Zmiana lokalizacji punktów szczepień | www.torun.pl

Zmiana lokalizacji punktów szczepień

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 20 lipca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu - pielęgniarka wykonuje szczepienie kobiecie

Od dnia 30 lipca 2021 r. Punkt Szczepień Powszechnych na kortach przy ul. Przy Skarpie 4 zostanie przeniesiony do Centrum Handlowego Atrium Copernicus przy ul. Żółkiewskiego 15.

Punkt szczepień w CH Atrium Copernicus rozpocznie swoją pracę od 24 lipca 2021 r. i będzie czynny w lipcu oraz w sierpniu:

 • od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00-19:00,
 • w soboty w godzinach 11:00-18:00.

Do punktów będą mogły zgłaszać się zarówno osoby, które zarejestrowały się poprzez infolinię pod nr 989 lub w przychodniach Lecznic Citomed, jak również osoby bez wcześniejszej rejestracji. Dostępne będą tam szczepionki Pfizer oraz Johnson&Johnson.

Wcześniej swoją lokalizację zmienił Powszechny Punkt Szczepień w CT Park, który z dniem 17 lipca 2021 r. przeniósł swoją działalność do Miejskiej Przychodni Specjalistycznej przy ul. Uniwersyteckiej. Punkt ten zaprasza na szczepienie codziennie od poniedziałku do piątku od 9:00 do 15:00. Tu także na szczepienia można przyjść bez rejestracji, można się zarejestrować telefonicznie 989 bądź skorzystać z e-rejestracji - zarówno na pierwszą, jak i drugą dawkę.

Pacjenci w dalszym ciągu mogą zaszczepić się także w przychodniach przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 73 i ul. Rakowicza 4 w Toruniu oraz przy ul. Paderewskiego 3 w Lubiczu, bez konieczności wcześnieiszei rejestracii.

Ze szczepień mogą również skorzystać obcokrajowcy posiadających paszport.

Jednocześnie do końca sierpnia 2021 r. w każdy weekend będą odbywały się szczepienia bez rejestracji:

 • w soboty - w CH Toruń Plaza,
 • w niedziele – na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego.

Oprócz tego w dniu 1 sierpnia powtórzona zostanie lokalizację w SP 14 na lewobrzeżu.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu budynek Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki z lotu ptaka podczas zachodu słońca
  Kultura, Miasto
  Kolejny sierpniowy weekend w Toruniu obfitować będzie w liczne atrakcje i wydarzenia kulturalne. Tym razem zarówno mieszkańcy jak i turyści mogą wziąć udział w licznych warsztatach organizowanych przy Szkole Leśnej na Barbarce, udać się na wernisaże do Galerii Sztuki Wozownia czy wysłuchać wyjątkowych utworów w ramach 25. Międzynarodowego...
 • Drogi, Inwestycje
  Uwaga, dziś 5 sierpnia od godz. 22.00 na moście drogowym im. marsz. Józefa Piłsudskiego zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu: przeprowadzane jest badanie wzroku starszego mężczyzny
  Miasto
  Badania profilaktyczne, edukacja, a także możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 – to oferta dla torunian przygotowana w Miasteczku Zdrowia.
 • Grafika informująca o Konkurs #BeActive Awards 2021
  Miasto
  Przedszkole Miejskie nr 13 weźmie udział w konkursie głównym #BeActive Award 2021 organizowanym przez Komisję Europejską.
 • Grafika informująca o konkursie Turystyczne spacery po zdrowie
  Miasto
  Jak połączyć piękne z przyjemnym i pożytecznym? Weź udział w konkursie „Turystyczne spacery po zdrowie”, zrób zdjęcia i wygrywaj nagrody.
 • Na zdjęciu: konferencja prasowa z udziałem prezydenta Michała Zaleskiego
  Miasto
  Ruszył esemesowy system umawiania wizyt w Wydziale Obsługi Mieszkańców, dotyczących spraw związanych z rejestracją pojazdów. Nowy system ma usprawnić obsługę mieszkańców w tym zakresie.
 • Na 100 dni przed tegorocznym 29. Międzynarodowym Festiwalem Filmowym EnergaCAMERIMAGE, który odbędzie się w Toruniu 13-20 listopada, organizatorzy zaprezentowali plakat wydarzenia.
 • To będzie nie lada gratka dla fanów motoryzacji – 4 września 2021 r. w toruńskim MotoParku w kilkunastu strefach wystawowych zaprezentują się wyjątkowe pojazdy, reprezentujące różne oblicza motoryzacji.
 • Mieszkańcy Torunia i turyści odwiedzający nasze miasto lubią korzystać z roweru miejskiego. Przez dwa lata jego funkcjonowania odnotowano ponad 400 tysięcy wypożyczeń!
 • W czwartek 5 sierpnia 2021 r. na placu przez Centrum Handlowym Kometa odbędzie się wydarzenie pn. „Miasteczko Zdrowia – Toruń 2021”.
 • Od jutra 5 sierpnia 2021 r. na ulice regionu wyrusza Szczepionkobus – specjalny autobus, w którym przyjąć można dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Pierwszym jego przystankiem będzie centrum handlowe Kometa w Toruniu.
 • Konferencja Firma Przyszłości po roku przerwy spowodowanej pandemicznymi ograniczeniami powraca w Toruniu już w październiku 2021 r.
 • Chcesz złożyć wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start”? Nie wiesz jak to zrobić? Przyjdź do ZUS-u i skorzystaj z pomocy ekspertów, którzy pomogą wypełnić wniosek online.
 • Na terenie Torunia trwa montaż tablic Systemu Informacji Pasażerskiej. W związku z robotami przyłączeniowymi w pobliżu niektórych przystanków planuje się krótkie wyłączenia sygnalizacji świetlnych.