Zatrudnianie uchodźców z Ukrainy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Zatrudnianie uchodźców z Ukrainy

Biznes, Miasto, Toruń dla Ukrainy
Data publikacji: 01 lipca 2022
Autor: Magdalena Winiarska

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Na zdjęciu: wejście do budynku Powiatowego Urzędu Pracy dla Miasta Torunia

Tylko 14 dni mają podmioty, które z jakiegoś powodu nie dokonały powiadomienia o powierzeniu wykonywania pracy obywatelom Ukrainy, złożyły je po terminie lub złożyły powiadomienie zawierające błędy na dopełnienie obowiązku nałożonego przez ustawę.

Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia informuje, że od dziś 1 lipca 2022 r. weszła w życie Ustawa z dnia 8 czerwca 2022 r.o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwaoraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2022 poz. 1383). Umożliwia ona podmiotom powierzającym wykonywanie pracy obywatelom Ukrainy dokonanie powiadomienia za pomocą systemu teleinformatycznego praca.gov.pl w terminie 14 dni od dnia wejścia w życie uchwalonej ustawy, jeśli z jakiegoś powodu nie zrobili tego wcześniej, złożyli je po terminie lub złożyli powiadomienie zawierające błędy - jeżeli poza tym dopełnili wszystkich formalności związanych z powierzeniem pracy obywatelowi Ukrainy (w szczególności zgłosili pracownika do ubezpieczenia społecznego w ZUS/KRUS).

Przepis ten będzie obowiązywał tylko 14 dni od dnia wejścia w życie uchwalonej ustawy. Po tym terminie będą obowiązywały dotychczasowe zasady.

UWAGA! Powierzenie pracy obywatelowi Ukrainy bez dopełnienia obowiązku powiadomienia właściwego Powiatowego Urzędu Pracylub złożenie powiadomienia po terminie może być uznane za nielegalne powierzenie pracy.

Informację w powyższej sprawie można uzyskać pod numerem telefonu 56 65 80 226.

Fot. Lech Kamiński

Kategoria: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjeciu: fragment białego autobusu miejskiego
  Miasto, MZK
  W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
 • Miasto, Sport
  Bartosz Zmarzlik wytrzymał presję i obronił tytuł mistrza świata. Zdecydował ostatni wyścig GP Polski na toruńskiej Motoarenie.
 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Na zdjęciu: balon unoszący się na tle ciemnego nieba
  Kultura, Miasto, Sport
  Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
 • Na zdjęciu: biała strzałka zawieszona na płocie, na niej czerwony napis: do lokalu wyborczzego
  Miasto
  W Toruniu funkcjonują 123 obwody głosowania – warto sprawdzić, gdzie oddać głos w nadchodzących wyborach parlamentarnych, które odbędą się 15 października 2023 r.
 • Kultura, Miasto
  Widowisko balonowe EXIT w wykonaniu francuskiej grupy Cirque Inextremiste oczarowało Toruń!
 • W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
 • Setne urodziny obchodziła torunianka, pani Felicja Cyrankowska. Z tej okazji życzenia złożyli jubilatce prezydent Michał Zaleski i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego, Iwona Krzywdzińska.
 • Z początkiem października Toruń wypełni się studentami. Wielu z nich będzie jeździć na zajęcia komunikacją miejską. W takim przypadku dużą oszczędnością dla studenckiego budżetu będzie zakup biletu semestralnego, który pozwoli na oszczędne i wygodne przemieszczanie się po mieście.
 • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
 • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
 • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
 • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.
 • Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.