Wielki zlot mercedesów | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wielki zlot mercedesów

Miasto
Data publikacji: 17 maja 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: samochody - mercedesy

W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.

Coroczne zloty fanów „gwiazd” w Toruniu to już tradycja sięgająca 2008 roku. W ciągu szesnastu lat zagościły na nich tysiące uczestników i ich aut. W tym roku spodziewany jest przyjazd ponad 400, a być może nawet aż 500 mercedesów. Jeżeli tak się stanie, będzie to największe tegoroczne spotkanie fanów marki na świecie. Wśród uczestników prawdopodobnie pojawią się też goście zagraniczni.

Zlot odbędzie się w godz. 9:30-17:00 na terenie obiektu MotoPark Toruń przy ul. Łukasiewicza 66.

>>> Harmonogram wydarzenia

Wśród „gwiazd” pojawią się zarówno kilkudziesięcioletnie, bardzo starannie odrestaurowane zabytki motoryzacji, szeroka grupa znakomicie utrzymanych klasyków z lat 80. i 90., popularne modele, jak i najnowsze auta producenta.

Na uczestników wydarzenia będzie czekał cały szereg konkurencji zlotowych. Wśród nich będą zarówno atrakcje na torze samochodowym, jak i bogaty blok konkurencji rekreacyjnych oraz integracyjnych. Znajdą się w nim m.in. zawody w rzucie oponą i konkurencja zespołowa polegająca na grupowym przeciąganiu ciężarówki na czas. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Tradycyjnie wybrane zostanie też Auto Zlotu w kilku kategoriach. Będzie też konkurs z wiedzy o marce.

Swoje działania w trakcie zlotu będą realizowały także zewnętrzne organizacje społeczne. Fundacja Fun and Drive w trakcie zlotu będzie prowadziła zbiórkę funduszy na specjalistyczne karetki neonatologiczne, służące ratowaniu życia i zdrowia noworodków oraz wcześniaków. Na miejscu będzie można odpłatnie skorzystać z profesjonalnych symulatorów wyścigowych i przejazdów sportowymi Mercedesami po torze zapewnianymi przez dealera marki, firmę Auto Partner Garcarek. Cały dochód z tych atrakcji zostanie przekazany fundacji.

Z kolei Fundacja Jumper będzie prowadziła działania edukacyjne, których celem jest podniesienie świadomości kierowców i poziomu bezpieczeństwa na drogach. W tym celu wykorzystywany będzie m.in. symulator dachowania.

Organizatorami zlotu są: agencja eventowo-reklamowa Tomasz Niejadlik Media oraz stowarzyszenie Mercedes Toruń Club.

Wstęp dla widzów jest bezpłatny.

Tekst: Tomasz Niejadlik / Mercedes Toruń Club

Fot.: z archiwum Mercedes Toruń Club

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Święto Miasta zbliża się wielkimi krokami! W dniach 20 – 24 czerwca na torunian czeka cały szereg atrakcji, dzięki którym świętowanie urodzin Torunia stanie się jeszcze przyjemniejsze.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła św. Szczepana
  Miasto
  Kościół św. Szczepana obchodzi swoje 120-lecie. Uroczystości z tej okazji odbyły się 16 czerwca 2024 r.
 • Na zdjęciu: dzieci bawią się na boisku
  Miasto
  Tradycyjny festyn rodzinny na Rudaku przyciągnął 15 czerwca 2024 r. na teren Szkoły Podstawowej nr 17 rzesze mieszkańców tego osiedla.
 • Na zdjeciu: wręczenie nagrody Lindego
  Kultura, Miasto
  Anne Weber z Niemiec i Zbigniew Rokita z Polski – to laureaci Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego w 2024 r. Nagrody odebrali 16 czerwca 2024 r. podczas uroczystości w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: skrzypaczka
  Kultura, Miasto, Sport
  W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.
 • Gwiazdy na 10. edycji festiwalu NADA!
  Kultura, Miasto
  Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
 • W związku z prognozowanymi opadami burzowymi w nocy z 15 na 16 czerwca 2024 r. może wystąpić zagrożenie hydrologiczne wraz z lokalnymi podtopieniami.
 • Z okazji 100-lecia maratonu w Polsce 15 czerwca 2024 r. na Stadionie Miejskim rozegrano biegi sztafetowe, w których łącznie wystąpiły 93 drużyny.
 • Koncertem „Amerykański sen”zakończyła swój 45. jubileuszowy sezon artystyczny Toruńska Orkiestra Symfoniczna. 14 czerwca 2024 r. w CKK Jordanki po raz pierwszy także wręczono Muzy TOS-u – statuetki wyróżniające mecenasów i przyjaciół instytucji.
 • Z okazji 46-lecia partnerstwa miast Torunia i Getyngi w Teatrze Baj Pomorski wystawiony został spektakl „Weltmajstry” w reż. Roberta Talarczyka.
 • W sobotę 15 czerwca 2024 r. na drodze powiatowej nr 2036 od Świetlicy Wiejskiej w Młyńcu Drugim w kierunku Mierzynka do skrzyżowania z ulicą Farmerską na wysokości "figurki" w godz. 10:30-15:00 odbędzie się wyścig kolarski i droga będzie nieprzejezdna.
 • Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniane są wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym.
 • W Gdańsku trwa 44. Międzynarodowy Zjazd Miast Nowej Hanzy. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Torunia.
 • W weekend wchodzimy koncertowo – muzyką zza oceanu zamyka swój 45. sezon Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W sobotę zaś rozgośćmy się na śniadaniu na trawie w Parku Miejskim i przestudiujmy kolejne wydarzenia, których czeka nas co nie miara.