Zaszczep dziecko przed rokiem szkolnym | www.torun.pl

Zaszczep dziecko przed rokiem szkolnym

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 25 sierpnia 2021
Autor: Magdalena Kujawa
Na zdjęciu młoda osoba szczepiąca się przeciw Covid-19

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego przypominamy o możliwości zaszczepienia dzieci od 12. roku życia przeciw COVID-19 bez rejestracji. Będzie to można zrobić już w najbliższy weekend, 28-29 sierpnia 2021 r., a także w pierwszych dniach września.

Przygotowując dzieci do rozpoczęcia roku szkolnego, oprócz zapewnienia im zeszytów i podręczników, warto zadbać również o ich odporność na koronawirusa. Najnowsze badania pokazują, że nowe mutacje atakują także bardzo młode osoby, a specjaliści ostrzegają przed kolejną falą pandemii.

Możliwość zaszczepienia bez wcześniejszej rejestracji będzie w ten weekend w obu toruńskich galeriach handlowych: Copernicus i Plaza (przypominamy, że najbliższa niedziela jest niedzielą handlową), a także w Centrum Sportu i Rekreacji „Olender” w Cierpicach i na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. W CH Plaza będzie można się zaszczepić także 1 i 4 września. Oczywiście ze szczepienia może skorzystać nie tylko młodzież, ale również dorośli.

Harmonogram szczepień:

 • 28.08. (sobota), godz. 9.00-18.00 CH Plaza, ul. Broniewskiego 90, szczepionki Pfizer/ Janssen
 • 28.08. (sobota), godz. 9.00-15.00 CSIR „Olender” ul. Toruńska 34/40, 87-165 Cierpice, szczepionki Pfizer/ Janssen
 • 29.08. (niedziela), godz. 9.00-18.00 CH Plaza, ul. Broniewskiego 90, szczepionki Pfizer/ Janssen
 • 29.08. (niedziela), godz. 10.00-18.00 dziedziniec ratusza, Rynek Staromiejski 1, szczepionki Pfizer/ Janssen
 • 1.09. (środa), godz. 9.00-18.00 CH Plaza, ul. Broniewskiego 90, szczepionki Pfizer/Janssen
 • 4.09. (sobota), godz. 9.00-18.00 CH Plaza, ul. Broniewskiego 90, szczepionki Pfizer/Janssen

Za szczepienia w centrach handlowych i w CSiR „Olender” odpowiada Miejska Przychodnia Specjalistyczna, zaś na dziedzińcu ratusza Lecznice Citomed.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu Aleksander Perka trzyma dwie grafiki
  Miasto, Sport
  Zwycięstwem 99:85 zakończył się pierwszy mecz Twardych Pierników z GTK Gliwice u siebie w sezonie 2021/22. Wydarzenie było także okazją do uroczystego pożegnania z zespołem kapitana Aleksandra Perki.
 • Na zdjęciu zastępca prezydenta Paweł Gulewski, marszałek Piotr Całbecki oraz dyrektor MOPR Rafał Walter
  Miasto
  Razem możemy więcej! – to gminny projekt, którego celem jest powrót do aktywnego funkcjonowania społecznego osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Zostanie on zrealizowany dzięki środkom unijnym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. 24 września 2021 r. umowę o dofinansowanie z rąk marszałka Piotra Całbeckiego...
 • seniorka idąca ulicą
  Miasto
  Miejska Przychodnia Specjalistyczna wraz z Gminą Miasta Toruń zaprasza do wzięcia udziału w programie szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Torunia po 65. roku życia. Zapisy ruszają w poniedziałek, 27 września 2021 r.
 • dr Michał Targowski, dr Marian Ptaszyk, prezydent Michał Zaleski
  Kultura, Miasto
  250. rocznica urodzin Samuela Bogumiła Lindego, wybitnego torunianina i twórcy pierwszego słownika języka polskiego, stała się okazją do zorganizowania wystawy i sesji popularnonaukowej. Podczas sesji 24 września 2021 r. w Ratuszu Staromiejskim prezydent Torunia Michał Zaleski wręczył Medal Thorunium dr. Marianowi Ptaszykowi, wybitnemu znawcy...
 • Zdjęcie z festiwalu Skyway w 2018 r.
  Kultura, Miasto
  Podczas 34. Sesji Rady Miasta Torunia 30 września 2021 r. radni poddadzą pod głosowanie projekt uchwały w sprawie połączenia Toruńskiej Agendy Kulturalnej oraz Centrum Kultury „Zamek Krzyżacki" w Toruniu i utworzenia instytucji kultury o nazwie Toruńska Agenda Kulturalna.
 • Biznes, Kultura, Miasto
  Toruń zajął 2.miejsce w rankingu miast, które w 2020 roku zanotowały największy wzrost wydatków na ochronę zdrowia. Środki zostały przeznaczone na walkę z pandemią koronawirusa.
 • List gratulacyjny i pamiątkową grafikę wraz życzeniami rozwoju dla Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przekazał Zastępca Prezydenta Miasta Torunia Paweł Gulewski na ręce Prezesa PSSE Przemysława Sztandery
 • Wychowankowie działającego przy toruńskim Młodzieżowym Domu Kultury Zespołu Pieśni i Tańca „Młody Toruń” Maria Sudzińska i Marcin Hammerling odnoszą ogólnopolskie sukcesy. Z XX Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich wrócili właśnie z brązowym medalem.
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega seniorów przed fałszywymi telefonami w sprawie czternastej emerytury. Oszuści w ten sposób wyłudzają dane.
 • Spółka GAZ System informuje mieszkańców gmin Lubicz i Wielka Nieszawka oraz miasta Toruń o konsultacjach społecznych dotyczących budowy gazociągu Gustorzyn - Gardeja.
 • 30 września 2021 r. podczas 34. sesji Rady Miasta Torunia rozpatrywane będą uchwały dot. określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości oraz środków transportowych.
 • Uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położnych przy ul. Grudziądzkiej i ul. Celniczej, w rejonie Centralnego Cmentarza Komunalnego w Toruniu, będzie przedmiotem debaty Rady Miasta Torunia na sesji 30 września 2021 r.
 • Noc Naukowców w Młynie Wiedzy, nowy festiwal muzyki elektronicznej FAMA, projekcje filmów dla najmłodszych w ramach Kino Dzieci, a dla miłośników sportu m.in. pierwszy w tym sezonie mecz Twardych Pierników we własnej hali – to tylko przykłady weekendowych atrakcji Torunia. Ostatni weekend września nie pozwoli nam pogrążyć się w jesiennej nostalgii.
 • Czy gminy Toruń i Lubicz porozumieją się co do budowy drogi leżącej na ich granicy – o tym zadecydują toruńscy radni na sesji 30 września 2021 r.