Zbiórka makulatury – ostatnie dni | www.torun.pl

Zbiórka makulatury – ostatnie dni

Eko, Miasto
Data publikacji: 28 kwietnia 2021
Autor: Magdalena Kujawa
zdjęcie miejsca składowania makulatury

Dobiega końca akcja zbiórki papieru i makulatury w przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, zorganizowana w ramach IV edycji konkursu „Zbieramy makulaturę”. Surowiec można przynosić do placówek do 30 kwietnia 2021 r., zostało więc tylko kilka dni.

Celem akcji jest m. in. poszerzanie wiedzy na temat prawidłowej segregacji i gospodarki odpadami oraz promowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Konkurs organizowany jest od 2017 roku przez Prezydenta Miasta Torunia.

Placówki, które zgłosiły chęć udziału w konkursie, oprócz zbiórki surowców wtórnych w postaci papieru i tektury, są też zobowiązanie do przeprowadzenia działań edukacyjnych oscylujących wokół tematu prawidłowej selekcji odpadów.

Do akcji włączyły się również toruńskie przedsiębiorstwa, które zadeklarowały chęć odbioru makulatury zebranej przez uczniów i przedszkolaków. Są wśród nich SORTIT Piotr Winiarski, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „WSRZ” Piotr Rzadkowski, Miklan-Ryza, EKO-FAST Łukasz Górski, TOREKO, VITO-OLI Sp. z o.o. oraz MPO Sp. z o.o.

Konkurs w poprzednich latach cieszył się dużą popularnością wśród szkół i przedszkoli. Co roku brało w nim udział ponad 50 placówek. Od pierwszej edycji zebrały one łącznie blisko 1 300 ton makulatury.

Jest o co walczyć, ponieważ zwycięzca za zajęcie I miejsca za łączną masę papieru i tektury otrzymuje 10 tys. zł, natomiast w przeliczeniu makulatury na jednego ucznia za I miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 15 tys. zł. Zwycięzcy są zobowiązani do przeznaczenia wygranej na zakup pomocy dydaktycznych, w które zostaną wyposażone sale lekcyjne.

Najczęściej czytane aktualności

 • Logo Transport Logistic
  Biznes, Miasto
  Międzynarodowa branża logistyczna spotkała się online na monachijskich targach.
 • Grafika epidemiczna dla Torunia
  Koronawirus, Miasto
  W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 24 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł z powodu COVID-19.
 • plakat konkursu
  Biznes, Miasto
  Po raz kolejny zapraszamy mieszkańców Torunia do wspierania branży gastronomicznej i udziału w konkursie Kupuj lokalnie. Zamawiając jedzenie z restauracji można wygrać nagrody.
 • Toruń z lotu ptaka
  Miasto
  Uchwalony przez Radę Miasta Torunia regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Toruń rozstrzyga kwestie związane z cyklicznym przeprowadzaniem deratyzacji.
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Na wniosek prezydenta Michała Zaleskiego dokonano korekty dot. konstrukcji barier na rozbudowywanym moście im. Józefa Piłsudskiego. Po zmianach bariery nie będą zasłaniały widoku z mostu na m.in. Zamek Dybów.
 • Zbigniew Lisowski
  Kultura, Miasto
  Zbigniew Lisowski, dotychczasowy dyrektor Teatru Baj Pomorski, wygrał konkurs na kierowanie lalkową sceną od września 2021 r. Jeśli wszystkie warunki zostaną uzgodnione, obowiązki powierzone zostaną mu na kolejne 5 lat.
 • Do końca roku 2021 można dokonywać płatności gotówkowych na rzecz Gminy Miasta Toruń bez dodatkowych opłat i prowizji w placówkach Poczty Polskiej na terenie Torunia.
 • Od najbliższego poniedziałku (10 maja) w toruńskiej Strefie Płatnego Parkowania pojawi się samochód, który skontroluje, czy zapłaciliśmy za parkowanie w strefie. E-kontrola ma charakter pilotażowy i potrwa do 14 maja.
 • Podczas 30. Sesji Rady Miasta Torunia 13 maja 2021 r. rozpatrzony zostanie prezydencki projekt uchwały podający do publicznej wiadomości informację o zamiarze i przyczynach połączenia dwóch instytucji kultury: Toruńskiej Agendy Kulturalnej i Centrum Kultury „Zamek Krzyżacki".
 • „Wyrzucisz śmieci za drzwi, wrócą oknem” to kampania Galerii Rusz promująca postawy proekologiczne i zwracająca uwagę na problem zaśmiecania naszej planety.
 • Od 15 maja 2021 r. ruszają koncerty na świeżym powietrzu. Z tej okazji Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki zaprasza na cykl Plener(L)OVE.
 • Zakończyło się zbieranie uwag i propozycji mieszkańców dotyczących organizacji ruchu na ul. Bydgoskiej. Propozycje można było składać do Wydziału Gospodarki Komunalnej do 5 maja 2021 r.
 • Już w lipcu 2021 r. podróżujący komunikacją miejską będą mogli kupować bilety w biletomatach, które zostaną zainstalowane na zintegrowanym węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II.
 • O obniżeniu cen biletów weekendowych i rodzinnych weekendowych zadecyduje na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia.