Mer Łucka dziękuje Toruniowi | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Mer Łucka dziękuje Toruniowi

Miasto, Toruń dla Ukrainy
Data publikacji: 06 kwietnia 2022
Autor: Natalia Przytarska
Na zdjęciu mer Łucka - Ihor Poliszczuk

Mer Miasta Łuck Ihor Poliszczuk kieruje słowa podziękowania do torunian i torunianek za okazaną pomoc humanitarną. Poniżej przedstawiamy treść listu mera do prezydenta Torunia Michała Zaleskiego.

Szanowny Panie Prezydencie!

W imieniu mieszkańców, społeczności lokalnej miasta Łucka i moim osobiście dziękuję Panu, Urzędowi Miasta Torunia, a także wszystkim nieobojętnym mieszkańcom Torunia, którzy włączyli się w zbiórkę pomocy humanitarnej dla Łucka.

Ciepłe słowa wsparcia od Pana są oznaką szczerej przyjaźni. Jest to szczególnie istotne, gdy nasze partnerstwo urzeczywistnia się w realnych krokach. Już trzykrotnie otrzymaliśmy dużą pomoc humanitarną z Torunia, którą przeznaczamy na potrzeby ofiar agresji zbrojnej, Wojsk Obrony Terytorialnej i Sił Zbrojnych Ukrainy w Gminie Terytorialnej Miasta Łuck.

W tym czasie próby działania Państwa są świadectwem niezachwianej wiary w Ukrainę i Ukraińców. Dziękujemy za znaczącą pomoc dla naszej społeczności. Jest to dla nas niezwykle ważne, ponieważ dodaje nam siłę, by czynić opór wrogowi i śmiało iść do zwycięstwa.

Z poważaniem

Mer Miasta Łuck

Ihor Poliszczuk

>>>Kliknij tutaj, aby przejść do informacji o zbiórce darów dla Ukrainy prowadzonej w Toruniu

Fot. FB: Ihor Polishchuk (Ігор Поліщук)

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: laureatki Piernikowej Alei Gwiazd 2022, Katarzyna Zillmann i Jolanta Ogar-Hill
  Kultura, Miasto
  Srebrne medalistki z olimpiady w Tokio, Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, odsłoniły swoje „katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd w dniu 25 czerwca 2022 r.
 • Na zdjęciu: delegacja z Getyngi w ogrodzie w Baju Pomorskim
  Kultura, Miasto
  W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: defibrylator na scianie
  Miasto
  Na budynku Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 zamontowany został defibrylator przekazany przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • Ratusz Staromiejski
  Kultura, Miasto
  W niedzielę 26 czerwca 2022, godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.
 • Na zdjęciu: procesja poprzedzająca mszę św. w intencji miasta
  Miasto
  Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w toruńskiej katedrze śś. Janów była tradycyjnym elementem obchodów Święta Miasta 24 czerwca 2022 r.
 • Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w prezentacji ekologicznej, fot. Wojtek Szabelski
  Eko, Miasto
  Ponad 438 ton papieru, tektury i puszek zebrali uczestnicy szkolnego konkursu "Zbieramy makulaturę (i nie tylko) EKOKONKURS" w Toruniu. 24 czerwca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych laureatów ekologicznej rywalizacji.
 • 5,42 – taką średnią ocen na świadectwach uzyskali uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • 13. edycja Plaży Gotyku jest już na ostatniej prostej. Za nami już turniej uniwersytecki oraz rywalizacja juniorów i juniorek.
 • Chcesz udzielać woluntarystycznie korepetycji osobom z Ukrainy? Umożliwia to bezpłatna platforma edukacyjna on-line Tutors.live
 • Od 1 do 14 lipca 2022 r. przyjmowane będą wnioski o nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla tegorocznych absolwentów toruńskich szkół ponadpodstawowych.
 • Uroczystość z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych w Polsce odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hotelu Filmar.
 • W najbliższy wtorek (28 czerwca) rozpoczyna się przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Prace zostały tak zaplanowane, że do końca września ulica będzie otwarta dla ruchu!
 • W związku z rozpoczynającymi się wakacjami szkolnymi, od 27.06. 2022 r. do 31.08.2022 r. komunikacja miejska w Toruniu funkcjonować będzie w dni robocze wg feryjnych rozkładów jazdy.
 • Program imprez "Lato bez nudy" startuje w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 24 czerwca 2022 r. Na dzieci i młodzież w naszym mieście czeka kilkadziesiąt wydarzeń.