Uniwersytet WSB Merito rozpoczyna nowy rok | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Uniwersytet WSB Merito rozpoczyna nowy rok

Miasto
Data publikacji: 03 października 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Torunia Dagmara Tuszyńska i rektor Uniwersytetu WSB Merito pozują do zdjęcia z medalem kopernikańskim

3 października 2023 r. Uniwersytet WSB Merito zainaugurował nowy rok akademicki.

Uczelnie WSB Merito (wcześniej Wyższe Szkoły Bankowe)  to największa grupa prywatnych uczelni wyższych w Polsce. W Toruniu działa od 1998 roku. Od 3 kwietnia 2023 r. uczelnia nosi nazwę Uniwersytet WSB Merito. Jednym z punktów uroczystości inauguracyjnej było nadanie Uniwersytetowi sztandaru.

- Rozpoczyna się nowy rok akademicki – dla uczelni pierwszy pod szyldem Uniwersytetu WSB Merito. To czas nowych wrażeń i wyzwań, szczególnie dla tych, którzy rozpoczynają naukę. Życzę, aby Pani i Panowie spełniali swoje plany, marzenia, ale przede wszystkim korzystali z dobrodziejstwa zdobywania wiedzy, tego, co w przyszłości daje szansę na kształtowanie własnych postaw zawodowych, charakteru, zachowań społecznych. Życzę także, abyście jako studentki i studenci mieli w sobie dość entuzjazmu, aby połączyć swoją naukę z życiem – mówił prezydent Michał Zaleski biorący udział w uroczystości. Z okazji trwającego Roku Kopernikańskiego, dla podkreślenia roli Uniwersytetui WSB Merito w Toruiniu, prezydent Michał Zaleski wraz z wiceprzewodniczącą Rady Miasta Torunia Dagmarą Tuszyńską uhonorowali uczelnię Medalem Pamiątkowym Roku Mikołaja Kopernika. Medal przekazali na ręce Jego Magnificencji Rektora Marka Jacka Stankiewicza.

W programie uroczystości inauguracyjnej znalazł się wykład inauguracyjny pt. „Droga ważniejsza niż cel. Wartości w życiu i biznesie”, który wygłosił Sławomir Lachowski, ekonomista z blisko trzydziestoletnim doświadczeniem w sektorze bankowo-finansowym, twórca mBanku.

Uniwersytet WSB Merito jest jedynym niepublicznym uniwersytetem w Toruniu i jednocześnie najczęściej wybieraną przez młodych ludzi uczelnią niepubliczną w regionie. Uczelnia stale zyskuje kolejne uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora i doktora habilitowanego w najwyżej ocenianych dyscyplinach - od ekonomii i finansów począwszy, aż po psychologię czy nauki o bezpieczeństwie. W ogólnopolskim rankingu zajmuje trzecie miejsce wśród uczelni niepublicznych w regionie.

Fot. Agnieszka Bielecka

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Święto boksu w Toruniu
  Miasto, Sport
  W dniach 4-10 grudnia 2023 roku Toruń będzie gospodarzem Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w boksie olimpijskim. Poznaj program zawodów.
 • Wieziemy pasażerom najlepsze życzenia
  Miasto, MZK
  W czapce św. Mikołaja, z brodą i wąsami, z poręczami jak gwiazdkowe cukierki, ozdobiony światełkami, pełen słodkich i nie tylko upominków – jak co roku w Toruniu w Mikołajki rozpoczął kursowanie świąteczny tramwaj Miejskiego Zakładu Komunikacji.
 • Miasto
  15 grudnia 2023 r. mija termin na składanie wniosków o zwolnienie od podatku od nieruchomości na 2024 r. budynków, w których utrzymywany jest zielony dach, ogród wertykalny lub zielona fasada. Obowiązek ten dotyczy również tych podatników, którzy chcą kontynuować w 2024 r. zwolnienie.
 • Na zdjęciu: Wejście do budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Zostało już tylko 7 ostatnich bonów na zasiedlenie przyznawanych w ramach projektu: „Podniesienie aktywności zawodowej klientów publicznych służb zatrudnienia – PUP dla Miasta Torunia (I)”, realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski i inne osoby w czapkach Mikołaja siedzą na scenie, przed nimi dzieci
  Miasto
  Mikołajki w Toruniu rozpoczęła tradycyjna akcja głośnego czytania w Szkole Podstawowej nr 9. W 2023 roku uczniowie tej szkoły wysłuchali „Dzieci Pana Astronoma” Wandy Chotomskiej.
 • Miasto
  Szybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu złóż online wniosek o wydanie odpisu aktu stanu cywilnego lub zaświadczenia o stanie cywilnym. W tej samej formie możesz wnieść na konto Urzędu Miasta Torunia opłatę skarbową za wydanie odpisu lub zaświadczenia.
 • W tym roku minęła setna rocznica urodzin znakomitej sportsmenki Melanii Sinorackiej, pierwszej podgórskiej olimpijki. Z tej okazji we wtorek 5 grudnia 2023 r. na kamienicy przy ul. Poznańskiej 125, w której mieszkała, odsłonięto pamiątkową tablicę.
 • Międzyszkolny Klub Sportów Walki „Pomorzanin” Toruń zaprasza dzieci od 10. roku życia i młodzież na bezpłatne zajęcia sportowe.
 • Po raz siódmy w Zespole Szkół nr 19 zorganizowano Integracyjne Mikołajkowe Spotkanie dla dzieci z niepełnosprawnościami, uczęszczających do toruńskich szkół i przedszkoli.
 • Kolejne spotkanie w ramach cyklu spotkań tematycznych organizowanych przez Radę Działalności Pożytku Publicznego miasta Torunia poświęcone będzie osobom z niepełnosprawnościami.
 • Gmina Miasta Toruń otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania pn. „Promowanie strategii niskoemisyjnej poprzez modernizację oświetlenia ulicznego w Toruniu”.
 • Do końca 2023 r. można złożyć deklarację i skorzystać ze środków programu "Ciepłe Mieszkanie II" na wymianę ogrzewania.
 • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu, we współpracy z instytucjami miejskimi i organizacjami pozarządowymi, realizuje Plan pomocy osobom bezdomnym w okresie zimowym.
 • Fundacja Studio M6 zaprasza 14 grudnia 2023 r. na wydarzenie pt. „Porozmawiajmy o integracji". Ma ono posłużyć dokonaniu diagnozy i próby wypracowania propozycji rozwiązań napotykanych problemów przez organizacje/instytucje pracujące z osobami z doświadczeniem migracji oraz wspólnemu dojściu do mechanizmów integracyjnych, które mogą być...