Zrezygnujmy ze spotkań świątecznych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zrezygnujmy ze spotkań świątecznych

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 17 grudnia 2021
Autor: Małgorzata Litwin
Stroik ze świecami na świątecznym stole

Ze względów bezpieczeństwa odstąpmy w tym roku od organizacji spotkań opłatkowych i świątecznych  - apeluje Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy.

Biorąc pod uwagę obowiązujący na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii oraz bardzo dynamiczną i niebezpieczną sytuację epidemiologiczną, związaną z koronawirusem SARS- CoV-2 w województwie kujawsko-pomorskim, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy rekomenduje, aby w tym roku odstąpić od organizowania wszelkich spotkań opłatkowych i imprez związanych ze Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem - czytamy w piśmie rozesłanym przez PWIS w Bydgoszczy 17 grudnia 2021 r. do przedstawicieli urzędów i instytucji rządowych i samorządowych oraz kurii województwa kujawsko-pomorskiego.

Jak wyjaśnia PWIS, powyższe wynika z konieczności podejmowania działań związanych z przeciwdziałaniem rozwojowi epidemii - zgromadzenia ludności stanowią bowiem potencjalne ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 i mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia publicznego.

W ocenie Państwowego Wojewódzkiego Inspektor Sanitarnego w Bydgoszczy organizowanie tego typu spotkań, przy tak intensywnych wzrostach liczby zakażonych, jest nieodpowiedzialne i naraża uczestników na utratę zdrowia i życia. Należy więc bezwzględnie ograniczać możliwość rozprzestrzeniania się wirusa poprzez rozsądne podejście do aktualnej sytuacji epidemiologicznej i promowanie właściwych zachowań. Priorytetem winna być dbałość o zdrowie obywateli. Dlatego dajmy przykład, przestrzegajmy zasad DDM (dystans, dezynfecja, maseczka) i szczepmy się!

Biorąc powyższe pod uwagę, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy zaleca, aby ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców województwa kujawsko- pomorskiego odstąpić od wszelkich zbiorowych spotkań organizowanych w najbliższym czasie. Dostosowanie się do przedmiotowych rekomendacji jest w pełni uzasadnione i niezbędne, aby minimalizować ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: laureatki Piernikowej Alei Gwiazd 2022, Katarzyna Zillmann i Jolanta Ogar-Hill
  Kultura, Miasto
  Srebrne medalistki z olimpiady w Tokio, Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, odsłoniły swoje „katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd w dniu 25 czerwca 2022 r.
 • Na zdjęciu: delegacja z Getyngi w ogrodzie w Baju Pomorskim
  Kultura, Miasto
  W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: defibrylator na scianie
  Miasto
  Na budynku Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 zamontowany został defibrylator przekazany przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • Ratusz Staromiejski
  Kultura, Miasto
  W niedzielę 26 czerwca 2022, godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.
 • Na zdjęciu: procesja poprzedzająca mszę św. w intencji miasta
  Miasto
  Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w toruńskiej katedrze śś. Janów była tradycyjnym elementem obchodów Święta Miasta 24 czerwca 2022 r.
 • Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w prezentacji ekologicznej, fot. Wojtek Szabelski
  Eko, Miasto
  Ponad 438 ton papieru, tektury i puszek zebrali uczestnicy szkolnego konkursu "Zbieramy makulaturę (i nie tylko) EKOKONKURS" w Toruniu. 24 czerwca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych laureatów ekologicznej rywalizacji.
 • 5,42 – taką średnią ocen na świadectwach uzyskali uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • 13. edycja Plaży Gotyku jest już na ostatniej prostej. Za nami już turniej uniwersytecki oraz rywalizacja juniorów i juniorek.
 • Chcesz udzielać woluntarystycznie korepetycji osobom z Ukrainy? Umożliwia to bezpłatna platforma edukacyjna on-line Tutors.live
 • Od 1 do 14 lipca 2022 r. przyjmowane będą wnioski o nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla tegorocznych absolwentów toruńskich szkół ponadpodstawowych.
 • Uroczystość z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych w Polsce odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hotelu Filmar.
 • W najbliższy wtorek (28 czerwca) rozpoczyna się przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Prace zostały tak zaplanowane, że do końca września ulica będzie otwarta dla ruchu!
 • W związku z rozpoczynającymi się wakacjami szkolnymi, od 27.06. 2022 r. do 31.08.2022 r. komunikacja miejska w Toruniu funkcjonować będzie w dni robocze wg feryjnych rozkładów jazdy.
 • Program imprez "Lato bez nudy" startuje w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 24 czerwca 2022 r. Na dzieci i młodzież w naszym mieście czeka kilkadziesiąt wydarzeń.