Zatrudnianie uchodźców z Ukrainy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zatrudnianie uchodźców z Ukrainy

Biznes, Miasto, Toruń dla Ukrainy
Data publikacji: 01 lipca 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: wejście do budynku Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia

Tylko 14 dni mają podmioty, które z jakiegoś powodu nie dokonały powiadomienia o powierzeniu wykonywania pracy obywatelom Ukrainy, złożyły je po terminie lub złożyły powiadomienie zawierające błędy na dopełnienie obowiązku nałożonego przez ustawę.

Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia informuje, że od dziś 1 lipca 2022 r. weszła w życie Ustawa z dnia 8 czerwca 2022 r.o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwaoraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2022 poz. 1383). Umożliwia ona podmiotom powierzającym wykonywanie pracy obywatelom Ukrainy dokonanie powiadomienia za pomocą systemu teleinformatycznego praca.gov.pl w terminie 14 dni od dnia wejścia w życie uchwalonej ustawy, jeśli z jakiegoś powodu nie zrobili tego wcześniej, złożyli je po terminie lub złożyli powiadomienie zawierające błędy - jeżeli poza tym dopełnili wszystkich formalności związanych z powierzeniem pracy obywatelowi Ukrainy (w szczególności zgłosili pracownika do ubezpieczenia społecznego w ZUS/KRUS).

Przepis ten będzie obowiązywał tylko 14 dni od dnia wejścia w życie uchwalonej ustawy. Po tym terminie będą obowiązywały dotychczasowe zasady.

UWAGA! Powierzenie pracy obywatelowi Ukrainy bez dopełnienia obowiązku powiadomienia właściwego Powiatowego Urzędu Pracylub złożenie powiadomienia po terminie może być uznane za nielegalne powierzenie pracy.

Informację w powyższej sprawie można uzyskać pod numerem telefonu 56 65 80 226.

Fot. Lech Kamiński

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu trzy tradycyjne łodzie z flagami Festiwalu Wisły
  Kultura, Miasto, Sport
  Największy zlot tradycyjnych łodzi i statków rzecznych w Polsce ponownie zawitał w Toruniu! Kultowa impreza z sześcioletnią tradycją potrwa do 15 sierpnia 2022 r.
 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.