Jelcze z Torunia na granicy [AKTUALIZACJA] | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Jelcze z Torunia na granicy [AKTUALIZACJA]

Miasto, MZK, Toruń dla Ukrainy
Data publikacji: 14 września 2022
Autor: Sylwia Derengowska
Na zdjęciu: jelcze stoją na granicy

Pięć autobusów, które Miasto Toruń podarowało partnerskiemu miastu Łuck, jest już w Ukrainie. W środę 14 września 2022 r. godzinie 12:00 ostatni jelcz przejechał granicę. Teraz autobusy podążają do Łucka, a nasi koledzy – kierowcy toruńskiego MZK – wracają do domu.

 


 

Nasze jelcze – dar Miasta Torunia dla partnerskiego Łucka – dotarły na miejsce przekazania autobusów stronie ukraińskiej. Niech dobrze służą!

Miasto Toruń podarowało Łuckowi pięć autobusów marki Jelcz – trzy typu 120M/3, które po Toruniu kursowały z numerami bocznymi 508, 509 i 514 oraz dwa 120MM/2 (512 i 516).

Oprócz części zamiennych przydatnych w codziennej eksploatacji autobusy powiozły także pomoc rzeczową (zakupioną na podstawie listy potrzeb przesłanej do Urzędu Miasta Torunia przez stronę ukraińską), m.in. śpiwory, karimaty, odzież (czapki, skarpety, kurtki przeciwdeszczowe, koszulki termiczne), menażki, środki higieniczne, papier toaletowy, koce termiczne, żywność.

Autobusy wyjechały z zajezdni we wtorek 13 września nad ranem. Prowadzili je kierowcy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. Po noclegu w Lublinie ruszyły dalej i już dotarły na granicę w Dorohusku, gdzie zostaną przekazane stronie ukraińskiej. Teraz czekamy na powrót naszych kolegów.

Fot. MZK Sp. z o.o.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: kolorowe podświetlenia fontanny Cosmopolis nocą, fioletowo-błekitne, na ich tle ciemna sylwetka zapatrzonego dziecka
  Miasto
  W dniu 21 września 2022 roku zostały wyłączone fontanny miejskie. Taka decyzja została podjęta w związku z działaniami oszczędnościowymi miasta.
 • Biznes, Miasto
  Toruń jest gospodarzem konferencji PIKE 2022. To najważniejsze w naszym regionie Europy wydarzenie dot. mediów elektronicznych.
 • Na zdjęciu: poczet sztandarowy UMK stoi przy pomniku Mikołaja Kopernika
  Miasto
  Złożenie kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika oraz uroczysta inauguracja w auli UMK rozpoczęły w dniu 3 października 2022 r. nowy rok akademicki 2022/2023 w Toruniu.
 • Logo Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych
  Biznes, Miasto
  W dniach 7-8 października 2022 r. w Toruniu odbędzie się 15. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-Rodziny.
 • Na zdjeciu: warsztaty - zebrani patrzą na tablicę multimedialną, prowadzący referują
  Biznes, Miasto
  35 osób wzięło udział w warsztatach dotyczących zakładania firm i form opodatkowania. Wydarzenie zorganizowano w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej „2. Piętro”. Na szkolenie zaprosiło Centrum Wsparcia Biznesu wraz z Fundacją „Pogadać po ludzku”.
 • Na zdjęciu: nowe miejsca do parkowania przy ul. Grudziądzkiej 56, trzy miejsca zajęte przez samochody
  Drogi, Miasto
  Przy ul. Grudziądzkiej 56 powstał parking, który pomieści 20 aut.
 • Ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów Miasta Torunia w dziedzinie kultury na rok 2023: całorocznych i na I półrocze. Chętni mogą składać dokumenty do 31 października 2022 r.
 • W toruńskim Parku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej uczczono 2 października 2022 r. ofiary hitlerowskich czystek wśród ludności dawnego województwa pomorskiego.
 • Bartosz Zmarzlik mistrzem świata, Leon Madsen wicemistrzem, a Maciej Janowski brązowym medalistą Speedway Grand Prix 2022!
 • W Międzynarodowym Dniu Muzyki 1 października 2022 r. Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainaugurowała 44. sezon artystyczny.
 • Mateusz Cierniak ze złotem, Jan Kvech ze srebrem, a Jakub Miśkowiak z brązem – tak zakończył się turniej Speedway Grand Prix 2, rozegrany 30 września 2022 r. na Motoarenie.
 • Od 20 lat w Toruniu istnieje Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia. Uroczystości jubileuszowe odbyły się 30 września 2022 r.
 • Zmarł Edward Pałka, inicjator i wieloletni animator kontaktów Torunia ze słoweńskim Novym mestem.
 • W Toruniu goszczą uczniowie z Hiszpanii, Holandii oraz Estonii, uczestnicy projektu Erasmus Plus "Kolory Kultury", realizowanego we współpracy z SP 11. 30 września spotkali się z zastępcą prezydenta.