www.torun.pl

Warsztaty fotograficzne online z TAK

Kultura
Data publikacji: 09 kwietnia 2020
Autor: Małgorzata Litwin

Zapraszamy na drugi odcinek warsztatów fotograficznych z #TAKzostanwdomu. O tajnikach fotografowania opowiada Lena Paracka-Werner.

Toruńska Agenda Kulturalna zachęca do pozostawania w domu i kreatywnego wykorzystywania wolnego czasu. Nauka śpiewu, lekcje fotografii czy krótki kurs tańca przez Internet? Tak, to możliwe! W ramach akcji #TAKzostanwdomu warto zapoznać się z ofertą warsztatów on-line i nauczyć się czegoś nowego!

Kolejna propozycja to drugi odcinek e-zajęć fotograficznych. Tym razem Lena Paracka-Werner przybliża kwestie tego, jak zdjęcia opowiadają historie. Czy wpływa na to kadr lub światło? A może istotny jest nasz sposób odbioru zdjęcia? I co z tym wspólnego ma Robert Capa? Jeśli interesujesz sie fotografią, wejdż na stronę #TAKzostanwdomu lub na kanał YouTube Toruńskiej Agendy Kulturalnej.  Zapraszamy na: https://www.tak.torun.pl/TAKzostanwdomu/ 

To drugi film z serii e-warsztatów dotyczących fotografii. Podczas całego kursu będzie można dowiedzieć się, m.in. jak jaki sprzęt jest potrzebny, aby dobrze wykonywać zdjęcia, jakie oprogramowanie może działać w służbie fotografa. Pierwszy odcinek dostępny jest również na kanale YouTube TAK. Film zachęca do rozpoczęcia przygody z fotografią i podejmuje kwestię, dlaczego wykonujemy zdjęcia.

Lena Paracka-Werner, która prowadzi kurs, swoje umiejętności fotografii rozwijała w Szwecji pod okiem Avy Valsten, a następnie w Polsce pod okiem Kasi i Jacka Siwko, Kamili Piech, Szymona Olmy i Łukasza Ostrowskiego, a także Filipa Kowalkowskiego. Fotografią interesuje się od ponad 8 lat, a przez ten czas wykonywała zdjęcia dla szwedzkich magazynów, jak: „Svenska Livsmedel”, „Vame Magasin”, polskich gazet „Magazyn Toronto”, „Filozofuj!”, a także takich marek, jak: Stara Mydlarnia, Kvalite OnLine, WiTEC Sweden czy Dwór Artusa w Toruniu.

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Maciej Tacher
  Kultura, Miasto
  Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.
 • Na zdjęciu: tramwaj czekający na przystanku
  MZK
  W sobotę 8 sierpnia 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: maszyny i ludzie pracujący na poboczu w rejonie Al. św. Jana Pawła II
  MZK
  W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości od soboty 8 sierpnia 2020 r. godz. 8:00 przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Plac Rapackiego”.
 • Na zdjęciu: uczestnicy wyścigu z pucharami
  Sport
  1 i 2 sierpnia 2020 r. odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego wyścigu „Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego”.
 • Na zdjęciu: mężczyzna na boisku do siatkówki plażowej odbijający piłkę
  Sport
  W piątek 7 sierpnia 2020 roku odbędzie się otwarty amatorski turniej siatkówki plażowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trwają zapisy duetów siatkarskich, które chcą wystąpić na boiskach na plaży przy ul. Broniewskiego 90.
 • Przytulona para na tarasie widokowym nad Wisłą
  Kultura, Miasto, Sport
  Trzy spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, plebiscyt Toruńskie Gwiazdy 2020, piknik sztuki w Kaszczorku, wieczorne rejsy toruńskich flisaków - tak zapowiada się najbliższy weekend w Toruniu.
 • Po decyzji rządu dotyczącej powrotu uczniów do szkół od 1 września 2020 r. miasto intensywnie przygotowuje się do organizacji pracy placówek oświatowych w nowych warunkach.
 • Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 237 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 374 osoby, a 172 powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 20 zgonów.
 • Informujemy, że w czwartek 6 sierpnia 2020 r. w godzinach popołudniowych na terenie budowy w rejonie placu Rapackiego i pl. Niepodległości nastąpiła awaria sygnalizacji świetlnej. Trwa jej usuwanie.
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie realizuje projekt, w ramach którego możliwe jest przeprowadzenia testów na koronawirusa wśród pracowników publicznych podmiotów leczniczych z naszego województwa.
 • Świetlny pokaz motocross, szpaler fontann i projekcja na gigantycznych głowach, astronomiczny mapping na balonie czy kilkudziesięciometrowa instalacja z ekranów LED – te i wiele innych instalacji z zakresu sztuki światła czekają na zmotoryzowanych widzów „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.”.
 • Toruńskie Centrum Świaczeń Rodzinie wypłaciło już ponad 1,6 mln zł w ramach świadczenia "Dobry start".
 • Przypominamy, że dzisiaj (6.08) od godz. 21.00 do jutra (7.08) do godz. 5.00 na remontowanym moście Piłsudskiego w Toruniu obowiązywał będzie ruch wahadłowy.
 • O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.