Z Łucka z okazji Święta Konstytucji 3 Maja | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Z Łucka z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Miasto, Toruń dla Ukrainy
Data publikacji: 02 maja 2023
Autor: Paula Gałązka
Zdjęcie przedstawia list z życzeniami od Mera Łucka.

3 maja 2023 roku będziemy obchodzić 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji swoje życzenia Prezydentowi Torunia Michałowi Zaleskiemu oraz mieszkańcom przesłał Mer Łucka, Ihor Poliszczuk.

Poniżej pełna treść przesłanego listu:

Szanowny Panie Prezydencie!

Wyrażam Panu swój głęboki szacunek i składam najserdeczniejsze życzenia dla Pana oraz mieszkańców Torunia z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja.

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja 1791 roku zapoczątkowało nowy etap w historii Europy. Dokument ten nie tylko pokazał dążenie Polaków do obrony wartości i wolności demokratycznych, ale także ogłosił powstanie nowej Polski jako państwa prawnego. Wasz kraj w okresie swojego kształtowania wykazał się dynamicznym rozwojem i zajął godne miejsce we Wspólnocie Europejskiej.

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja szczerze życzę Panu odważnych decyzji i sukcesów w podejmowanych przedsięwzięciach, a mieszkańcom miasta Torunia i całemu Narodowi Polskiemu – spokojnego nieba i dobrobytu.

Korzystając z okazji, wyrażam wdzięczność Polsce za wszechstronne wsparcie i pomoc dla Ukrainy i Ukraińców w tym niezwykle trudnym czasie. Bardzo doceniamy obronę ukraińskich interesów państwowych na arenie międzynarodowej. Szczególne podziękowania składam Panu oraz mieszkańcom miasta Torunia za pomoc Łuckiej Miejskiej Hromadzie Terytorialnej.

Mam nadzieję na kontynuację dwustronnej współpracy. Wierzę, że przyjazne relacje między miastami Łuck i Toruń, oparte na zasadach partnerstwa i wzajemnego szacunku, będą nadal przyczyniać się do rozwoju naszych społeczności i budowania demokratycznej, pokojowej i zjednoczonej Europy.

Z wyrazami szacunku,

Mer Miasta Łuck Ihor Poliszczuk

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Miasto
  Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • Miasto
  W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
 • - W nocy z 21 na 22 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • W związku z występującymi niskimi przepływami wody, w kolejnych dniach, na obszarze zlewni rzeki Drwęca od Rypienicy do ujścia, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ (przepływu średniego niskiego).
 • Biegacze z Torunia, którzy uczestniczyli i zostali nagrodzeni w biegu Nocna Dycha Kopernika, już wkrótce wezmą udział w XXXXVIII Kisuckim Maratonie.
 • Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Od poniedziałku 24 czerwca 2024 r. ruszy konkurs na nazwę toruńskiej karty miejskiej z uwzględnieniem biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej.
 • W piątek 21 czerwca od godz. 19:00 do godz. 8:00 w sobotę 22 czerwca 2024 r. na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad, lokalnie o średnicy do około 4 cm - informuje Toruńskie...
 • Na sesji 20 czerwca 2024 r. Rada Miasta Torunia udzieliła absolutorium Prezydentowi Miasta Torunia za rok 2023. Decyzję poprzedziła dyskusja, po której przyjęto sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z wykonania budżetu za ten okres.