Z Łucka z okazji Święta Konstytucji 3 Maja | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Z Łucka z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Miasto, Toruń dla Ukrainy
Data publikacji: 02 maja 2023
Autor: Paula Gałązka
Zdjęcie przedstawia list z życzeniami od Mera Łucka.

3 maja 2023 roku będziemy obchodzić 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji swoje życzenia Prezydentowi Torunia Michałowi Zaleskiemu oraz mieszkańcom przesłał Mer Łucka, Ihor Poliszczuk.

Poniżej pełna treść przesłanego listu:

Szanowny Panie Prezydencie!

Wyrażam Panu swój głęboki szacunek i składam najserdeczniejsze życzenia dla Pana oraz mieszkańców Torunia z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja 1791 roku zapoczątkowało nowy etap w historii Europy. Dokument ten nie tylko pokazał dążenie Polaków do obrony wartości i wolności demokratycznych, ale także ogłosił powstanie nowej Polski jako państwa prawnego. Wasz kraj w okresie swojego kształtowania wykazał się dynamicznym rozwojem i zajął godne miejsce we Wspólnocie Europejskiej.

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja szczerze życzę Panu odważnych decyzji i sukcesów w podejmowanych przedsięwzięciach, a mieszkańcom miasta Torunia i całemu Narodowi Polskiemu – spokojnego nieba i dobrobytu.

Korzystając z okazji, wyrażam wdzięczność Polsce za wszechstronne wsparcie i pomoc dla Ukrainy i Ukraińców w tym niezwykle trudnym czasie. Bardzo doceniamy obronę ukraińskich interesów państwowych na arenie międzynarodowej. Szczególne podziękowania składam Panu oraz mieszkańcom miasta Torunia za pomoc Łuckiej Miejskiej Hromadzie Terytorialnej.

Mam nadzieję na kontynuację dwustronnej współpracy. Wierzę, że przyjazne relacje między miastami Łuck i Toruń, oparte na zasadach partnerstwa i wzajemnego szacunku, będą nadal przyczyniać się do rozwoju naszych społeczności i budowania demokratycznej, pokojowej i zjednoczonej Europy.

Z wyrazami szacunku,

Mer Miasta Łuck Ihor Poliszczuk

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dzieci w strojach ludowych tańczą poloneza na boisku szkolnym
  Miasto
  Szkoła Podstawowa nr 1 obchodzi 140-lecie działalności. Uroczystości z tej okazji odbyły się 6 czerwca 2023 r.
 • Rondo przy Niesiołowskiego i Buszczyńskich gotowe
  Drogi, Miasto
  Na miesiąc przed planowanym terminem zakończyła się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Niesiołowskiego i Buszczyńskich. Zadanie zostało zrealizowane w ramach "Programu poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów".
 • Na zdjęciu: kasztanowiec o imieniu Jeżyk, obok stoi kilkadziesiąt dzieci
  Eko, Miasto
  Kasztanowiec Jeżyk, rosnący przy ul. Łąkowej, znalazł się w finale konkursu Drzewo Roku 2023. Głosowanie trwa do końca czerwca 2023 r.
 • Tak się robi biznes „Made in Toruń” - Calla Flowers
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przygotowało cykl wideo prezentujący wybrane firmy wyróżnione toruńskim znakiem jakości.  „Tak się robi biznes Made in Toruń” ma charakter wizerunkowy. W kolejnym odcinku prezentujemy studio kwiatowe Calla Flowers. - To miejsce o niezwykłym klimacie i oferujące niebanalne kompozycje florystyczne. Wyjątkowe...
 • Miasto, Sport
  Piłkarze toruńskiej Elany już w czwartek 8 czerwca 2023 r. meczem z Pogonią Mogilno mogą przypieczętować awans do trzeciej ligi piłkarskich rozgrywek.
 • Na zdjęciu ulica Kopernika w Toruniu
  Drogi, Miasto
  Przed nami wydłużony weekend. Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca 2023 r. ograniczony będzie wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego. Na kierowców czekają parkingi zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie starego miasta.
 • Na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego mogą odbywać się wydarzenia sportowe – każdej kategorii – tak zdecydował zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
 • Przed nami wydłużony weekend. Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca 2023 r. ograniczony będzie wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego. Na kierowców czekają parkingi zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie starego miasta.
 • Oficyna kamienicy przy ul. Łaziennej 24A idzie pod młotek. Nieruchomość na toruńskiej starówce będzie można kupić w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami w dn. 20 czerwca 2023 r.
 • W piątek 9 czerwca 2023 r. - po Bożym Ciele - kasa biletowa Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Sienkiewicza 24/26 będzie czynna w godz. 7:00-14:30. Pozostałe kasy będą nieczynne.
 • W poniedziałek 5 czerwca 2023 r., w 63. rocznicę śmierci gen. Józefa Hallera, przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem Honorowego Obywatela Torunia, dowódcy Frontu Pomorskiego, który w 1920 r. przyniósł miastu niepodległość. Toruński pomnik gen. Hallera znajduje się u wylotu ulicy Piastowskiej, którą 18 stycznia 1920 r....
 • 20 czerwca o godz. 11:00 zostanie przeprowadzony pierwszy przetarg na lokal mieszkalny przy ul. Słowackiego 51. Zgodnie z regulaminem I przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż lokalu niemieszkalnego nr 10 powołana została komisja przetargowa. Przetarg odbędzie się 20 czerwca o godz. 11:00 w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu...
 • Wiele atrakcji czekało na najmłodszych podczas Art Pikniku, jaki odbył się z okazji Dnia Dziecka 4 czerwca 2023 r. na Błoniach Nadwiślańskich.
 • Wspólna wycieczka i piknik w leśnictwie Olek pod hasłem „Toruń na rowery 2023” przyciągnęły setki torunian na jednośladach. Szósta edycja największego rekreacyjnego wydarzenia sezonu rowerowego odbyła się w niedzielę 4 czerwca 2023 r.