Konsultujemy zmiany przy ul. Szczecińskiej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Konsultujemy zmiany przy ul. Szczecińskiej

Miasto
Data publikacji: 22 lipca 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Ulica Szczecińska - plakat

Nowoczesne centrum osiedlowe, miejsce spotkań i aktywności dla seniorów, a może świetlica integracyjna dla dzieci i młodzieży? W najbliższą środę, 24 lipca 2024 r., będzie okazja, aby porozmawiać o przyszłości budynków po PCK przy ul. Szczecińskiej w Toruniu.

- O tym budynku mówiliśmy w trakcie kampanii wyborczej, żeby nie był zagospodarowany na cele mieszkaniowe. Mamy pomysł, jak tego chcieli mieszkańcy, żeby stworzyć tu nowoczesne centrum osiedlowe, które zawiera w sobie wiele funkcji - mówi Paweł Gulewski, Prezydent Miasta Torunia. - Miejsce dla seniorów, świetlicę integracyjną dla dzieci i młodzieży. Właśnie w tym kontekście chcemy porozmawiać z przedstawicielami i członkami Rady Okręgu Bielawy i Grębocin, ale przede wszystkim z mieszkańcami okolicznych osiedli - dodaje.

Spotkanie informacyjno-konsultacyjne odbędzie się w środę 24 lipca 2024 r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 35 przy ul. Krynickiej.

Podczas spotkania informacyjno-konsultacyjnego zorganizowanego przez Gminę Miasta Toruń zostaną przedstawione możliwości realizacyjne dla najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców funkcji dla tego terenu i obiektu, które zostały wypracowane podczas konsultacji społecznych. W rozmowie z mieszkańcami weźmie udział prezydent Paweł Gulewski, jego zastępca Dagmara Zielińska oraz przedstawiciele wydziałów Urzędu Miasta Torunia. W trakcie spotkania działac będzie kącik zabaw dla dzieci.

Między majem a czerwcem 2023 roku były prowadzone konsultacje społecznej w sprawie zagospodarowania nieruchomości położonej przy ul. Szczecińskiej 13-13b. Udział w nich wzięło 80 osób, w tym 10 swoje uwagi zgłosiło poprzez Internet. Najczęściej zgłaszanymi propozycjami zagospodarowania nieruchomości były: przychodnia świadcząca porady i usługi na NFZ oraz Centrum Aktywności Lokalnej. Proponowane było także utworzenie domu seniora bądź dziennego domu pobytu dla seniorów, domu dla sierot z niepełnosprawnościami czy opieki rehabilitacyjnej hospicyjnej. Wśród przedstawionych pomysłów znalazło się także utworzenie żłobka.

Warto przypomnieć, że nieruchomość przy ul. Szczecińskiej obejmuje powierzchnię 0,2675 ha i od 1992 r. pozostawała w użytkowaniu wieczystym stowarzyszenia Polski Czerwony Krzyż, z siedzibą w Warszawie (PCK). W 1995 roku stowarzyszenie wzniosło tam budynek biurowo-hotelowy o pow. całkowitej 595,50m2, który w ostatnich latach nie był używany i popadał w ruinę. Ostatecznie umowa użytkowania wieczystego, w wyniku postępowania sądowego, została rozwiązana i teren wraz z budynkiem, w końcu kwietnia 2023 r., ponownie stał się własnością Gminy Miasta Toruń.

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
  • Kultura, Miasto
    W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
  • Na zdjęciu: ruda panda mała
    Eko, Miasto
    Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
  • Miasto
    10–11 września 2024 roku w CKK Jordanki odbędzie się Toruński Kongres Dialogu.
  • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
    Miasto
    Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  • Po spotkaniu z NGOsami
    Miasto
    Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
  • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
  • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
  • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
  • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
  • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
  • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
  • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.