Brawa dla wolontariuszki! | www.torun.pl

Brawa dla wolontariuszki!

Koronawirus
Data publikacji: 02 kwietnia 2021
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski i Katarzyna Gucajtis

Katarzyna Gucajtis z Fundacji „Światło” została wolontariuszem na oddziale covidowym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. Jako osoba zaszczepiona i ozdrowieniec może pomagać w opiece dla pacjentami i być dla nich wsparciem w tym trudnym okresie.

Od lat jest związana z toruńską Fundacją „Światło”, a od 2020 roku pełni funkcję wiceprzewodniczącej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Większemu gronu znana jest także z występów na estradzie. Po zarażeniu koronawirusem i przyjęciu dwóch dawek szczepionki Katarzyna Gucajtis zdecydowała, że chce pomóc najbardziej potrzebującym – została wolontariuszką na oddziale opiekującym się chorymi na COVID-19 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym W Toruniu. Podziękowania za tak wspanialą postawę przekazał znanej społeczniczce przezydent Torunia.

- Znam Panią Kasię od lat i wiem, że jest człowiekiem bardzo wrażliwym, empatycznym i troszczącym się o innych. Jej decyzja o rozpoczęciu wolontariatu na oddziale covidowych tylko to potwierdza. Bardzo dziękuję Pani Kasi za tak wspaniałą postawęprzyznaje prezydent Michał Zaleski.

Katarzyna Gucajtis jest laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Torunia w kategorii działalność na rzecz drugiego człowieka.

Przypomnimy, że prezydent wraz ze Starostą Toruńskim Markiem Olszewskim, zaapelował do poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej o wsparcie w walce z pandemią w naszym mieście poprzez oddelegowanie pracowników do pracy na oddziałach covidowych w naszym mieście – kliknij tutaj, aby przejść do apelu.

fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 81 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 3 osoby zmarły przez COVID-19.
 • Wylewanie asfaltu na moście Piłsudskiego
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Przed nami betonowanie i asfaltowanie na moście. Prace rozpoczną się nocą 9 kwietnia 2020 r. Na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu PIUM w centrum handlowym
  Miasto
  Mimo zamknięcia galerii handlowych, mieszkańcy Torunia mogą załatwić sprawy w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta w centrach Plaza i Copernicus. Na wizytę trzeba się jednak umówić.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia oraz znak Śródmiejskiej Strefy Parkowania
  Drogi, Miasto
  Obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego, zwolnienia z opłat w dni wolne od pracy, reklamacje wezwań do zapłaty - 15 kwietnia 2021 r. Rada Miasta Torunia zagłosuje nad zmianami w uchwale dot. stref płatnego parkowania.
 • Na zdjęciu: jeden z parkletów na starówce
  Eko, Miasto
  Na torunian spacerujących po ulicach starówki czeka dziewięć parkletów w ośmiu lokalizacjach. To idealne miejsce do wypoczynku w otoczeniu kwitnącej na wiosnę zieleni.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 124 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV2. W naszym mieście przebadano 542 osoby. 3 mieszkańców miasta zmarło przez choroby współistniejące z zakażeniem.
 • 31 dotacji na łączną kwotę 940 tys. zł przewidzianych jest w projekcie uchwały o dotacjach konserwatorskich, którą rozpatrzy na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia.
 • Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Torunia radni zagłosują nad uchwałą, która wprowadzi zmiany w budżecie obywatelskim.
 • Największy polski serwis zajmujący się komercyjnymi nieruchomościami opisuje potencjał inwestycyjny Torunia. Dziennikarze portalu Propertynews.pl prezentują ofertę terenów inwestycyjnych miasta i wskazują świetnie zlokalizowane działki pod produkcję czy centra logistyczne. W rozmowie z dziennikarzami Propertynews.pl Łukasz Szarszewski, dyrektor...
 • Do 30 kwietnia 2021 r. można nadsyłać oferty w II turze konkursu na wykonanie zadań miasta w zakresie wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej w 2021 r.
 • 28 projektów z zakresu kultury i ochrony dóbr narodowych uzyskało wsparcie miasta w I turze otwartego konkursu ofert w 2021 r. Wyniki zostały ogłoszone 8 kwietnia 2021 r.
 • Miasto intensywnie przygotowuje się do zwiększenia potencjału szczepień powszechnych. Znane są już miejsca Punktów Szczepień Masowych w Toruniu.
 • W sobotę 10 kwietnia na Barbarce można będzie dostać sadzonki drzew w ramach akcji "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2021".
 • 15 kwietnia 2021 roku podczas sesji Rady Miasta radni zagłosują nad uchwałą w sprawie szczególnych warunkach udzielania świadczeń pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym uczniom z toruńskich szkół. Uchwała określa także formy i zakres tych świadczeń oraz trybu postępowania w tych sprawach.