Złota ósemka | www.torun.pl

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Złota ósemka

Data publikacji: 03 kwietnia 2002
Autor: admin_vobacom


Znane są już nazwiska zwycięzców VII toruńskiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu wspaniałych". Po raz drugi w historii konkursu w Toruniu grono laureatów liczy osiem osób.

Ośmiu wspaniałych wybrało jury spośród 36 kandydatur zgłoszonych przez nauczycieli, kolegów, rodziców. Konkurs odbywa się pod patronatem prezydenta Torunia. Toruński finał odbędzie się 13 maja br. w Teatrze im. Horzycy, natomiast finał ogólnopolski organizuje Rzeszów w dniach 31 maja - 2 czerwca br. Toruńskie jury na przedstawicielkę naszych wspaniałych wybrało Karolinę Ilukowicz z VII LO w Toruniu.


Oto sylwetki "Ośmiu Wspaniałych" '2002:


Karolina Ilukowicz: uczennica III klasy VII LO w Toruniu. Była pomysłodawczynią i współorganizatorem wystawy i aukcji prac dzieci w galerii "Pod Arsenałem". Opiekowała się dzieckiem z porażeniem mózgowym, raz w tygodniu dyżuruje w Hospicjum "Światło". Uczestniczy w programie "Dzieci potrzebują Twojej pomocy". Jest aktywna w szkole i internacie, w którym mieszka.


Joanna Latosińska: uczennica III klasy X LO w Toruniu. Od trzech lat uczestniczy w programie rehabilitacyjnym chłopca cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce. Była inicjatorką koncertu charytatywnego "Serce dla Filipka". Od trzech lat jest wolontariuszką w Toruńskim Centrum "Caritas", pomaga dzieciom w nauce. Zaangażowana jest również w pracę w samorządzie szkolnym.


Martyna Gębska: uczennica III klasy X LO w Toruniu. Systematycznie wspiera podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych rodziców niepełnosprawnego Filipa. Z jej inicjatywy odbyło się wiele akcji w Zespole Szkół nr 10. Od czterech lat pracuje jako wolontariuszka w Szkolnym Kole "Caritas". Pracuje w Polskiej Akcji Humanitarnej i Wspólnocie Św. Antoniego.


Magdalena Olszewska: uczennica III klasy gimnazjum w Zespole Szkół nr 16. Jest wolontariuszką w Szkolnym Kole "Caritas". Pracuje w Ognisku Opiekuńczo – Wychowawczym Stacji Caritas. Jest wiceprzewodniczącą samorządu uczniowskiego w X LO, może pochwalić się organizacją wielu udanych przedsięwzięć.


Tomasz Andryszewski: uczeń IV klasy Zespołu Szkół Chemicznych i II LO w Toruniu (tok indywidualny), jednocześnie student I roku Chemii na UMK w Toruniu. Na swoim koncie ma liczne sukcesy naukowe, jest dwukrotnym stypendystą Prezesa Rady Ministrów, laureatem nagrody Prezydenta Miasta Torunia. Pracuje jako wolontariusz w Hospicjum "Światło". Uczestniczy w działalności chóru "Cantate Deo".


Aleksandra Sobieszek: uczennica III klasy Zespołu Szkół Chemicznych i II LO. Przewodniczy Szkolnemu Klubowi Europejskiemu, aktywnie działa w internacie, w którym mieszka. Jest wolontariuszką Hospicjum "Światło", opiekuje się dwójką dzieci, rodzeństwem, które straciło oboje rodziców. Ma też inną podopieczną – osobę niewidomą.


Anna Kamińska: uczennica III klasy I LO w Toruniu. Jest związana z PCK, brała udział w wielu akcjach prowadzonych przez szkolne koła PCK. Dużo czasu spędza z dziećmi w Ognisku Wychowawczym przy Toruńskim Centrum Caritas.


Jan Konikiewicz: uczeń III klasy Gimnazjum nr 13 w Toruniu. Jako piętnastolatek zorganizował na stronie internetowej licytację pamiątek oraz zbiórkę pieniędzy dla toruńskiego sportowca na zakup protezy nogi (zebrał 37 tys. zł).

Najczęściej czytane aktualności

  • Kultura, Miasto
    Podczas konferencji prasowej (31 lipca 2024 r.) zapowiadającej 8. edycję Festiwalu Wisły, zastępca prezydenta Torunia Adam Szponka i Marcin Karasiński z Nadwiślańskiej Organizacji Turystycznej zaprezentowali najważniejsze punkty programu tego niezwykle ciekawego wydarzenia.
  • Wiceprezydent Rafał Pietrucień wręcza akt powołania dyrektor Andżelice Dzięgiel-Pośladzie
    Miasto
    Andżelika Dzięgiel-Poślada została nową dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia. W gronie kadry urzędniczej powitał ją 5 sierpnia 2024 r. zastępca prezydenta Rafał Pietrucień.
  • Miasto
    15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w Kościele Garnizonowym na Placu św. Katarzyny.
  • Objazd inwestycji drogowych, sierpień 2024
    Drogi, Miasto
    Dzieje się na toruńskich drogach. Zaglądamy na place budowy wciąż trwających lub świeżo zakończonych prac drogowych.
  • Miasto
    Dzięki pozyskaniu nowoczesnego sprzętu Szpital Miejski w Toruniu będzie w stanie rozszerzyć zakres swojej działalności w leczeniu operacyjnym chorób nowotworowych - zarówno układu moczowego, jak i przewodu pokarmowego.
  • Miasto
    W niedzielny poranek 4 sierpnia 2024 r. z Torunia wyruszyła 46. Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę.
  • Kolejne pasy drogowe w Toruniu zostaną obsadzone ozdobnymi krzewami. Róże, irgi, tawuły i berberysy pojawią się m.in. na osiedlach: Chełmińskie, Mokre i Bydgoskie.
  • Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazł się na liście podmiotów leczniczych zakwalifikowanych do Krajowej Sieci Onkologicznej. Placówka będzie pełniła rolę Specjalistycznego Ośrodka Leczenia Onkologicznego SOLO II.
  • 9 sierpnia 2024 r. na parkingu przy Urzędzie Miasta Torunia stanie krwiobus, w którym można będzie oddać krew.
  • Już w tę sobotę (10 sierpnia 2024 r.) odbędą się jubileuszowe XXV Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Torunia w speedrowerze.
  • Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny działający w Wydziale Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia zaprasza na Dzień Otwarty z Programem Czyste Powietrze.
  • Poniedziałek, 5 sierpnia 2024 r., zapowiada się deszczowo i burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie I stopnia.
  • W związku ze spodziewanymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
  • W niedzielny poranek 4 sierpnia 2024 r. z Torunia wyruszyła 46. Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę.