Zwycięski powrót na Motoarenę | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zwycięski powrót na Motoarenę

Miasto, Sport
Data publikacji: 19 kwietnia 2024
Autor: Filip Tomasik

W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.

FOGO UNIA Leszno przystąpiła do meczu bez Janusza Kołodzieja. Za kapitana sztab szkoleniowy leszczynian zastosował zastępstwo zawodnika. Spotkanie rozpoczęło się mocnego uderzenia gości, jednak gospodarze odpowiedzieli już w biegu juniorskim. KS APATOR Toruń w pierwszej serii startów wyszedł na czteropunktowe prowadzenie, głównie ze względu na świetną postawę Mateusza Affelta. Na torze dominowały pola pierwsze oraz trzecie. Znajdujący się na nich zawodnicy wyraźnie lepiej startowali.

Po przerwie torunianie zwyciężyli 4:2. Na dystansie oglądaliśmy kapitalną walkę pomiędzy Pawłem Przedpełskim, Bartoszem Smektałą oraz Keynanem Rew. Na tym etapie meczu niepokonany był Emil Sajfutdinow, który bez skrupułów wykorzystywał prędkość, jaką generował jego motocykl. Podopieczni Rafała Okoniewskiego do tamtego momentu trzymali się w zasięgu gospodarzy. Ci w trzeciej serii powiększyli przewagę do ośmiu punktów.

KS APATOR Toruń zapewnił sobie zwycięstwo w wyścigu nr 12. Pech dopadł drużynę FOGO UNII. Upadek zaliczył Andzejs Lebedevs, który po wstaniu wyraźnie utykał na jedną nogę. Przed biegami nominowanymi gospodarze wypracowali aż 20 punktów przewagi, nokautując rywali w czwartej serii.

W dwóch ostatnich gonitwach miejscowi pewnie dołożyli kolejne dwa podwójne zwycięstwa biegowe. Ostatecznie podopieczni Piotra Barona pokonali leszczynian 59:31. Najwięcej punktów po stronie gospodarzy zdobył Emil Sajfutdinow (14). Liderem gości był Grzegorz Zengota (11+1).

Pełna relacja dostępna TUTAJ.

Tekst: Bartosz Glapiak / https://ekstraliga.pl
Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Tereny zielone w Toruniu
  Eko, Miasto
  Miasto Toruń kontynuuje lokalne opryski przeciwko meszkom i komarom. Sytuacja na terenach zielonych jest na bieżąco monitorowana.
 • Na zdjęciu: podczas pikniku dzieci malują farbami, w tle drzewa
  Kultura, Miasto, Sport
  Długi weekend czerwcowy stoi pod znakiem Dnia Dziecka. I ci najmłodsi, i młodzież na pewno nie będą się nudzić i uśmiech nie będzie schodzić z ich twarzy. A starszym przypominamy – rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt!
 • Kultura, Miasto
  Już po raz kolejny mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich na wyjątkowy Dzień Dziecka – Michayland 2024, który odbędzie się w malowniczym parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Na zdjęciu: ławeczki postawione na tarasie na pawilonie
  Miasto
  Zniszczenia nawierzchni tarasowej na pawilonach na Bulwarze Filadelfijskim zostały naprawione. Podjęte zostały również działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa odwiedzających to popularne miejsce nad Wisłą.
 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Na zdjęciu: bardzo ciemne chmury nad skrzyżowaniem
  Miasto
  W środę 29 maja 2024 r. znów mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Apelujemy o ostrożność.
 • Od soboty 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Są one efektem konsultacji w sprawie kursowania miejskich autobusów na Podgórzu. Zmieniona zostanie trasa linii nr 21 – autobusy kursować będą ulicą Poznańską przez przystanek „Parkowa”, a częstotliwość zostanie zwiększona z 6 do 10 kursów Zwiększona...
 • Miejskie obchody Dnia Strażaka odbyły się w dniu 29 maja 2024 r. przy siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.
 • Zbliża się Boże Ciało. Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w czwartek (30 maja) nie wnosimy opłat. Z kolei w piątek (31 maja) i sobotę (1 czerwca) strefa działa bez zmian. Kierowców odwiedzających nasze miasto zachęcamy do korzystania z miejsc parkingowych, które są zlokalizowane w sąsiedztwie Starówki lub na parkingu...
 • W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
 • Dla Torunia obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wód.
 • 1-2 czerwca 2024 r. w Toruniu rozegrana zostanie II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach.
 • W środę 29 maja 2024 r. znów mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Apelujemy o ostrożność.
 • W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca 2024 r., osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie miasta Torunia będą mogły skorzystać z bezpłatnych przewozów do i z lokali wyborczych w godz. 7:00-21:00. Organizatorem transportu jest Urząd Miasta Torunia.