Biznes i szkolnictwo branżowe | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Biznes i szkolnictwo branżowe

Gmina Miasta Toruń i Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna podpisały porozumienie w zakresie edukacji zawodowej.

Porozumienie, które podpisał w dniu 15 listopada 2017 roku prezydent Michał Zaleski, dotyczy współpracy PSSE i Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu w zakresie edukacji zawodowej z uwzględnieniem potrzeb lokalnego rynku pracy. Placówka, która mieści się przy ulicy Świętego Józefa, ma kształcić uczniów w ramach edukacji branżowej.

– To będzie swoista symbioza. Uczniowie będą mogli spoglądać  na strefę w kontekście miejsc pracy, a PSSE będzie mogła liczyć na wykwalifikowaną kadrę mówił podczas uroczystości prezydent Michał Zaleski. Prezydent życzył władzom strefy i wszystkim pracownikom powodzenia i owocnej pracy w nowej siedzibie przy ulicy Grudziądzkiej 132, gdzie miało miejsce podpisanie umowy.

– Musimy uświadamiać młodym ludziom, jak ważne jest kształcenie branżowe. Dziś proces produkcji oznacza wysoko specjalizowane miejsca pracy, które oznaczają potrzebę bardzo  konkretnych kompetencji zawodowychpowiedział Paweł Lulewicz, wiceprezes zarządu  PSSE.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna przekazała w ramach współpracy Zespołowi Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu czek na 50 tysięcy złotych. – Dzięki pieniądzom od władz strefy będziemy mogli wyposażyć stanowiska do praktycznej nauki  w zawodach: technik mechanik, technik elektronik, automatyk i elektrykpodkreśla dyrektor szkoły Małgorzata Łopatko.

W Zespole Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych uczy się aktualnie 700 osób.

Podczas spotkania w siedzibie PSSE zaprezentowano także założenia ustawy o zasadach wspierania nowych inwestycji. Nowa koncepcja Ministerstwa Rozwoju oznacza zwolnienia podatkowe na terenie całej Polski, a koniec ograniczeń terytorialnych i przyspieszenie procesu decyzji o wsparciu inwestycyjnym.

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    10 lipca w siedzibie Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Miasta Torunia w dziedzinie kultury za II półrocze 2024 r.
  • Na zdjeciu: stoi 6 osób, dwie kobiety i czterech mężczyzn, dwaj w środku wymieniają uścisk dłoni
    Miasto
    Jacek Mularz po blisko 7 latach opuszcza Urząd Miasta Torunia, w którym pełnił funkcję sekretarza.
  • Na zdjęciu: grupa osób stoi na przejściu dla pieszych, w tle chodni i zieleń oraz płot, za którym prowadzone są prace
    Miasto
    Poniżej zamieszczamy stanowisko Gminy Miasta Toruń w sprawie przebudowy sieci ciepłowniczej przy Zespole Staromiejskim w Toruniu.
  •  Za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych Prezydent Gulewski nagrodził 3 funkcjonariuszy.
    Miasto
    Były awanse, gratulacje i wspólne świętowanie. 10 lipca 2024 r. toruńscy policjanci w Auli UMK obchodzili swoje święto.
  • Miasto
    9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
  • Piknik w góralskim rytmie
    Miasto
    „W góralskim rytmie” to nazwa i motyw przewodni pikniku, który 12 lipca 2024 r. odbędzie się na Placu Dominikańskim. Organizatorem wydarzenia jest TCUS. W programie jest m.in. koncert góralski, słodki poczęstunek, a także warsztaty m.in. z robienia opasek, korali czy też z ozdabiania ciupag i kapeluszy w stylu góralskim. Szykuje się dobra zabawa...
  • „W góralskim rytmie” to nazwa i motyw przewodni pikniku, który 12 lipca 2024 r. odbędzie się na Placu Dominikańskim. Organizatorem wydarzenia jest TCUS. W programie jest m.in. koncert góralski, słodki poczęstunek, a także warsztaty m.in. z robienia opasek, korali czy też z ozdabiania ciupag i kapeluszy w stylu góralskim. Szykuje się dobra zabawa...
  • „Bezpieczne wakacje nad wodą” to akcja realizowana na basenach letnich, w ramach której odbywają się pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy.
  • Prace na Łącznej nie zwalniają tempa. Obecnie na odcinku od ulicy Lilii Wodnych do ulicy Okólnej jest wykonywana podbudowa z warstwą technologiczną z kruszywa.
  • Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie II stopnia o burzach.
  • Toruń otrzymał na dwa miejskie obiekty ponad 2,2 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska 2023.
  • Po raz pierwszy w 39-letniej historii Świętojański Festiwal Organowy zainauguruje Kino-koncert, będący improwizacją do niemego filmu w wykonaniu jednego z najwybitniejszych francuskich organistów młodego pokolenia – Pierre’a Queval z Paryża.
  • 9 lipca 2024 r. prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił rozpoczęcie kolejnych badań terenu, na którym mogą znajdować się relikty dawnego klasztoru i kościoła Ducha Świętego.
  • W Toruniu zdawalność wśród licealistów wyniosła 95%, a wśród absolwentów techników 87%. W obu przypadkach wypadliśmy lepiej niż średnia krajowa i wojewódzka.