorzystają również ze stanowisk promujących ochronę przyrody, środowiska czy właściwej segregacji śmieci. Służby zaprezentują sprzęt, który wykorzystują w codziennej pracy. Nie zabraknie symulatorów różnego typu. Toruńska Kolejowa Izba Tradycji będzie promowała zagadnienia związane z bezpieczeństwem na przejazdach kolejowo-drogowych, a także przybliży specyfikę działania kolei, zawodu maszynisty, dyżurnego ruchu i innych zawodów kolejowych. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu przygotowała stanowisko edukacyjno-promocyjne poświęcone edukacji leśnej, ochronie przyrody i zrównoważonego rozwoju. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu przygotowało aktywności związane z ekologią i segregacją odpadów, a także ekologiczne koło fortuny z nagrodami. Komenda Miejska Policji w Toruniu zaprasza na stoisko profilaktyczne. Będzie okazja, aby zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez policjantów i policjantki, pokaz tresury psów policyjnych, a także oznaczyć rowery. Straż Miejska w Toruniu zaprezentuje symulator lotów dronem, będzie można zobaczyć urządzenie do badania jakości powietrza w mieście, przejechać się symulatorem jazdy w alkogoglach czy wziąć udział w grach i zabawach z zakresu bezpieczeństwa.

Szczegółowe informacje o przygotowanych atrakcjach w ramach pikniku "Naukowa Petarda" są dostępne na stronie internetowej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Ze względów organizacyjnych - Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zachęca do skorzystania z komunikacji miejskiej, jednośladów w celu dotarcia na piknik. Liczba miejsc parkingowych dla pojazdów osobowych będzie bardzo ograniczona.

Data: 
25.05.2024 11:00
Miejsce: 
Parking przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
Kategoria wydarzenia: 
Wystawa
Warsztaty
Impreza plenerowa
Spotkanie
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Plac 4 czerwca 1989 r. po zdemonotowaniu barierek wokół terenu inwestycji w poniedziałek 17 czerwca 2024 r. Fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Miasto, Sport
  18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • Eko, Kultura, Miasto
  Na kocykach, leżakach i matach piknikowych posłuchaliśmy muzyki i wspólnie odpoczywaliśmy w parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Miasto
  17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • 17 czerwca 2024 r. w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema odbyła się uroczystość objęcia obowiązków komendanta Centrum przez płk. Romana Piotrowskiego.
 • Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy włoskiego pianisty, Sandro Ivo Bartoli, który będzie gościem w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu w dniach 19-20 czerwca 2024 r.
 • Komunikat w sprawie czasowego wstrzymania prac ziemnych w rejonie Alei Solidarności i ul. Wały gen. Sikorskiego.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego, Toruń znalazł się wśród miast z najmniejszym udziałem osób narażonych na hałas w ciągu doby.
 • 18 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim przy ul. Bema odbędzie się 46. Memoriał Grzegorza Duneckiego – patrona obiektu.
 • 14 czerwca 2024 r. piłkarska reprezentacja Urzędu Miasta Torunia i jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Toruń wzięła udział w IX Piłkarskim Turnieju Samorządowców Województwa Kujawsko-Pomorskiego o Puchar Marszałka – Waganiec 2024.
 • Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.