Zbliża się premiera "Wikingów z Północnej Ulicy" | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zbliża się premiera "Wikingów z Północnej Ulicy"

Kultura, Miasto
Data publikacji: 18 kwietnia 2024
Autor: Marcin Pryka

Już w najbliższą niedzielę 21 kwietnia 2024 r. o godz. 16:30 w Teatrze Baj Pomorski odbędzie się premiera spektaklu "Wikingowie z Północnej Ulicy".

O czym jest spektakl?

Wiki to dorastająca dziewczynka, którą fascynuje świat i kultura wikingów. Zainteresowania te stanowią swoistego rodzaju remedium na dokuczającą jej coraz bardziej samotność i nieumiejętność porozumienia się z rodzicami. Pewnego dnia bohaterkę odwiedza troll Knut i zabiera ją w morską podróż ku lodowatej północy, w trakcie której Wiki wypełnić ma bardzo ważną misję. Dziewczynka przemierza bezkresne przestrzenie, spotykając po drodze rozmaite postaci zaczerpnięte z legend i nordyckiej mitologii. Czym skończy się ta wyprawa? Czy między rekinami, walkiriami, krukami Odyna bądź krakenami bohaterka odnajdzie swoje przeznaczenie? A może celem każdej naszej podróży jest dowiedzenie się czegoś ważnego o nas samych?

>>>Repertuar Teatru Baj Pomorski<<<

Premiera sfinansowana w ramach zadania Program profilaktyczny w ramach spektaklu „Wikingowie z Północnej Ulicy” w Teatrze „Baj Pomorski”. Zrealizowana dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń.

Program profilaktyczny obejmie także warsztaty edukacyjne. Odbędzie się 6 takich spotkań kulturalno-edukacyjnych, w ramach których rozmowa o uzależnieniach behawioralnych (w szczególności od alkoholu) będzie połączona z pokazem przedstawienia. Warsztaty poprowadzą profesjonalni psychoterapeuci. Temat widowiska będzie dotyczył budowania poczucia własnej wartości, a w związku z tym radzenia sobie z uzależnieniami.

Oferta jest skierowana do odbiorców w wieku 10-15 lat. ,Czas trwania: 75 minut spektaklu i 60 minut warsztatów

Terminy:

24.04 – 12:00

25.04 – 12:00

26.04 – 12:00

18.06 – 09:30

19.06 – 12:00

20.06 – 09:30

 UDZIAŁ JEST BEZPŁATNY, ZAPISY:

Dział Organizacji Widowisk

56 652 20 29 wew. 35, 36, 54

organizacja@bajpomorski.art.pl

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Wikingowie z Północnej Ulicy"

Autorka: Malina Prześluga

Reżyseria: Punch Mama

Scenografia: Dariusz Panas

Kompozytor: Filip Sternal

Choreografia: Arkadiusz Buszko

Multimedia: Przemysław Żmiejko

Inspicjentka: Edyta Borszewska

Data premiery: 21.04.2024

Od lat: 7

Obsada:

Iga Bancewicz – Wiki

Anna Katarzyna Chudek-Niczewska – Walkiria Wyjąca, Wyobraźnia

Edyta Łukaszewicz-Lisowska – dorosła Wiktoria

Marta Parfieniuk-Białowicz – Walkiria Wściekła, Wyobraźnia

Krzysztof Grzęda – Kruk Munin, Wyobraźnia, głos Wiktora

Andrzej Korkuz – Troll Knut

Jacek Pysiak – Kruk Huggin, Wyobraźnia, Tata

Mariusz Wójtowicz – Rekin Kraken, Wyobraźnia


Najczęściej czytane aktualności

 • Tereny zielone w Toruniu
  Eko, Miasto
  Miasto Toruń kontynuuje lokalne opryski przeciwko meszkom i komarom. Sytuacja na terenach zielonych jest na bieżąco monitorowana.
 • Na zdjęciu: podczas pikniku dzieci malują farbami, w tle drzewa
  Kultura, Miasto, Sport
  Długi weekend czerwcowy stoi pod znakiem Dnia Dziecka. I ci najmłodsi, i młodzież na pewno nie będą się nudzić i uśmiech nie będzie schodzić z ich twarzy. A starszym przypominamy – rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt!
 • Kultura, Miasto
  Już po raz kolejny mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich na wyjątkowy Dzień Dziecka – Michayland 2024, który odbędzie się w malowniczym parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Na zdjęciu: ławeczki postawione na tarasie na pawilonie
  Miasto
  Zniszczenia nawierzchni tarasowej na pawilonach na Bulwarze Filadelfijskim zostały naprawione. Podjęte zostały również działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa odwiedzających to popularne miejsce nad Wisłą.
 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Na zdjęciu: bardzo ciemne chmury nad skrzyżowaniem
  Miasto
  W środę 29 maja 2024 r. znów mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Apelujemy o ostrożność.
 • Od soboty 1 czerwca 2024 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Są one efektem konsultacji w sprawie kursowania miejskich autobusów na Podgórzu. Zmieniona zostanie trasa linii nr 21 – autobusy kursować będą ulicą Poznańską przez przystanek „Parkowa”, a częstotliwość zostanie zwiększona z 6 do 10 kursów Zwiększona...
 • Miejskie obchody Dnia Strażaka odbyły się w dniu 29 maja 2024 r. przy siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.
 • Zbliża się Boże Ciało. Przypominamy, że parkując na terenie Strefy Płatnego Parkowania w czwartek (30 maja) nie wnosimy opłat. Z kolei w piątek (31 maja) i sobotę (1 czerwca) strefa działa bez zmian. Kierowców odwiedzających nasze miasto zachęcamy do korzystania z miejsc parkingowych, które są zlokalizowane w sąsiedztwie Starówki lub na parkingu...
 • W Toruniu tego typu rozwiązania są zlokalizowane w dwóch miejscach – przy ul. Olimpijskiej 42 oraz Dziewulskiego 38 w Toruniu. W sumie do dyspozycji kierowców jest prawie 440 miejsc parkingowych!
 • Dla Torunia obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wód.
 • 1-2 czerwca 2024 r. w Toruniu rozegrana zostanie II runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach.
 • W środę 29 maja 2024 r. znów mogą wystąpić burze z silnymi opadami deszczu i porywami wiatru. Apelujemy o ostrożność.
 • W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca 2024 r., osoby z niepełnosprawnością zamieszkałe na terenie miasta Torunia będą mogły skorzystać z bezpłatnych przewozów do i z lokali wyborczych w godz. 7:00-21:00. Organizatorem transportu jest Urząd Miasta Torunia.